שתף קטע נבחר

סיבוב מסוכן: המכוניות נוחתות בחצר בית. תראו

ארבע מכוניות כבר התעופפו מהכביש בשדרות ספיר בטבריה היישר לביתו של אלי שור. אתמול פספסה נהגת את הסיבוב: "בכל פעם זה נוחת באותה נקודה"

ביתו של אדם הוא מבצרו? זה לא ממש נכון אצל אלי שור מטבריה. ארבעה כלי רכב כבר התעופפו מהכביש הנושק לביתו ונחתו אצלו בגינה בגלל עיקול מסוכן. לשור בינתיים שלום, לעצי הפרי שלו פחות, במיוחד אחרי התאונה האחרונה אתמול (יום ד').

 

שור מתגורר כבר 37 שנים בשדרות ספיר בטבריה, למרגלות הכביש המתעקל ומטפס לשיכוני העיר. "הכביש נמצא תשעה מטר מעל החצר שלי, זה כביש במדרון, שלפני ארבע שנים נבנתה מסלעה שתתמוך בו", הוא מסביר.

 

הרכב שנחת אתמול על עץ הלימון (צילום: אלי שור) (צילום: אלי שור)
הרכב שנחת אתמול על עץ הלימון(צילום: אלי שור)

 

לדברי שור, העיקול של הכביש, סיבוב של כ-150 מעלות, כבר גרם ללא מעט תאונות, שחלקן הסתיימו בנחיתת הרכב בחצר הפרטית שלו. הבקשה שלו מהעירייה לבנות מעקה בטיחות מבטון נתקלה בחומה בצורה.

 

גוררים את הרכב למעלה (צילום: אלי שור) (צילום: אלי שור)
גוררים את הרכב למעלה(צילום: אלי שור)

 

"הסיבוב מתחיל בכיוון דרום ומסתיים כמעט לכיוון צפון. נהגים שמגיעים במהירות חושבים שהסיבוב נגמר אבל הם מגלים שהוא לא", אמר שור. חלק מהנהגים מגלים זאת רק כשהם נוחתים בחצר.

 

אורח בלתי רצוי בחצר. הרכב (צילום: אלי שור) (צילום: אלי שור)
אורח בלתי רצוי בחצר. הרכב(צילום: אלי שור)

 

"העירייה אמרה שיש לה תוכניות להרחיב את הכביש, ובמסגרת התוכנית ייבנה מעקה בטיחות. עדיין לא עשו כלום, למרות שמשרד התחבורה נתן חצי מהתקציב והעירייה צריכה לתת עוד חצי", אמר שור. אגב, שביל ישראל עובר על מדרכה ברוחב מטר, הנמצאת ממש בין הסיבוב המסוכן לחצר של שור.

 

תאונה באפריל 2010 (צילום: אלי שור) (צילום: אלי שור)
תאונה באפריל 2010(צילום: אלי שור)

 

על קירות הסלע הסמוכים לסיבוב המסוכן תלתה העירייה כרזות הקוראות לנהגים לנהוג בזהירות. "את השלט הזה אני רואה כל יום מהגינה שלי. בטח אני היחיד שרואה אותו".

 

שבע תאונות כבר ספר שור בעיקול המדובר, ארבע מתוכן הסתיימו בגינה שלו.

 האחרונה הגיעה אתמול בצהריים, עם רכב מסוג טויוטה שנחת על עץ הלימון העמוס בפרי. שתי הנשים שהיו ברכב, תושבות טבריה המכירות את הסיבוב, נפגעו קל. "הייתי בבית ושמעתי בום. חשבתי שזה רעמים. יצאתי לגינה וראיתי רכב הפוך, ארבעה מטרים מהמטבח שלי", הוא תיאר. "בכל פעם זה נוחת באותה נקודה, על המילימטר. בפעם האחרונה שפניתי לעירייה, פקידים שאינם מהנדסים אמרו לי שהסיבוב הזה בטוח".

 

דובר עיריית טבריה, אלי סבתי, מסר בתגובה: "יצא מכרז להקמת מעקה בטיחות מיוחד, שימנע הידרדרות במקרה של החלקה ואיבוד שליטה".

 

המידע הראשוני התקבל באמצעות האימייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המכונית בחצר הבית
צילום: אלי שור
מומלצים