שתף קטע נבחר

פרוטה ועוד פרוטה מצטברות לתרומה משמעותית

"בימים בהם כמות התרומות מחו"ל הולכת ופוחתת באופן משמעותי, מבינים בכל העולם ולאט לאט גם בישראל, שקל יותר לגייס שקל אחד ממליון אנשים ממליון שקל מתורם יחיד". היכרות עם "עיגול לטובה" - אפשרות ייחודית לתרומה

עמותת עיגול לטובה הוקמה כדי לאפשר לאזרחי ישראל להיות חלק ממעגל התרומה וההשפעה, מבלי להכביד על כיסם. מדובר במלכ"ר פילנתרופי, ללא כל מטרת רווח, שמטרתו היחידה היא להוות כלי מקשר בין הצרכן הישראלי לעמותות משמעותיות הפועלות בחברה הישראלית. את הסכומים שמעגלים בכרטיסי האשראי מעבירים במלואם לעמותות שנבחרו על ידי התורם עצמו.

 

עיגול לטובה מאפשר באמצעות רישום פשוט ומהיר של כרטיס האשראי, להתחיל לעגל את האגורות עד לשקל הקרוב בכל עסקה המבוצעת עם הכרטיס, ולהעבירן (100%) לטובת עמותה שתבחרו. "השירות מבטיח שלושה דברים", מסבירה המנכ"לית דנה ארגוב טיקוצקי, "שאתם עושים מעשה טוב, אמיתי וראוי בכל פעם שאתם מבצעים קניה. שלא תרגישו אותו בסוף החודש. שהתרומה עוברת למטרה שאתם בחרתם באופן אישי ואני מדגישה - 100% עובר לתרומה".

 

מה זה בעצם לעגל לטובה?

אם תבחרו להצטרף לפרויקט בכל רכישה שתבצעו באמצעות כרטיס האשראי שלכם, יעוגל סכום הקניה לשקל הקרוב. האגורות שיעוגלו, יתרמו במלואן לעמותות וארגונים לפי בחירתכם. כך, למשל, מקום בו ביצעת עסקה בסך של 75.10 שקלים, תעוגל העסקה לסכום של 76.00 שקלים, ו-90 אגורות יועבר כסכום חיוב לתרומה.

 

סכום התרומה עצמו הוא תמיד באגורות, הסכום המצטבר של האגורות הללו הוא 4 שקלים

בממוצע בחודש. "הכוח של הסכום הזניח הזה הוא במספר המעגלים", מוסיפה ארגוב טיקוצקי "שהופכים את הכסף הקטן הזה למליונים. התוצאה - עד סוף 2011, עיגול לטובה העבירה למעלה ממליון שקלים למגזר השלישי - שנאספו מכרטיסי האשראי באגורות".

 

בעיגול לטובה חברות כ-90 עמותות, המסודרות תחת 10 תחומים שונים. כל העמותות נבחרו וסוננו בקפידה על ידי וועדה ציבורית בראשית השופט מאיר שמגר. כדי להבטיח  שהתרומות מגיעות במלואן לארגונים המספקים מקסימום תועלת חברתית לצד שקיפות לציבור והתנהלות תקינה.  

 

27 עמותות חדשות הצטרפו בחודשים האחרונים לעיגול לטובה, ביניהן עמותות שעוזרות לאנשים עם מוגבלויות כמו "כנפיים של קרמבו", או עמותת מרום לחינוך ולקידום לקויות למידה. לצידן אפשר גם לתרום לעמותת כמו "לתת" ו"לקט ישראל" הפועלות בתחום הרווחה והתעסוקה, ל"יוניסף" המקדמת זכויות ילדים בסיכון בכל העולם  או ל "תהל"ה" המקדמת את זכויות הלהט"בים. כדי להצטרף בוחרים את שיטת ההצטרפות, בוחרים עד שלושה יעדי תרומה ומאשרים את תנאי ההצטרפות.

  

בדומה לתרומות שאספה בעבר הקרן הקימת לישראל מתושבי ישראל והתפוצות, הבינו מקימי המיזם את כוחה המצטבר של תרומה קטנטנה. "בימים בהם כמות התרומות מחו"ל הולכת ופוחתת באופן משמעותי, מבינים בכל העולם ולאט לאט גם בישראל, שקל יותר לגייס שקל אחד ממליון אנשים ממליון שקל מתורם יחיד. עיגול לטובה היא יוזמה המאפשרת לכם לעשות מעשים טובים בכל יום ומהווה פתרון יעיל, אוטומטי ופשוט הן לתורם והן לנתרם", מסכמת ארגוב טיקוצקי.

 

"החברות במשק הישראלי חייבות לקחת בחשבון את התמורה הזו, ולספק לצרכן את האפשרות להשפיע באופן חיובי על החברה הישראלית בכל קניה וקניה. בכל גיהוץ של כרטיס אשראי. עם שיעור של פחות מ-2% פורשים מעיגול לטובה מיום הקמתה ועד היום, ועשרות אלפי תורמים שמזרימים סכום די זהה קבוע, עמותות מקבלות פתאום אפיק חדש ובטוח של מקורות הכנסה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי דקל
פעילות פורים של "כנפיים של קרמבו"
צילום: חגי דקל
אוספים מזון לנזקקים בעמותת לקט ישראל
צילום: נטע מאיר
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים