שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גם באוניברסיטת ת"א: תואר שני בלי ראשון
  מבדיקה שנערכה אחרי מקרה יאיר לפיד עלה כי שני סטודנטים בתל אביב לומדים במסלול המואץ מבלי שסיימו תואר ראשון. המל"ג לאוניברסיטה: הפסיקו את קליטתם עד להשלמת התואר

  יאיר לפיד לא לבד: בדיקת המועצה להשכלה גבוהה מצאה הערב (ה') כי גם באוניברסיטת תל אביב התקבלו שני סטודנטים למסלול של תואר שני במינהל עסקים מבלי שסיימו את הראשון. במל"ג הורו לאוניברסיטה שלא לקלוט יותר סטודנטים ללא תואר, ולהורות לאלו הלומדים כעת להשלים אותו לפני שהם ממשיכים במסלול.

   

  עם התפוצצות פרשת לפיד, שנרשם באוניברסיטת בר אילן למסלול מקוצר של תואר שני ודוקטורט מבלי שהיה לו תואר ראשון, טענו באוניברסיטה כי הם אינם היחידים שנוהגים כך. במל"ג דחו את הטענות וביקרו בחריפות את התנהלות בר אילן. "לא העלנו על דעתנו שקיים דבר כזה במוסד אקדמי בישראל", אמר מנכ"ל המל"ג משה ויגדור, בדיון שנערך לאחרונה בוועדת החינוך של הכנסת. "לא ידוע לנו על מקרה דומה בעולם ובכוונתנו לפעול בנושא בנחישות וללא כחל ושרק".

   

  אוניברסיטת תל אביב. קבלה אחרי עמידה בתנאים (צילום: גלעד קוולרצ'יק) (צילום: גלעד קוולרצ'יק)
  אוניברסיטת תל אביב. קבלה אחרי עמידה בתנאים(צילום: גלעד קוולרצ'יק)

   

  עוד בחדשות ynet:

  בשמאל תקפו את תוכנית בנט: "הזויה ובדיונית"

  מאות הפגינו בת"א: "די לאפליה בין דם לדם"

    

  בהודעה מצוין כי תנאי הקבלה לחוג אפשרו את קליטתם של חסרי התואר הראשון לתוכניות חוץ תקציביות למנהלים לתואר שני ללא תזה במינהל עסקים. המועמדים ללימודים נדרשו להוכיח טרם הקבלה לפחות 7 שנים של ניסיון ניהולי או פיקודי, המלצות מעסיקים, שני ראיונות, ועמידה בתנאי סף בבחינת GMAT (מבחן בינלאומי

   לקביעת רמת האנגלית).

   

  "לאור ממצאי הדוח החליטה הוועדה לפיקוח ואכיפה בהמשך להחלטותיה בעניין אוניברסיטת בר אילן, להורות גם לאוניברסיטת תל אביב להפסיק לאלתר לקלוט סטודנטים ללא תואר ראשון במסלול זה ולפעול להשלמת לימודיהם לתואר ראשון של אלה שלומדים כעת", נאמר בהודעת המל"ג.

   

  מאוניברסיטת תל אביב נמסר בתגובה: "מדובר בקבלה לשתי תוכניות לתואר שני ללא תזה למנהלים, שאינן מאפשרות המשך לדוקטורט, כאשר אחת מהן היא בשיתוף עם בית הספר לניהול קלוג באוניברסיטת נורת'ווסטרן, אחד מבתי הספר לניהול המובילים בעולם. יצוין כי הן בביה"ס קלוג והן באוניברסיטאות מובילות אחרות בחו"ל נהוג לקבל לתוכניות אלה מספר קטן של מנהלים בעלי ניסיון מוכח, אך חסרי תואר ראשון. אוניברסיטת תל אביב הגבילה את הקבלה לשני תלמידים לכל היותר בכל מחזור. תלמידים אלה נדרשים לעמוד בתנאי קבלה מחמירים. אוניברסיטת תל אביב מתכוננת לערער על קביעת מל"ג".

   

  מאוניברסיטת בר אילן נמסר בתגובה: "כפי שהדגשנו, בר אילן איננה המוסד היחיד שהנהיג במקרים יוצאי דופן קבלה מיוחדת של תלמידים לתואר שני בלי תואר ראשון". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אוניברסיטת תל-אביב. ארכיון
  צילום: שאול גולן
  מומלצים