שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שרה ב"ק: עיתונאית, דתייה, שרה

  העיתונאית שרה ב"ק מוציאה סינגל עם המוזיקאי אריאל הורוביץ. הוא הלחין את השיר, היא כתבה את המילים - וגם שרה אותן. כן, מול קהל מעורב. וזה בדיוק מה שמצא חן בעיני הורוביץ: "השוחים נגד הזרם הם הגיבורים שלי". האזינו לשיר בבכורה

  אמנם זו אינה הפעם הראשונה שהיא שרה, אבל זו ההזדמנות הראשונה שלכם להיחשף לכישרונה המוזיקלי של אשת החדשות, שרה ב"ק. העיתונאית שמגישה בימים אלה את "ערב חדש", מוציאה היום (ב') סינגל ראשון בשם "שעשאך כרצונו" וכאן תוכלו להאזין לו לראשונה. השיר לקוח מאלבומו המתקרב של הזמר והיוצר אריאל הורוביץ שהחליט לשתף פעולה עם ב"ק בעקבות אירוח בתוכנית הרדיו שלה. ב"ק כתבה את המילים המוקדשות לבתה - והורוביץ תרם את הלחן.

   

  בראיון ל-ynet מספרת ב"ק על ההתרגשות החדשה ביצירת והקלטת השיר: "מאוד נהנתי. קודם כל מלגלות עולם שלא הכרתי, שיש בו כל כך הרבה השקעה ומאמצים", היא מספרת על תהליך היצירה. "אפשר לקחת כל שיר לכל כך הרבה מקומות. וזה באמת היה מדהים לראות את התהליך. מבחינתי, אני שמחה שיש לי אפשרות להביא את הקול שלי, ומקווה שהשיר יעבור את האייטם האקטואלי ובאמת יפרוץ בפני עצמו".

   

  מתי בעצם התחלת לשיר?

   

  "אני שרה מאז שאני קטנה, במקהלה בבית-ספר או בצוות הווי של בני עקיבא. רק לפני שנה וקצת החלטתי שאשיר גם לבד בפני קהל מעורב".

   

  ואיך נוצר הקשר עם אריאל הורוביץ?

   

  "כשאריאל הבין שאני שרה, שלחתי לו דברים בכדי שיביע את דעתו ויום אחר כך הוא שלח לי מייל שזה מוצא חן בעיניו וכתב שאם ארצה לעשות משהו יותר רציני, אז שאגיד לו. לא ידעתי מה לעשות, כי עוד לא כתבתי אז, הרגשתי שכל הדברים שהיו לי לפני כן, היו לחנים של פנחס שדה, מתוך תהילים ושל דוד המלך. אז איך כשיש אנשים כאלה גדולים שכותבים טקסטים, אני לכתוב בעצמי? ואז אריאל דחף אותי ואמר: 'תכתבי למה את שרה, תסבירי לבת שלך למה את שרה'. אז אני לא יכולה להגיד שזו שירה אבל זו אמנות שימושית וזה יצא נחמד ותואם את מה שאני מרגישה".

   

  השיר החדש מגיע כמובן באמצע הדיון על הדרת ושירת נשים שנמצא בכותרות בשבועות האחרונים - ומילותיה של ב"ק לשיר מסבירות באופן מרגש לבתה את תחושותיה: "ועכשיו בין הטיפות, כל כך יפה שבא לבכות, בתי הולכת, ולמרות הדאגה, את כאן בלי קירות, נסיכה אמיתית לא זקוקה לקליפות".

   

  אריאל הורוביץ  (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
  אריאל הורוביץ (צילום: עופר עמרם)

   

  "האמת היא שכתבתי את השיר לפני שהדיון התעורר בתקשורת, אבל נראה לי שזה יכול לתרום לשיח האקטואלי", אומרת ב"ק ושופכת את דעתה על הנושא: "נהיה מין שיח שכולל המון נושאים מצד אחד ומצד שני אתה חייב לתפוס עמדה אחת, או שאתה פה או שאתה שם. אני רואה את זה בצורה הרבה יותר מורכבת, בעיקר בגלל שיש בתוך כך המון נושאים. בהקשר של שירת נשים, כמו שאני נלחמת על הזכות שלי להשמיע, אני מוכנה להילחם על הזכות של גברים שבוחרים שלא לשמוע, כי הם לא חייבים.

