שתף קטע נבחר

הצעת חוק: 5 שנות מאסר על הדרת נשים

ועדת השרים לחקיקה תדון ביום ראשון הקרוב בהצעתו של ח"כ יצחק הרצוג שנועדה לדבריו "לתקן את המגמה המתרחבת של הדרת נשים". לפי ההצעה, ברירת הקנס תעמוד על 300 אלף שקלים

על רקע תופעת האפליה המגדרית והשיח הגובר לאחרונה בנוגע להדרת נשים, תונח ביום ראשון הקרוב על שולחן ועדת השרים לענייני חקיקה הצעת חוק הקובעת עונש מאסר של חמש שנים למי שיפעל או יורה על הדרת נשים מהמרחב הציבורי. לפי הצעת החוק של חבר הכנסת יצחק הרצוג מהעבודה, ברירת הקנס תעמוד על 300 אלף שקלים.

 

עוד בחדשות ynet:

 

בדברי ההסבר להצעת החוק כותב הרצוג, כי "המשטר הדמוקרטי בישראל הושתת מקום המדינה על סטטוס-קוו עדין בין זכות ציבור הנשים לשוויון זכויות מלא לבין הרגישות למסורת ישראל".

 

לדבריו, "למרות שחל שיפור אדיר בעולם בנוכחות נשים במרחב הציבורי, מתגברת בישראל ממגה הפוכה ומקומן של הנשים הולך ומצטמצם".

 

הרצוג ציין בדברי ההסבר להצעת החוק כי "פעולות המדירות נשים מהמרחב הציבורי נמצאות בכל מקום, כגון איסור שירת נשים בפרהסיה, הפרדת נשים בתחבורה ציבורית, איסור הופעת פני נשים בפרסומות, הדרתן ממערך השיפוט בדיני משפחה והפרדת נשים על מדרכות".

 

הרצוג מציין כי "מטרת תיקון החוק היא לעצור מגמה מתרחבת של הדרת נשים והשוואת זכותן לקחת חלק שווה ומלא בהבניית הארץ והחברה".

 

הסוגייה השנויה במחלוקת עמדה בחודשים האחרונים במרכז השיח הציבורי בישראל, והחלה בהדחתם של ארבעה צוערים מקורס קצינים, לאחר שסירבו לנכוח באירוע בו הושמעה שירת נשים.

לאחר מכן, התרחב העיסוק בתופעה ופורסמו מקרים של הדרת נשים מקווי אוטובוס מהדרין על-ידי אברכים באשדוד וב ירושלים.

 

העיסוק בנושא צבר תאוצה לאחר שפורסם המקרה של הילדה נעמה מרגוליס, שמשפחתה הפכה בעל כורחה לסמל המאבק בהדרת נשים ובחרדים הקיצוניים בבית שמש בחודש שעבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה נגד הדרת נשים בבית שמש
צילום: גיל יוחנן
מקשיב לנשים. ח"כ יצחק הרצוג
צילום: מוטי קמחי
מומלצים