שתף קטע נבחר

פולין: "מאורת הזאבים" של היטלר תהיה מוזיאון?

הרשויות בפולין מחפשות משקיע לפיתוח אתר תיירות ומוזיאון במעבה היער, במפקדתו הסודית של הצורר הנאצי

האם עוד אתר היסטורי אפל יהפוך למוקד תיירותי? פולין מחפשת משקיעים שיהפכו את "מאורת הזאבים" של אדולף היטלר לאתר תיירות. מדובר במחנה הנמצא ביער, ששימש מפקדה מוגנת וחשאית של הצורר הנאצי במלחמת העולם השנייה.

 

עוד על פולין בערוץ התיירות:

 

המתחם השמור במעבה היערות שבצפון מזרח פולין מוכר בין היתר מהניסיון להתנקש בחייו של היטלר, שבוצע בידי הקולונל קלאוס פון שטאופנברג. על התקרית הזו גם מבוסס הסרט "מבצע ואלקירי" מ-2008, בכיכובו של טום קרוז.

 

מאורת הזאבים שימשה כאחת מהמפקדות של היטלר בזמן מלחמת העולם השנייה, לא הרחק מהגבול עם רוסיה. המקום נבנה בתחילת שנות ה-40 של המאה הקודמת, במטרה להגן על היטלר ובכירי הצבא שלו מהתקפות אוויריות במהלך מבצע ברברוסה.


בשיא פעילותו היו במקום 80 מבנים (צילום: polek, cc)

 

בין היתר הוקמו במקום תחנת כוח ותחנת רכבת. האתר כולו הוסווה היטב בתוך היער, והוקף בשדות מוקשים. פירוקם של אלה ארך כ-10 שנים לאחר תום המלחמה. המקום נהרס בידי החיילים הנאצים טרם שנסוגו ממנו ב-1945.

טרם שנהרס – היו במתחם כ-80 בניינים, והשטח מוחזק כיום בידי רשות היערות המקומית.

 

"אנו ממתינים להצעות, אך אלה עדיין לא הגיעו", אמר נציג רשות היערות, זנון פיוטרוביץ', "הדרישות די גבוהות, משום שאנו רוצים להחכיר את הנכס לגוף שישקיע בו, ויקים מוזיאון עם תערוכות שיוצגו לאורך כל השנה".

 

בימים אלה המתחם פתוח לציבור, אך לא רבים מגיעים לכאן, בשל העובדה שהוא נמצא בעומק היער, והגישה אליו היא בדרכי בוץ קשות לתנועה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המאורה מבוצרת היטב. אחד המבנים במתחם
צילום: polek, cc
מומלצים