שתף קטע נבחר

יום לבן: שלג בצפת ובגולן. שלג מעורב בגשם בי-ם

בירושלים יורד שלג קל מעורב בגשם, שלא נערם על הקרקע. בצפון הגולן, בצפת, במירון ובקיבוץ מנרה בגליל נמדדו כמה סנטימטרים של שלג. שלג יורד גם בצפון הגולן. בעקבות מזג האוויר הסוער נחסמו כמה כבישים בגולן, בגליל ובאזור ים המלח

שלג יורד בהרים, אבל בינתיים בבירה הוא לא נערם: בצפון הגולן, בהרי הגליל, בקריית-ארבע, בגוש עציון התעוררו התושבים לבוקר לבן. בירושלים ירד החל משעות הבוקר (יום שבת) שלג מעורב בגשם, שלא נתפס על הקרקע.

 

צילמתם שלג? גשם? רוח? גלים אדירים? שלחו לנו תמונות וסרטונים באמצעות המייל האדום או בסלולרי למספר 5335

 

מחברת "מטאו-טק" נמסר כי בצפון רמת הגולן ירדו כמה סנטימטרים של שלג באזור אורטל, עין זיוון, מרום גולן ואל-רום. הבוקר נמדדו באותם אזורים מעלה מתחת לאפס. גם בכמה מקומות בגליל העליון - כמו צפת, הר מירון, אזור רמות נפתלי וקיבוץ מנרה ירד שלג. בהר מירון נמדדו שתי מעלות מתחת לאפס. גם בקריית ארבע ובכמה אזורים בגוש עציון ירד שלג.

 

שלג הבוקר במושב אודם שבצפון הגולן (קובי צאיג) (קובי צאיג)
שלג הבוקר במושב אודם שבצפון הגולן(קובי צאיג)
 

 

בצפון רמת הגולן התעוררו התושבים ל-5 סנטימטרים של שלג שנערם. ״התחיל לרדת שלג ב-6:00 בבוקר. השמיים בצבע אפור-לבן״, תיאר שפי מור ממרום גולן. גם קיבוץ אל-רום נצבע בלבן. ״יש פה כ-6 סנטימטרים שלג, והטמפרטורה עומדת על מינוס מעלה אחת״, אמר דודי מורד. הוא אמר כי הילדים לא יוותרו על משחק בשלג. 

 

אכזבה בבירה. גשם מעורב בשלג (צילום: חנן נוה) (צילום: חנן נוה)
אכזבה בבירה. גשם מעורב בשלג(צילום: חנן נוה)

 

בצפת ירדו לקראת 7:00 בבוקר פתיתים ראשונים של שלג. ״אחרי לילה של ברד ורוחות עזות, שלג החל לרדת בפסגות העיר צפת. מטה החירום של העירייה נערך עם מע״צ וצה״ל כדי להוציא מפלסות ומפזרות מלח״, אמר ראש העיר צפת, אילן שוחט. ברשות הטבע והגנים דיווחו על כמויות שלג קטנות שירדו על מירון.

 

מרום גולן בלבן (צילום: רום רוזנבלט) (צילום: רום רוזנבלט)
מרום גולן בלבן(צילום: רום רוזנבלט)

 

כבישים נסגרו בגולן ובצפת

בעקבות מזג האוויר הסוער נסגרו כמה כבישים ברחבי הארץ. בדרום הארץ נסגר כביש 90 בין מצוקי דרגות למלונות ים המלח, בעקבות הצפת נחל צאלים. כביש 977 בצפון נחסם מצומת גומא עד כפר בלום, בעקבות קריסת עצים על הכביש. מאותה סיבה חסום כביש 918 מלהבות הבשן ועד היישוב שמיר.

 

בצפון נסגרו הכבישים הבאים בעקבות שלג על הכביש: כביש 99 ממפל סער עד מסעדה; כביש 989 ממפל סער ועד נווה אטיב וכביש 978 צומת ווסט-מסעדה. מהמשטרה נמסר כי מפלסות שלג פועלות כדי לפנות את הצירים.

 

שיטפון הבוקר באזור ים המלח (צילום: אורי פרי-גל) (צילום: אורי פרי-גל)
שיטפון הבוקר באזור ים המלח(צילום: אורי פרי-גל)

 

במשטרה אמרו כי בעקבות מזג האוויר הסוער קיימת סכנת החלקה בכבישים ושדה הראייה מוגבל. "אנו מבקשים מכם לנהוג במשנה זהירות, לשמור מרחק גדול יותר מהרכב שלפניכם, להימנע מעצירות פתאומיות ולהקפיד

על האטה הדרגתית וריכוז מקסימלי בנהיגה", נכתב בדף הפייסבוק של המשטרה.

 

הסערה בשדות ים (צילום: איתי אמיר) (צילום: איתי אמיר)
הסערה בשדות ים(צילום: איתי אמיר)

 

מחברת "מטאו-טק" נמסר כי הטמפרטורות החזויות היום והלילה הן: קריית שמונה 2-9 מעלות, קצרין 2-6, צפת 0-3, טבריה 6-13, נצרת

 2-7, חיפה 7-11, תל-אביב 8-13, ירושלים 1-4, אשקלון 8-13, עין גדי 9-15, באר שבע 5-9, ערד 3-6, מצפה רמון 1-5 ואילת 8-17 מעלות.

 

אתמול במהלך היום נשבו רוחות חזקות ברחבי הארץ, והן גרמו לקריסת עצים. בשעות הבוקר נרשמו רוחות במהירות של כמעט 70 קמ"ש בחיפה. רוח במהירות דומה נמדדה גם באשדוד בשעות אחר-הצהריים. בצהריים נמדדו בתל-אביב רוחות במהירות של עד 52 קמ"ש. בשעות הערב נחלשו הרוחות וברחבי הארץ נרשמו משבים של עד 40 קמ"ש. היום בצהריים אמורים הגשמים והרוחות להיחלש.

 

בהכנת הידיעה השתתפו ירון דרוקמן, גיל נוה ועומרי אפרים
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הסערה בקיבוץ משגב עם שבצפון
צילום: אביהו שפירא
צילום: אורי פרי-גל
השיטפון הבוקר בנחל חבר שליד ים המלח
צילום: אורי פרי-גל
גלים גבוהים בקיסריה
צילום: רון גרוסמן
הגלים טיפסו על שובר הגלים בתל אביב
צילום: אסף סופרין
מומלצים