שתף קטע נבחר

השודד הסדרתי? סניף דואר בבני ברק נשדד

המשטרה פתחה בחקירה לאחר שגבר שדד באיומים סניף של בנק הדואר ברחוב החלוצים. איש לא נפגע. בשבועות האחרונים מנהלת המשטרה מצוד אחר שודד סדרתי אלים, שכבר מכונה "האופנובנק 2"

גבר שדד הבוקר (יום ד') באיומים סניף של בנק הדואר ברחוב החלוצים בבני ברק. הוא נמלט מהמקום ואיש לא נפגע. המשטרה פתחה בחקירת השוד. הסניף נסגר בעקבות המקרה.

 

 

אחרי השוד נותר סניף הדואר הקטן סגור, והמבקרים הופתעו לשמוע על שאירע בו. "עצוב לי, עובדים שם אנשים טובים", סיפרה שכנה, "עובדות שם שתי פקידות שעובדות מהר והסניף נותן שירות טוב". סניף הדואר כבר נשדד בעבר, ואז השוד פוענח והשודד נעצר. הפעם החשוד טרם נתפס.

 

הסניף שנשדד בבני ברק. לא פעם ראשונה (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
הסניף שנשדד בבני ברק. לא פעם ראשונה(צילום: ירון ברנר)

 

את תושבי האזור השוד היום לא ממש הפתיע. "הפקידות נקלעו כבר כמה פעמים למצב של שוד השומר עזב אבל שמו זכוכית משוריינת אבל זה לא עזר", אמר תושב השכונה אליהו דרעי. תושב נוסף הוסיף: "אני שמעתי שבמעשי השוד הקודמים אנשים הגיעו על אופנועים ועם קסדות. יש עבריינים רבים שמגיעים מפרדס כץ ויכולים להיעלם במהירות".

 

יחיאל בנאי, תושב בני ברק, הפנה גם הוא אצבע מאשימה כלפי השכנים: "לצערי אנחנו רגילים, בגלל שאין שומרים פורצים פה. פרדס כץ זה מקום לפורענות, אני אישית לא חושש אבל התחושה של האנשים פה לא טובה, אנשים חוששים".

  

לאחרונה התרחשה ברחבי הארץ שורה של מעשי שוד אלימים, והמשטרה הודתה כי היא מנהלת מצוד אחר שודד סדרתי, שזכה לכינוי "האופנובנק 2", ואחראי לפי החשד גם לרצח המאבטח יניב אנגלר בבאר יעקב. גם ביום חמישי האחרון אירע שוד, כששני שודדים פתחו באש בסניף של בנק בינלאומי בשכונת רוממה בחיפה. איש לא נפגע, והשניים נמלטו עם 30 אלף שקלים.

 

בתחילת החודש נשדד סניף בנק מזרחי בנס ציונה, שוד שבמהלכו ירה השודד באוויר לפני שנמלט עם 200 אלף שקל. באותו יום נשדדו גם 10,000 שקלים מסניף של בנק לאומי במבשרת ציון, ובאותו שבוע נהרג דוד מושיאשווילי במהלך שוד בנצרת עילית. לא ברור אם השודד הסדרתי קשור לאירועים אלה.

 

זירת השוד בנצרת עילית בסוף החודש שעבר (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
זירת השוד בנצרת עילית בסוף החודש שעבר(צילום: חגי אהרון)

 

על דרך פעולתו של השודד הסדרתי ושאר פרטי הפרשה מוטל עדיין צו איסור פרסום, שחלקו הוסר בתחילת החודש בעקבות בקשה שהוגשה עבור ynet על-ידי עו"ד ירון שלמי ממשרד ליבליך-מוזר.

 

יתכן שמאז שנות ה-90, אז פעל בישראל "האופנובנק" רוני ליבוביץ', לא היה שודד אחד שהניסיון ללכוד אותו ריכז כל כך הרבה כוחות משטרה. זה התחיל לפני כמה חודשים, כשבמשטרה הבחינו בעלייה דרמטית במספר מקרי השוד האלימים במרכז.

 

מפקד המחוז, ניצב בנצי סאו, הטיל את החקירה על היחידה המרכזית (ימ"ר) בראשותו של ניצב-משנה יגאל בן שלום. מאז

התרחשו עוד ועוד מקרים במקומות שונים בארץ, ומדפוס הפעולה בהם עלה החשד כי מדובר באותו שודד. עד כה הצטברו במשטרה יותר מ-10 מקרים שביניהם ניכר קו מקשר ושניתן לשייכם לאותו אדם.

 

שוטרים רבים גויסו למשימה שעליה הופקד ראש מפלג החקירות ביחידה, סגן-ניצב עופר מועלם. לנוכח הצו לא ניתן לפרסם את הפעולות המשטרתיות, ואולם ניתן לומר שכולן מכוונות לאיתור ומעצר החשוד, שכנראה אינו בוחל באמצעים אלימים כדי להשיג את המזומנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הסניף שנשדד. "אנשים חוששים"
צילום: ירון ברנר
מומלצים