שתף קטע נבחר

בונים בובות שלג בצפת ובגולן. אכזבה בירושלים

מטיילים רבים הגיעו לרמת הגולן ולהרי הגליל כדי לשחק בשלג. הם הצטלמו עם בובות שלג ושיחקו במרחבים שנצבעו בלבן. בירושלים ירד רק שלג מעורב בגשם. המשטרה וצה"ל חילצו מטיילים שנתקעו בהר מירון בעקבות סופת שלגים. כביש 232 בנגב וגשר צאלים הוצפו ונסגרו

כמויות יפות של שלג ירדו מאז שעות הבוקר (יום שבת) בצפון רמת-הגולן ובהרי הגליל העליון. רבים הגיעו למקומות שנצבעו בלבן, בנו בובות שלג וזרקו כדורי שלג זה על זה. בירושלים, לעומת זאת, ירד רק גשם מעורב בשלג ותושבי הבירה לא הסתירו את אכזבתם. עם זאת, ייתכן שבהמשך היום יירד שלג קל בירושלים.

 

צילמתם שלג? גשם? רוח? גלים אדירים? שלחו לנו תמונות וסרטונים באמצעות המייל האדום או בסלולרי למספר 5335

 

מטיילים שהגיעו להר מירון נתקעו במכוניותיהם בעקבות ראות לקויה שגרמה סופת שלגים. כוחות משטרה וצה"ל שהוזעקו למקום סייעו למטיילים לרדת מההר. כביש 232 בנגב וגשר צאלים נסגרו לתנועה בעקבות הצפות. גם כביש 90 נסגר בין מצוקי דרגות למלונות ים המלח, בעקבות הצפת נחל צאלים. עדיין יש סכנת שטפונות בכל המקומות המועדים באזור הדרום.

 

סוער סמוך לצפת (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
סוער סמוך לצפת(צילום: אביהו שפירא)
 

נמל יפו (צילום: יובל עבאדי) (צילום: יובל עבאדי)
נמל יפו(צילום: יובל עבאדי)

 

מחברת "מטאו-טק" נמסר כי שלג ירד בחרמון, בצפון רמת-הגולן, בהרי נפתלי, בצפת, בהר מירון ובאזור. בנוסף ירד שלג בהרי השומרון הגבוהים, בגוש עציון וגם בקריית ארבע. במעלות ירדו "משקעים קפואים", הנראים כמו שלג.

 

שלג במרום גולן (צילום: רום רוזנבלט) (צילום: רום רוזנבלט)
שלג במרום גולן(צילום: רום רוזנבלט)

 

גוש עציון (צילום: יצחק שפר) (צילום: יצחק שפר)
גוש עציון(צילום: יצחק שפר)

לירושלמים, שציפו לשלג בימים האחרונים, ציפתה אכזבה. בשעות הבוקר התבהרו השמיים והגשמים נפסקו לכמה שעות. הטמפרטורה עלתה עד ל-6 מעלות. צחי וקסמן, החזאי התורן של חברת מטאו-טק, עדכן כי "משעות הצהריים ימשיך לרדת שלג לפרקים בהרי הצפון וגם בפסגות הרי המרכז מעל 900 מטר. בירושלים ייתכן שיירד שלג קל". 

 

משחקים בשלג במשגב עם (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
משחקים בשלג במשגב עם(צילום: אביהו שפירא)

 

קיבוץ נמרוד (צילום: אנואר פאעור) (צילום: אנואר פאעור)
קיבוץ נמרוד(צילום: אנואר פאעור)
 

ברמת הגולן הגיעו מאות להר בטנל, כדי לשחק בשלג. הם השתעשעו בשלג וגם הופתעו מכמה סוסים, שרצו להם במרחבים הלבנים. מאוחר יותר, נתקעו בגלל הראות הלקויה מספר כלי רכב של מטיילים באזור הר מירון שבגליל העליון. לא היו נפגעים באירוע.

 

משתעשעים במשגב עם (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
משתעשעים במשגב עם(צילום: אביהו שפירא)

 

פאתי החרמון ()
פאתי החרמון
 

מבאר-שבע לשלג בצפת

לא מעט מטיילים הגיעו מכל רחבי הארץ כדי לחזות בשלג. בוריס ואלי מבאר שבע הגיעו עם בני המשפחה לצפת, כדי להתפעל מהפתיתים הבודדים שהכתימו את הכביש בקצת לבן. ״אנחנו מהדרום, שם לא יודעים מה זה שלג. רצינו לנסוע לרמת הגולן, אבל הצירים חסומים ויש קרח. לא רצינו לקחת סיכון עם האשה והילדים״, אמר אלי.

 

לבן גם בכפר עציון (צילום: רועי) (צילום: רועי)
לבן גם בכפר עציון(צילום: רועי)

 

פאתי החרמון ()
פאתי החרמון
 

סמוך לשכונת כנען בצפת, הלכו בני הדודים משה, רביד ועזר לצד הכביש והידקו בידיהם כדור שלג בגודל פומלה - או ליתר דיוק, כדור קרח קשה בגודל פומלה, משובץ אבנים קטנות. ״יש לנו דוד שאנחנו לא אוהבים, אז הכנו לו את זה, נזרוק את זה עליו בבית״, הם אמרו בהומור.

 

גלים גבוהים בשדות ים (צילום: איתי אמיר) (צילום: איתי אמיר)
גלים גבוהים בשדות ים(צילום: איתי אמיר)

 

יער אודם (צילום: אנואר פאעור) (צילום: אנואר פאעור)
יער אודם(צילום: אנואר פאעור)
 

בשכונת איביקור בצפת, אחת הגבוהות באזור, הצטבר מעט שלג על הקרקע. הדבר לא מנע מעשרות מבקרים להגיע למקום. הם הצטלמו, התחבקו, קפצו בהתלהבות, זרקו רסיסי קרח אחד על השני ורצו לבסוף חזרה למכונית. אחת לכמה דקות הגיע שבר ענן, מלווה ברוח, שהוריד מכה של פתיתי שלג, ושוב נרגע השלג לכמה דקות.

 

סוער גם בנמל יפו (צילום: שמואל וירובניק) (צילום: שמואל וירובניק)
סוער גם בנמל יפו(צילום: שמואל וירובניק)

 

גם גוסטבו הגיע לצפת: ״יצאנו מכרמיאל לטיול ובדרך לפה הילד ראה שלג על מכוניות שבאו ממול, ואמר שהוא רוצה גם. זו הפעם הראשונה שלו בשלג. אני במקור מארגנטינה וכבר ראיתי מספיק שלג. יש פה מסעדה קרובה, נמשיך לשם לשתות מרק חם״.

 

שכונת פסגת זאב בירושלים (צילום: נועם קפון, לימור מרקו) (צילום: נועם קפון, לימור מרקו)
שכונת פסגת זאב בירושלים(צילום: נועם קפון, לימור מרקו)
 

בקק״ל אישרו כי ביער ביריה הסמוך לצפת נפלו כמה עשרות עצים בגלל הסופה. הערכת הנזקים תיעשה בתחילת השבוע, עם סיום המערכת הנוכחית.

 

העיר שלא נצבעה בלבן

הירושלמים התעוררו היום לבוקר שהבטיח הרבה וקיים מעט. מהגשם מהרוח ומהקור היה מספיק לכולם, שלג לעומת זאת אפשר היה רק לדמיין. נכון, במקומות מסוימים בבירה יש כמה אנשים שנשבעים שראו פתיתים אמיתיים של שלג מעורבבים בתוך הגשם, אבל אחרי הציפיות של הימים האחרונים אף אחד לא יכול היה לומר שהוא מרוצה.

 

לבן גם במושב נטועה ()
לבן גם במושב נטועה

 

מיכל מזרחי (30) תושבת העיר סיפרה: "ציפינו להתעורר ולגלות שהכל מסביב לבן, במקום זה קיבלנו חורף ירושלמי קר במיוחד". מזרחי גם מצאה אשמים: "כל הדיבורים והפסטיבל של הימים האחרונים הרסו את ההשראה והשלג החליט לא להגיע".

 


גשם 180212

כמויות הגשם שירדו עד 10:00בבוקר
אזור הכמות שנוספה ב-24 השעות האחרונות עד 10:00 בבוקר הכמות מתחילת העונה (במ"מ) 

ממוצע עונתי (במ"מ) 

 

קצרין 5 420 471
טבריה 17 331 447
צפת 43 632 718
חיפה 15 561 550
זכרון יעקב 11 468 515
נתניה 9 489 570
תל-אביב 9 396 560
ירושלים 55 442 614
באר-שבע 17 93 205
אילת 0 1 31

 

בהיעדר שלג היום, הירושלמים נאלצו להסתפק בקור. באתר מזג האוויר הירושלמי "ירושמיים" נכתב כי הטמפרטורה בשעות הבוקר עמדה על 6.8 מעלות עם "רוח ערה זה קור כלבים שמרגיש כמו 3.7 מעלות". השלג שלא הגיע גרר אחריו פולמוס עירני באתר. גולשת אחת כתבה: "השלו אותנו מה הקטע? חוץ מגשם וטיפה ברד אין כלום". גולש אחר כתב: "לפחות אפשר לראות את החצי המלא של הכוס, ירד הרבה מאוד גשם ועוד יירד עד יום ראשון בערב... כך שמהבחינה הזאת המערכת נחמדה."

 

חוף פלמחים (צילום: קובי ברזניקוב) (צילום: קובי ברזניקוב)
חוף פלמחים(צילום: קובי ברזניקוב)
 

ויש גם מאוכזבים מחוץ לירושלים .הראל רוכמן (37) תושב שוהם תכנן

 להגיע עם שני ילדיו הקטנים לביקור בשלג הירושלמי. "הילדים התאכזבו מאוד בבוקר כשסיפרתי להם שהשלג בוטל", הוא אמר בצער. "בימים האחרונים הם תכננו בפרטי פרטים איך יראה איש השלג שייבנו וכדי למנוע בכי וצעקות נאלצנו להבטיח להם ביקור קרוב בחרמון". רוכמן עצמו דווקא היה מרוצה כשהבין שהטיול המשפחתי יאלץ להידחות. "שמתי להם קלטת והמשכתי לישון עד 11:00".

 

בהכנת הידיעה השתתף ירון דרוקמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלג במטולה
צילום: ניר וולף
שלג במשגב עם
צילום: אביהו שפירא
צילום: רום רוזנבלט
שלג במרום גולן
צילום: רום רוזנבלט
קובי צאיג
שלג במושב אודם
קובי צאיג
מומלצים