שתף קטע נבחר

כינה אשה "זונה" בפייסבוק - ונדון למלקות

אחרי האבא שירה במחשב של בתו בגלל פייסבוק, והאב שרצח בני אדם ממש בגלל פייסבוק, מגיעה ענישה רשמית יותר מכיוון אפריקה הדרומית. כלי תקשורת בזימבבווה מדווחים כי נער בן 17 נדון לשתי מלקות במקל, לאחר שצילם אשה, פרסם את תמונתה בפייסבוק וכינה אותה "זונה".

 

הרודן מזימבבווה: הרגו אותי יותר פעמים מישו

 

ככל הנראה מדובר במקרה הראשון של ענישה בגין עבירה מסוג זה. הנער, מהעיירה צ'ירדזי, הודה כי צילם אשה באמצעות הטלפון הנייד שלו, ללא ידיעתה. הוא העלה את התמונה לעמוד הפייסבוק שלו, תחת הכיתוב "אלה הזונות של צ'ירדזי". האשה, שהייתה חברה לרשת של הנער, התלוננה למשטרה המקומית עוד באותו יום והנער נעצר. עמוד הפייסבוק שלו הורד.

 

הנער ניסה לטעון כי הוא אינו מכיר היטב את הרשת החברתית וכי הוא יתום שמפרנס את משפחתו. השופט גזר עליו שתי מלקות באמצעות מקל.

 

האתר "טכנולוגיה זימבבווה" דיווח כי לא היו עד כה מקרים דומים של מעצרים בעקבות עלבונות ברשתות חברתיות במדינה, אך ציין כי בשנה שעברה בוצע "מעצר הפייסבוק" הראשון, על רקע פוליטי. אזרח בן 39 נעצר לאחר שפרסם פוסט בעמוד הפייסבוק של ראש הממשלה, שבו כתב כי "הנעשה במצרים גורם לגלי הדף שיגיעו לדיקטטורים ברחבי העולם".

 

"אנחנו מתארים לעצמנו כי יש מקרים רבים מספור של השמצה ברשתות חברתיות שלא מדווחים עליהם",

נכתב באתר הטכנולוגיה, "מעניין לראות אם יהיו נוספים".

 

זימבבווה היא מדינה מתפתחת מוכת עוני. כ-75 אחוזים מתושביה חיים מתחת לקו העוני, וקיים אי שוויון קיצוני בחלוקת ההכנסות. המדינה סובלת מאינפלציה דוהרת, מחלת האיידס פוגעת בה קשות (כ-35 אחוזים מהתושבים הבוגרים הם נשאי HIV או חולים במחלה), והיא מתקשה לקבל סיוע מהבנק העולמי בעקבות מעברה האיטי לכלכלת שוק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בעבר אירע "מעצר פייסבוק" רק בשל סיבות פוליטיות
צילום: shutterstock
מומלצים