שתף קטע נבחר

תם השימוע של ליברמן: טרם הוחלט להגיש אישום

היועץ המשפטי וינשטיין השלים היום את השימוע השלישי והאחרון לפרקליטיו של שר החוץ, ובחודשים הקרובים יחליט אם להעמידו לדין. פרקליטי ליברמן טענו כי יצאו אופטימיים וכי הם מאמינים שהצליחו להוכיח שאין הצדקה לנקוט נגדו הליך פלילי

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, צפוי להחליט בחודשים הקרובים אם להגיש כתב אישום נגד שר החוץ, אביגדור ליברמן. היום (ה') הסתיים החלק השלישי של השימוע שערכו וינשטיין ובכירי הפרקליטות לפרקליטיו של שר החוץ.

 

החלק השלישי והאחרון של השימוע נמשך כשעתיים וחצי. לא צפויות עוד פגישות לצורך שימוע נוסף. בסוף הישיבה הדגיש וינשטיין בפני פרקליטיו של ליברמן כי הוא טרם קיבל החלטה בתיק, ואמר כי הוא שמע את דבריהם בלב פתוח ובנפש חפצה. וינשטיין הוסיף כי דברי הפרקליטים האירו את עיניו בנקודות מסוימות.

 

ליברמן עם עמיתתו האמריקנית שלשום (צילום: שחר עזרן) (צילום: שחר עזרן)
ליברמן עם עמיתתו האמריקנית שלשום(צילום: שחר עזרן)

 

לשימוע היום הגיעו פרקליטי ליברמן, עורכי הדין ירון קוסטליץ ועודד גזית ממשרדו של ד"ר יעקב ויינרוט, ועורכי הדין נתי שמחוני וגיורא אדרת ממשרד אדרת-שמחוני. השימוע היום התמקד בעבירות הלבנת ההון שבהן נאשם ליברמן, בהטרדת העד, ובפרשת השגריר בבלארוס שבה מואשם ליברמן בעבירה של הפרת אומנים, שכן לטענת הפרקליטות לא דיווח לוועדת המינויים על כך שהשגריר מסר לו מידע חסוי על חיקור הדין שעשתה המשטרה לליברמן בחו"ל.

 

הפרקליטים טענו כי אין בפרשה זו עבירה של הלבנת הון וכי אין עבירה בטופס פתיחת החשבון של התאגיד לפי חוק הלבנת הון. באשר לפרשת השגריר טענו הפרקליטים כי דבר זה אינו מצדיק העמדה לדין וכי לטענתם גם אם אירוע זה אכן קרה, יש לטפל בו במישור האתי ולא במישור הפלילי.

 

לגבי עבירת הטרדת העד טענו הפרקליטים כי ליברמן שוחח אמנם עם אחד המעורבים בפרשה אבל לא דיבר איתו על החקירה ולא עבר כל עבירה. לקראת סיום השימוע סיכמו הפרקליטים את טענותיהם בכל העבירות, וטענו כי התמונה שנפרשה איננה מצדיקה הגשת כתב אישום. הפרקליטים יצאו אופטימיים מהשימוע ואמרו כי הם סבורים שהצליחו להראות שגם אם יש סטייה כזו או אחרת בפרשה, היא איננה מצדיקה העמדה לדין פלילי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. יעמוד לדין?
צילום: אבי פרץ
וינשטיין. טרם החליט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים