שתף קטע נבחר

רמב"ם: אב ל-4 עבר קיצור קיבה - ומת מההרדמה

ואליד נסיר בן ה-45 שקל 180 ק"ג ופנה לביה"ח רמב"ם על מנת לעבור ניתוח לקיצור קיבה. במהלך הניתוח הוא סבל מחוסר בחמצן שנבע מההרדמה - אך בחדר לא היה מרדים בכיר וכל נסיונות ההנשמה כשלו. כעת תובעת המשפחה את ביה"ח על סכום של 2.5 מיליון שקלים

קיצור הקיבה הסתיים בטרגדיה: ואליד נסיר, בן 45 ואב לארבעה, סבל ממחסור בחמצן בזמן שעבר ניתוח לקיצור קיבה. אלא שבחדר הניתוח לא נכח מרדים בכיר, ונסיונות המתמחים להנשימו כשלו. הוא הועבר ליחידה לטיפול נמרץ, ושם נפטר. כעת תובעת משפחתו את בית החולים רמב"ם על סך 2.5 מיליון שקלים.

 

עוד על ניתוחים לקיצור קיבה:

כל האמת על ניתוחים לקיצור קיבה  

קיצור קיבה לצעירים: פתרון יעיל או פתח לסיבוך?

 

בכתב התביעה שהגיש עו"ד סאמי אבו ורדה, נחשפת שרשרת של אירועים וטעויות רפואיות שלטענת המשפחה גרמו למותו של נסיר. הפרשה החלה בחודש אוגוסט 2010, כאשר נסיר, ששקל אז 180 ק"ג וביקש לעבור ניתוח לקיצור קיבה, עבר הערכה "טרום ניתוחית" במחלקת ההרדמה של בית החולים רמב"ם. כעבור חודש הוא נבדק שוב על ידי רופא מרדים, ואז התברר כי הוא סובל מלחץ דם גבוה, סוכרת ומחלת לב. הוא עבר בדיקות קרדיולוגיות ובדיקות מעבדה שונות, אך אלה לא הוצגו בפני הרופא המרדים.

 

בחדר הניתוחים ביצעו את הליך ההרדמה שני מתמחים, כשבחדר לא היה מומחה בכיר בתחום. לאחר שקיבל נסיר את חומר הרדמה נעשה ניסיון לא מוצלח של החדרת צנתר לקנה. מרגע זה, כך על פי כתבה התביעה, החלה הידרדרות מהירה במצבו. ניסיונות שונים לטפל בו לא הצליחו.

 

בשלב זה הוחלט להזעיק רופא מרדים בכיר לעזרה, ושוב נעשו ניסיונות להנשמה ולפתיחת דרכי הנשימה - ללא הצלחה. נסיר נשאר מחוסר הכרה והועבר ליחידה לטיפול נמרץ, שם נפטר.

 

מומחה שבדק את השתלשלות האירועים קבע בחוות דעתו, שהוגשה לבית המשפט, כי "סדר הפעולות לצורך פתיחת דרכי הנשימה במקרה זה נוגד כל ההמלצות של הספרות בנושא". לדבריו "ללא ספק, הערכה נכונה, הכנות מתאימות לסוג החולה המיוחד הזה, החלטה להצמיד לחולה מלכתחילה רופא מרדים בכיר ומנוסה - כל ההחלטות האלה היו משנות לחלוטין את גורלו ומצבו היה לגמרי אחר".

  

מבית החולים רמב"ם נמסר: "האירוע נדון ברמב"ם מיד עם התרחשותו, כמקובל בכל אירוע מסוג זה, וכמובן שדווח מיד למשרד הבריאות. על כתב התביעה שהוגש לפני מספר ימים לבית ה משפט לא נוכל להגיב מאחר והוא לא הגיע עדיין לידינו".

  

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ואליד נסיר. הותיר אחריו ארבעה ילדים
צילום: אתר פאנט
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים