שתף קטע נבחר

ב"קסטריט בויז

שרה ב"ק בסך הכל רצתה להעניק לבנה מזכרת נעימה מהבר-מצווה: היא כינסה את אחיותיה ובני משפחתן, ויחד הם הקליטו ניגונים של חסידות גור. הדיסק לא הופץ, אבל השמועה על קיומו בקרב חובבי מוזיקה - דווקא כן. קבלו טעימה ראשונה ב-ynet

לפני שנה כינסה כתבת חדשות ערוץ 2 שרה ב"ק את חמש אחיותיה, על בעליהן וילדיהן, בתוך אולפן קטן וצפוף - ובמשך כמה שעות הם הקליטו רפרטואר של ניגוני גור, שעליהם גדלו ואותם הם שרים סביב שולחן השבת. התוצאה היתה דיסק מיוחד, שהופק עבור מסיבת הבר-מצווה של בנה.

 

הדיסק לא הוצע מעולם למכירה ולא מיועד להפצה בציבור, אבל הוא הופץ ברבים באמצעות העתקה פרטית. לא-מעט חובבי מוזיקה חסידית שמעו על הדיסק, וניסו לשים את ידם עליו.  

 

"בכל אירוע משפחתי אנחנו שרים, כל המשפחה - מקטן ועד גדול", אומרת ב"ק ל-ynet. "הבת הקטנה שלי יודעת לשיר איתנו כבר מגיל שנתיים, וגם כל החתנים במשפחה שרים. לכבוד הבר מצווה רצינו ליצור עבור הבן שלי חוויה מחברת למשפחה, אז כינסנו את כולם - כולל התינוקות בסל-קלים, שגם אותם שומעים מדי פעם בהקלטה. זה היה מאוד כיף וזו המזכרת הכי מהימנה שיכולנו לתת, כי כולם יודעים שאנחנו משפחה ששרה".

 

אז איך מכנסים משפחה של שש בנות, על חתניהם וילדיהם לתוך אולפן צפוף? מתברר שכל מה שצריך זו אסרטיביות. "שלחתי אס.אם.אסים לכולם, הודעתי שזו פקודה והרוב התייצבו", מסבירה ב"ק. "הילדים הממש קטנים ישבו והקשיבו, כדי שלא נצטרך לעבוד ממש קשה. אבא שלי ניצח על כולם. וכמעט כל שיר הוקלט בטייק אחד, בגלל שאנחנו מאוד מיומנים וכל אחד יודע את התפקיד שלו".

 

אחד מבעלי התפקידים החשובים הוא גיסה של ב"ק, יוחאי בשן, ששר על תקן הטנור הגבוה ובעבר כבר הוציא אלבום סולו שנקרא "קולי". 

 

הרפרטואר של הדיסק כולל ניגונים ישנים, שחלקם קשים להשגה ואינם מוכרים לציבור הרחב. בין השאר הוקלטו 

הניגונים "ויעלה תחנונינו", שאורכו כשמונה דקות, ו"ויאתיו כל לעבדיך" ו"שהחיינו".

 

"אני הכי אוהבת את ויעלה תחנונינו, כי הוא נורא מרשים ומרגש", אומרת ב"ק. "זו יצירה מוזיקלית יפיפייה ולא ניגון של שני משפטים מוזיקליים שחוזרים על עצמם".

 

ב"ק לא ידעה כיצד תתגלגל המזכרת הקטנה שהיא חילקה לאורחים שלה. "לא היה לי מושג ולא חשבתי שיש התעניינות בדיסק, הרי בסופו של דבר לא היתה לי כוונה ליותר ממשהו קטן ואישי", היא מסבירה, "אבל אז החלו אנשים לשלוח לי מיילים לחברת החדשות ושאלו איך אפשר להשיג את הדיסק. גם שמעתי שמעבירים את זה מאחד לשני, ושיש על זה דיבור. בסך הכל זה נחמד שמשהו שנוגע לי נוגע גם לאחרים, ואני שמחה שזה עוזר לשמר מוזיקה שאני אוהבת".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ב"ק. כולם שרים במשפחה
באדיבות ערוץ 2
מומלצים