שתף קטע נבחר
צילום: יפה עירון-קוץ

או לה לה, מלכת היופי הגדולה!

מלכת היופי המלאה של צרפת לובשת מידה 48, שוקלת 96 קילוגרם ומתנשאת לגובה מטר ושבעים - הסלין בלנאשו, יפהפייה אמיתית ושמחה על כל רגע בדרך אל הזכייה. הכירו את תחרות היופי שאליה אפילו בר רפאלי לא תצליח להתקבל, מיס רונד

מיטב היפות כקייט מוס, נעמי קמפל ואפילו בר רפאלי לא תצלחנה לעבור אפילו את שלבי המיון הראשונים של תחרות היופי "מיס רונד" (Miss Ronde) שנערכה בסוף שבוע זה בפריז. מדובר בתחרות המיועדת לנשים עגלגלות ומלאות בלבד. התנאי המוקדם והיחיד לקבלה לתחרות הוא שהמשתתפות בה חייבות להיות במשקל מינימלי הנקבע על פי הנוסחה הבאה: גובה, בלי המטר רק הסנטימטרים, פלוס שש. כלומר, מי שגובהה 160 סנטימטר ומשקלה שישים וששה ק"ג יכולה להגיש מעומדות.

 

התכנסו מכל מחוזות צרפת לתחרות בפריז (צילום: יפה עירון קוץ) (צילום: יפה עירון קוץ)
התכנסו מכל מחוזות צרפת לתחרות בפריז(צילום: יפה עירון קוץ)

 

הדרך אל התואר

במהלך השנה שעברה נערכו ברחבי צרפת תחרויות אזוריות, הזוכות בהן השתתפו בתחרות הגמר שהתקיימה במסגרת סלון האופנה החשוב "הוז נקסט" בפריז. חבר השופטים כלל את השחקנית והבמאית הצרפתייה שרלוט טורקהיים, את המעצבת נטלי גארסון, עיתונאים, צלמים ומנהלת מותג בגדים לנשים במידות גדולות שגם עיצבה את הבגדים למשתתפות התחרות.

 

בין 21 הנשים המלאות בתחרות השתתפו בין השאר, תלמידת תיכון בת 18, סטודנטית לאומנות בת 22, קוסמטיקאית, פקידה, אימהות, עקרות בית ואפילו פנסיונרית חביבה, אמריקאית בת 55 החיה בצרפת - שגם זכתה בפרס מיוחד מחבר השופטים בזכות חוש ההומור הנפלא שלה ודעותיה הלוחמניות על מקומן של נשים מלאות בחברה בימינו.

 

המתמודדות צועדות בשמלות ערב (צילום: יפה עירון קוץ) (צילום: יפה עירון קוץ)
המתמודדות צועדות בשמלות ערב(צילום: יפה עירון קוץ)

 

מלאות ביטחון

במהלך טקס בחירת מיס רונד, שהתקיים בחלל רחב ידיים שעוצב כדיסקוטק מהודר, נתבקשו המעמדות להופיע בפני השופטים וקהל חם ואוהד שכלל הרבה מאוד בני משפחה, חברים וצופים רבים שקנו כרטיסים לאירוע. הן הופיעו בשלוש מערכות ביגוד שונות; לשעות היום, לשעות הערב - וכמו בכל תחרות יופי - גם בבגד תחתון.

 

יפהפיות ועגלגלות בלבוש יומיומי (צילום: יפה עירון קוץ) (צילום: יפה עירון קוץ)
יפהפיות ועגלגלות בלבוש יומיומי(צילום: יפה עירון קוץ)

 

המתמודדות עמדו במשימה בהצלחה רבה. כמו כן, הן התבקשו להציג את עצמן ולספר במה הן עוסקות ואייך הגיעו לתחרות. רבות מהנשים ניצלו את המעמד כדי לתאר ולספר על הקשיים בהם הן נתקלות בחיי היום יום. כמו הקושי למצוא בגדים מתאימים למידותיהן, המחירים הגבוהים שגובות חברות הטקסטיל על בגדים במידות גדולות, הקושי בלמצוא עבודה, הניסיונות והכישלונות לרדת במשקל, וכמובן עד כמה ההשתתפות בתחרות "מיס רונד" שינתה את חייהן.

 

וכמו בכל תחרות יופי: גם בהלבשה תחתונה (צילום: יפה עירון קוץ) (צילום: יפה עירון קוץ)
וכמו בכל תחרות יופי: גם בהלבשה תחתונה(צילום: יפה עירון קוץ)

 

אמלי, אשה צעירה בת שלושים, סיפרה שהיא עלתה במשקל אחרי לידה. ותקופה מסוימת התביישה לצאת מהבית. "היום אני משלימה עם העובדה שאני אשה מלאה ומקבלת את עצמי כמו שאני וכמו כל אשה אחרת אני אוהבת להתלבש בבגדים צבעוניים ונאים, להתאפר, לענוד תכשיטים ולצאת לבלות".

 

והזוכה בתואר מלכת היופי המלאה של צרפת לשנת 2012: הסלין בלנאשו, בת 29 (צילום: יפה עירון קוץ) (צילום: יפה עירון קוץ)
והזוכה בתואר מלכת היופי המלאה של צרפת לשנת 2012: הסלין בלנאשו, בת 29(צילום: יפה עירון קוץ)

 

דומיניק, בת 18, סיפרה לשופטים שגדלה לצידה של אם שמנה ומאושרת כך שאין לה בכלל בעיה לקבל את המראה העגלגל שלה. אנה, קוסמטיקאית, סיפרה שהקימה בעיר מגוריה קבוצת תמיכה לנשים מלאות.

במקום הראשון בתחרות זכתה הסלין בלנאשו, יפהפייה כהת עור. אמה ממרטיניק, היא בת 29 ומתגוררת בדרום צרפת, גובהה 1.70 היא שוקלת 96 קילוגרם ולובשת מידה 48.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הסלין בלנאשו, הזוכה בתואר
צילום: יפה עירון קוץ
המלכה היוצאת, זוכת התואר לשנת 2011
צילום: יפה עירון קוץ
תנאי קבלה אחד: משקל
צילום: יפה עירון קוץ
שלוש מערכות לבוש על המסלול
צילום: יפה עירון קוץ
מלכות יופי נבחרות מכל מחוזות צרפת לתחרות המרכזית בפריז
צילום: יפה עירון קוץ
לאשה בפייסבוק
מומלצים