שתף קטע נבחר

שאפו לפייגלין

הפגנות ועצומות זה טוב, אבל לא מספיק. זנחנו את הזירה האמיתית, הפוליטיקה, ואליה צריך לחזור, ממש כמו פייגלין

האמת שמגיע שאפו לפייגלין. הבחור יודע לעבוד ועושה עבודה יפה. יש לו אמונה בדרך ובמטרה והוא נחוש להשיג אותה. הוא מראה לנו אמת פשוטה, הדרך להשיג את המטרה הזו עוברת דרך התפקדות ומעורבות בשדה הפוליטי. איך שלא נסובב את זה, 15,000 מתפקדים משפיעים הרבה יותר מחצי מיליון איש בכיכר.

 

כ-61,000 מתפקדים המהווים כ-50% אחוז ממתפקדי הליכוד הצביעו בהתמודדות בין בנימין נתניהו למשה פייגלין לראשות הליכוד. הניצחון של נתניהו היה צפוי, אלא ש- 15,000 מתפקדים המהווים 24% אחוזים מהמצביעים נתנו את קולם למשה פייגלין. הם הוכיחו שכדאי מאוד להפסיק להתייחס אליו כקוריוז. למשה פייגלין השפעה אדירה על חיינו פי כמה וכמה מקוראי הטור הזה למרות שכולנו אזרחים שווים במדינת ישראל וכל זאת מהסיבה הפשוטה: הוא וקבוצתו "מנהיגות יהודית" פקדו אלפי חברים לליכוד.

 

עוד בערוץ הדעות  של ynet:

על השביתה הזו אנחנו נשלם ביוקר / שאול רוזנפלד

לשבות למען הילדים של המנקה פאטמה / איתי גוטלר

 

הסיפור הוא ממש לא הפריימריז לראשות הליכוד. הסיפור הוא הבחירות המקדימות לרשימת הליכוד בכנסת. זאב אלקין, דני דנון, יריב לוין, ציפי חוטובלי חבים את כיסאם במידה רבה לפייגלין. כל חבר כנסת שירצה להיבחר למקום ריאלי ברשימת הליכוד יצטרך לפנות לחברי מנהיגות יהודית ולבקש את תמיכתם, ח"כים/שרים שיעלו בדעתם לקדם תהליכים כמו תהליך מדיני, עליו התחייב ראש הממשלה בנאום בר אילן, ירגישו היטב מה המשמעות של הידרדרות למקומות לא ריאליים ולכן הם חייבים להתיישר עם הקו של פייגלין.

 

אגב, לא בטוח שחברי מנהיגות יהודית יצביעו בסופו של דבר לליכוד. רבים מהם יצביעו ודאי למפלגות ימניות יותר, אבל כך למעשה הם הרוויחו פעמיים: גם חברי כנסת ימניים בליכוד וגם מפלגות ימניות בקואליציה. איך זה יכול להיות? ככה! כי זה מה שמאפשרת השיטה הדפוקה שלנו. למה זה לא משתנה? כי אנחנו ישנים על האף, מפגינים, עושים מחאות נהדרות, שולחים עצומות, מקטרים, אבל מזניחים את הזירה האמיתית - הפוליטיקה. החלטנו שהיא "מלוכלכת" ולא בשבילנו, והיום אנו משלמים על כך ביוקר.

 

הגיעה העת שהרוב הישראלי המשרת, היצרני, הפלורליסטי שיצא לרחובות בקיץ האחרון, יבין שדיור, קוטג', בריאות, פריפריה, חינוך - הכול מתחבר לאותה הנקודה, למערכת הפוליטית ולאחריות חברי הכנסת שלנו. הפגנות, מחאות ועצומות מרגשות ככל שיהיו זה טוב, אבל לא מספיק. האנרגיות שלנו צריכות להיות מנותבות לתיקון השיטה וליצירת מנוף פוליטי בדיוק כפי שעושה פייגלין. חברי הכנסת מחויבים קודם כל למתפקדים במפלגות שלהם ורק אחרי זה במקרה הטוב לציבור הכללי. רוצים שחברי הכנסת יהיו מחויבים אליכם התפקדו!

 

הכותב משמש כמנכ"ל תנועת מתפקדים, תנועה רב מפלגתית הפועלת לקידום מעורבות פוליטית של אזרחים לטובת קידום האינטרסים של מעמד הביניים.

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השפעה אדירה על חיינו. משה פייגלין
צילום: AP
הזנחנו את הפוליטיקה. אופיר יחזקאלי
מומלצים