שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ערבים קראו להחרמת מפגש עם פרס - ונעצרו

  שלושה סטודנטים ערבים מהמכללה האקדמית להנדסה בירושלים נעצרו על ידי המשטרה בטענה כי איימו על סטודנטים שרצו להגיע למפגש עם נשיא המדינה, שמעון פרס. חבריהם טוענים:הם כתבו זאת בפייסבוק, זה ניסיון להפחידם

  מדוע נעצרו שלושה סטודנטים ערבים מהמכללה האקדמית להנדסה בירושלים? הם טוענים כי הכול בגלל קריאתם לשאר הלומדים שלא להשתתף במפגש עם נשא המדינה, שמעון פרס, שהתקיים לאחרונה במכללה. במשטרה טוענים מנגד: הם איימו על סטודנטים והסיתו לגזענות.

   

  העצורים, שניים מהצפון ואחד מאזור המשולש, נחקרו בתחנת משטרת ירושלים. אחד מהם הועבר לבית משפט השלום בעיר, שם הוארך מעצרו במספר שעות, שלאחריהן נשלח למעצר בית של שבוע וקיבל הוראה שלא ליצור קשר עם אף סטודנט. השניים האחרים נחקרו במשטרה, ולאחר מכן שוחררו באותם תנאים.

   

  ההודעה שנתלתה במכללה. נוכחות חובה ()
  ההודעה שנתלתה במכללה. נוכחות חובה

   

  "העצורים שנחקרו כתבו בדף ה"פייסבוק" של המכללה שהם לא ישתתפו במפגש עם נשיא המדינה, וזכותם להביע את דעתם", טוענת סטודנטית במכללה. "אין לאף אחד זכות, גם לא למשטרה, לעצור אותם. זאת השפלה ואפליה". 

   

  עוד בחדשות:

   

  סוהיר אסעד, סטודנטית ופעילה פוליטית שלומדת משפטים באוניברסיטה העברית, אמרה ל-ynet כי מדובר בניסיון של המשטרה להשתיק את הסטודנטים ולהפחידם. "התנהלות המשטרה גובלת בטירוף. מדובר בדברים שהם בלב השיח הפוליטי הלגיטימי וכל ניסיון להוציאם מחוץ לחוק, במסווה של עבירות פליליות, מהווה פגיעה חמורה בחופש הביטוי וההתארגנות של הסטודנטים", טענה אסעד. "מדובר בניסיון להפחיד ולהשתיק את הסטודנטים הערבים, ובמיוחד את הפעילים ביניהם. לא נעבור בשתיקה על האירוע החמור הזה".

   

  הנשיא פרס. לא כולם אהבו את הגעתו (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
  הנשיא פרס. לא כולם אהבו את הגעתו(צילום: נועם מושקוביץ)

   

  עוד הוסיפה אסעד: "החמור מכל הוא ניסיון המכללה לכפות על הסטודנטים להשתתף באירוע הפוליטי ולהשתמש בנציגה בכדי להכריחם לעשות כן, מדובר בפגיעה חמורה ולא חוקית בסטודנטים ובהתנהלות שלא הולמת

  מוסד אקדמי. לא נשתוק מול טרור אנטי אקדמי".

   

  במשטרה מציגים תמונה אחרת לגמרי. לגרסתם, השלושה נעצרו בחשד להסתה וגזענות, ואיומים שהשמיעו כלפי סטודנטים מהאוניברסיטה העברית בירושלים, שלא להגיע למפגש עם הנשיא פרס. במשטרה ציינו כי קיבלו תלונה בעניין ופתחו בחקירה. "ביום שלישי האחרון נעצר סטודנט להנדסת תרופות ורוקחות בחשד לאיומים והסתה לגזענות, כאשר בבסיס החשד התבטאויות שונות של החשוד כלפי סטודנטית במכללה, שעסקה בביקורו של נשיא המדינה במכללה. בהמשך נעצרו אתמול עוד שני סטודנטים מאותה מכללה בעקבות אותן חשדות ושוחררו באותם תנאים", נמסר ממשטרת מחוז ירושלים.  

   

  Read this article in English

   

  בהכנת הידיעה השתתף עומרי אפרים
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נשיא המדינה, שמעון פרס
  צילום: משה מילנר, לע"מ
  מומלצים