שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סלמן רושדי: משטרת הודו בדתה איומים על חיי

  הסופר השנוי במחלוקת סלמן רושדי טוען כי המשטרה ההודית פרסמה איומים שקריים על חייו, על מנת למנוע ממנו להשתתף בפסטיבל ספרותי בהודו. "אני כועס מאוד", כתב בטוויטר שלו

  הסערה סביב הסופר האיראני סלמן רושדי נמשכת: לאחר שקיבל איומים על חייו וביטל את השתתפותו בפסטיבל ספרותי גדול בהודו בעקבותיהם, מאשים רושדי את המשטרה ההודית בטענה שהמציאה איומים פקטיביים על מנת למנוע את הגעתו לפסטיבל.

   

  בתחילה התעלם הסופר מהאיומים על חייו מטעם ארגונים שמרניים מוסלמים, אך ביום ו' האחרון פרסם הודעה רשמית וכן בהודעה פרטית בחשבון הטוויטר שלו, כי לא ישתתף בפסטיבל. רושדי טוען כי חקר את הנושא, והוא משוכנע כעת כי המשטרה המקומית במחוז ראג'סטן שבהודו בדתה את העלילה נגדו. "אני כועס מאוד", כתב הסופר בטוויטר.

   

  רושדי קנה לו אויבים בעיקר בזכות ספרו "פסוקי השטן", שפורסם ב-1988, שנחשב על ידי מוסלמים רבים ברחבי העולם כרומן שמפר ומחלל את דתם. בעבר נרדף על משטר האייטולות באיראן, שאף גזר עליו גזר דין מוות ואיים להתנקש בו. נוכח האירועים האחרונים, סופרים רבים ממשתפי הפסטיבל מתכננים להביע את הזדהותם עמו ולהקריא קטעים מתוך "פסוקי השטן" מול קהל רחב באירוע.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סלמן רושדי עם ספרו "פסוקי השטן"
  צילום: רויטרס
  לאתר ההטבות
  מומלצים