שתף קטע נבחר

מפעל סודה סטרים יוקם בנגב; יציע כ-500 משרות

לאחר שנדמה היה כי המפעל החדש יוקם בסינגפור או מקסיקו עקב קשיים ביורוקרטיים, החליטה החברה לרכוש את השטח ב"עידן הנגב". מנכ"ל סודה סטרים: "כולם יחד נרתמו והתאחדו כדי לאפשר את השארת הפרויקט בישראל"

מנכ"ל סודה סטרים, דניאל בירנבאום, הודיע היום (ב') לשר התמ"ת, שלום שמחון, כי החברה החליטה לרכוש הקרקע להקמת המפעל החדש שלה באזור התעסוקה "עידן הנגב", המשותף למועצות האזוריות בני שמעון, להבים ורהט. לפני כן נדמה היה שהחברה תקים את המפעל החדש בסינגפור או במקסיקו. על פי התחזית, המפעל ייחנך בעוד 18 חודשים, בקיץ 2013.

 

 

השר בירך על החלטת החברה להקים את המפעל בישראל ואמר כי להחלטה יש משמעות רבה כי מפעל בסדר גודל של סודה סטרים ייתן תנופה גדולה לאזור התעסוקה החדש בעידן נגב ויעודד מפעלים נוספים לעבור לנגב.

 

כיום, החברה מעסיקה 1,100 עובדים בארץ וכעת היא צפויה להעסיק כ-500 עובדים נוספים. ייתכן שהגיוס אף יהיה גדול יותר ויגיע ל-1,000 עובדים, מרביתם מהמגזר הבדואי. לדברי מנכ"ל החברה, דניאל בירנבאום, שיעור גבוה מתוך 53 אלף תושבי רהט - הם מובטלים.

 

ההודעה על הקמת המפעל פורסמה, לאחר שנראה היה שהעסקה לא תצא אל הפועל. בסודה סטרים ביקשו לרכוש את הקרקע במועד מסוים, לפני שיפוג תוקפו של חלון הזדמנויות שאיפשר לחברה להימנע מהליך ביורוקרטי ממושך.

 

בירנבאום אמר ל-ynet: "הגורמים הלוונטיים, ובראשם שר התמ"ת שלום שמחון ומנהל מרכז ההשקעות, חזי צאיג, חברת החשמל ומינהל מקרקעי ישראל ומכון התעסוקה, כולם יחד נרתמו והתאחדו כדי לאפשר את השארת הפרויקט בישראל". הוא הוסיף: "אני מקווה שעוד מפעלים יבואו לנגב. שראל זה מקום פנטסטי לעבודה תעשייתית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יפריחו בועות בנגב?
צילום: דודו אזולאי
דניאל בירנבאום מנכ"ל סודה סטרים
צילום: יהושוע ויינברג
מומלצים