שתף קטע נבחר

העונש לקצין שהשפיל מינית: שבועיים מחבוש

בית דין צבאי אישר הסדר טיעון מקל לעתודאי שהשמיע אמירות מיניות בוטות כלפי צוערות: "הוא איכותי, מוכשר ומקצועי". הקצין ישלם קנס של 500 שקלים וימשיך לשרת בתפקיד רגיש

עונש מקל במיוחד לקצין עתודאי שהשמיע הערות מיניות כלפי צוערות: בית הדין הצבאי בחיפה אישר עסקת טיעון עם הקצין, המשרת בתפקיד רגיש בחיל הים, שבמסגרתה הורשע בהתנהגות שאינה הולמת במקום עבירה של הטרדה מינית שהופיעה בכתב האישום המקורי.

 

אישום: רס"ר מילואים אנס חיילת בבסיס השייטת 

 

בנוסף, נגזרו על הקצין שבועיים מחבוש, קנס של 500 שקלים, שלושה חודשי מאסר על תנאי והמלצה לראש אכ"א שלא לקדמו בדרגה. עם זאת, על הקצין לא יוטל קלון והוא יוכל להמשיך לשרת בצה"ל. בשנה שעברה אפשר חיל הים לקצין, שאותו ייצג עו"ד מתן פורשט מהסנגוריה הצבאית, לשוב לתפקידו למרות כתב האישום שהוגש נגדו.

 

מכתב האישום עלה כי במספר הזדמנויות, במהלך שלב ההכנה לקורס קצינים בו השתתף הנאשם, הוא העיר הערות בעלות גוון מיני למספר צוערות בקורס, באופן ישיר מולן ובאופן עקיף כלפי אחרות. בעקבות פתיחת החקירה הוא לא התקבל לבה"ד 1, אך החל וסיים כאמור בהצלחה את מסלול הקצין העתודאי.

 

"אמירות מכוערות"

הקצין השמיע אמירות מיניות הנוגעות לגופן של המתלוננות והפנה כלפיהן שאלות בוטות ומביכות. השופטים קבעו כי "האמירות בהן נכשל הנאשם, אשר עוסקות בחיצוניותן ובאברים אינטימיים בגופן של צוערות בקורס, הינן אמירות מכוערות. יש בהן משום הפיכת נשים לאובייקט מיני ומושא להערות משפילות ומביכות. הן פוגעות בפרטיותן של הצוערות ובצנעת גופן, יוצרות אווירה קשה של חוסר נוחות ואף מעיבות על שילובן. הדברים מקבלים משנה תוקף שעה שמדובר במסגרת צבאית. הצוערות הביעו גועל מדבריו של הנאשם ואמרו לו שזה לא עניינו".

 

עם זאת, השופטים החליטו להתחשב בכך שלנאשם אין עבר פלילי, ובחוות הדעת החיוביות של מפקדיו, לפיהן מדובר "בקצין איכותי, מוכשר ומקצועי, בעל משמעת עצמית גבוהה, העוסק בפרויקטים מרכזיים בחיל הים".

 

מדובר צה"ל נמסר כי הקצין "הורשע בעבירה של התנהגות שאינה הולמת בגין כך שבמהלך חודש אוקטובר 2010, בעת שהיה צוער בקורס הכנה לקורס קצינים, העיר במספר הזדמנויות הערות בעלות גוון מיני למספר צוערות בקורס. גזר הדין בעניינו ניתן ביום 12.01.12 ובו נגזרו עונש מחבוש, קנס כספי, מאסר על תנאי וכן המלצה לראש אכ"א כי קידומו בהמשך יעוכב".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה
צילום: אבישג שאר ישוב
מומלצים