   

  "זה נראה לי מגוחך שזה הפך לסלע מחלוקת גדול כל כך, בעיקר בצבא,

  בין רבנים למפקדים. אני מבינה רבנים שלא מתירים את זה כי זה באמת יפרוץ איזושהי גדר, יש דברים שלא רואים אותם אותו דבר בין היום לבין אלפי שנים, בין השאר זה נושא הצניעות, כי זה קשור להמון קודים חברתיים ובגלל זה אני חושבת שהשיח בנושא יכול להתעדכן, וגם יש הרבה רבנים שכן מתירים את שירת הנשים אז אני יכולה להסתמך גם עליהם".

   

  לאלבום החדש של הורוביץ ייקראו "הגיבורים שלי" והוא עתיד לצאת בחודשים הקרובים. "הגיבורים שלי הם לא תמיד גיבורים במובן המנצח של המילה", מסביר הזמר והיוצר על הרעיון מאחורי האלבום. "חלקם ניסו ונכשלו כמו החלוץ בן ה-19 שהתאבד בביתניה בתחילת המאה הקודמת וקבור לא רחוק מאמא שלי תחת המצבה המוזרה שנקראת 'קצבת השטן' בבית הקברות בכנרת - או כמו עמיחי כ"ץ ז"ל שהפעיל כנגד כל הסיכויים מועדון קטן וביתי להופעות רוק בירושלים, עד לסגירתו הבלתי נמנעת (כ"ץ שהלך לעולמו בחודשים האחרונים, ניהל את מועדון הסינדרום א.ב).

   

  "מה שמשותף לכולם הוא שהם שוחים נגד הזרם, חלקם בתנועות גדולות ונמרצות כמו אבא קובנר, הפרטיזן המשורר וחלקם בקטן כמו שרה ב"ק, העיתונאית הדתייה, שהיא גם זמרת שבחרה בכל זאת לשיר מול קהל מעורב. הצליחו או נכשלו, חיים או מתים - הם הגיבורים שלי, שעליהם כתבתי את שירי האלבום הזה ואני אוהב אותם אחד אחד".

   

  שעשאך כרצונו / מילים: שרה ב"ק. לחן: אריאל הורוביץ

  פה חומה וזו גדר

  שלא אפול שלא אפיל

  אתם דואגים לי

  ומרוב הדאגה כבר אין כאן אוויר

  הנסיכה שלכם נתקעת בקיר

   

  יש מלידה עלייך אות שאי אפשר להסיר

  אסור לרוץ אסור לשרוק בטח לא לשיר

  לה לה לה לה לה

   

  את תבלעי בשקט את כל המנגינות

  כמו ציפור בחדר שאין בו חלונות

  ובכל יום עם שחר תגידי תודה

  שעשאך כרצונו

   

  ועכשיו בין הטיפות

  כל כך יפה שבא לבכות

  בתי הולכת

  ולמרות הדאגה את כאן בלי קירות

  נסיכה אמיתית לא זקוקה לקליפות

   

  יש מלידה עלייך אור אז תני לו שיאיר

  מותר לרוץ מותר לשרוק בטח שלשיר

  לה לה לה לה לה

   

  אל תבלעי בשקט את כל המנגינות

  כמו ציפור בחדר שאין בו חלונות

  כי עם השיר שלך את תגידי תודה

  שעשאך כרצונו

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שרה ב"ק עם אריאל הורביץ. בעקבות תכנית רדיו
  צילום: אייל בן יעיש
  לאתר ההטבות
  מומלצים