שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  איומים על חייו של סלמן רושדי

  סלמן רושדי ביטל את השתתפותו בפסטיבל ספרותי בהודו בעקבות איומים שקיבל על חייו. "זה יהיה חוסר אחריות מצדי לבוא לפסטיבל בנסיבות כאלה", מסר בהודעה רשמית

  הסופר סלמן רושדי ביטל את השתתפותו בפסטבל ספרות הודי עקב איומים חדשים על חייו. זוהי לא פעם ראשונה שרושדי, זוכה פרס הבוקר הבריטי אשר התפרסם בעולם בעיקר בזכות רב-המכר השנוי במחלוקת שכתב "פסוקי השטן", מתמודד עם איומים על חייו מצד ארגונים מוסלמים קיצוניים. הפעם טענו ארגונים שמרנים כי יפגעו בו בזמן הפסטיבל שעתיד להתרחש בראג'סטאן שבהודו בסוף החודש.

   

  רושדי הוזמן לשאת דברים בפסטיבל שיתקיים בארץ הולדתו, אך איש דת מוסלמי משפיע בקרב החוגים השמרניים יצא בחריפות נגד הזמנה וטען כי יש לאסור את השתתפותו של רושדי באירוע. על אף שהפסטיבל

  נחשב לגדול והחשוב ביותר באסיה, פנה איש הדת לרשויות המדינה על מנת שלא יאשרו את אישור הכניסה של רושדי בטענה שהסופר "פגע בעברו ברגשות הדתיים של המוסלמים". בתחילה בחר הסופר שלא להתייחס לתעמולה נגדו, אך התבטאויות אלו עוררו מחדש את הפולמוס הציבורי סביב הוצאתו לאור של "פסוקי השטן" שיצא ב-1988.

   

  כאשר פורסם"פסוקי השטן" חלק ממנהיגי העולם המוסלמי כינו אותו "חילול הקודש", והמנהיג האיראני אייתולה ח'ומייני אף קרא קריאה ציבורית להרוג את רושדי. היום (ו') הודיע רושדי בהודעה רשמית כי החליט לבטל את נסיעתו להודו בגלל "מתנקשים שעלולים לחסל אותי".

   

  "אמנם יש לי כמה ספקות לגבי דיוקו של המידע שהגיע אלי, אך זה יהיה חוסר אחריות לבוא לפסטיבל בנסיבות כאלה", אמר הסופר. בפסטיבל ישתתפו כוכבים ספרותיים ותרבותיים מכל העולם, ביניהם אופרה ווינפרי וטום סטופארד. מארגני הפסטיבל מקווים עדיין כי רושדי ישנה את החלטתו, ובמידה ולא יסוג ממנה, ינסו לארח אותו בפסטיבל דרך שיחות וידאו. ב-2007 הגיע רושדי להודו לפסטיבל דומה בהודו והשתתף בו ללא הפרעות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סלמן רושדי. שוב מאיימים על חייו
  צילום: איי פי
  לאתר ההטבות
  מומלצים