שתף קטע נבחר

איור: אופיר בגון

לבני: "שטיקים פוליטיים בקדימה פוגעים באחדות"

יו"ר קדימה תקפה מספר חברי כנסת מהסיעה שנעדרו מהצבעה על הצעה חלופית לחוק טל: "הם מחשבים חישובים של המפלגות החרדיות". מטה מופז: "היא נמצאת במצוקה גדולה"

ביטול חוק טל על ידי בג"ץ, שעורר סערה במערכת הפוליטית, משמש עתה גם כבסיס להתקפות על רקע הבחירות הקרבות ליו"ר קדימה. "כל חבר כנסת עושה את השיקולים האישיים שלו, אבל הציבור רואה את הכול", כך אמרה היום (שבת) יו"ר קדימה, ציפי לבני, תוך שהיא תוקפת מספר חברי כנסת מהתנועה שנעדרו מהצבעה בנושא, ומכנה את המהלך "שטיקים פוליטיים".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

על פי לבני, שנשאה דברים באירוע "שבתרבות" בחולון, "בשביל לקבוע ששוויון מחייב שירות של כל אזרח לא צריך את בית המשפט העליון. להיתלות בבג"ץ כדי לקבל החלטות זה היעדר מנהיגות", תקפה את ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

 

לבני ומופז בכנסת (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
לבני ומופז בכנסת(צילום: נועם מושקוביץ)
 

"יש מקום לעולם הישיבות במדינה, אני מאמינה בזה, אבל הן הפכו להיות מקלט לאנשים שלא משרתים ולא עובדים ויכולים לעשות את זה. אין אחדות אמיתית אם לא כולם תורמים לחברה", הדגישה.

 

לדברי לבני, "השטיקים הפוליטיים, שקיימים גם בקרב חלק מחברי מפלגתי - שמחשבים את החישובים של המפלגות החרדיות ולכן לא באמת פועלים נגד זה ולא משנים את זה - הם פסולים ופוגעים ביכולת של העם הזה להתאחד באמת".

 

יממה לאחר ביטול החוק, דחתה הכנסת בהצבעה טרומית שתי הצעות חוק, של ח"כ יואל חסון ושל ח"כ נחמן שי (קדימה), שלפיהן כל ישראלי יחויב בשירות צבאי, אזרחי או לאומי. אף שהצעות החוק הועלו ביוזמת אנשי קדימה, רבים מחברי הסיעה, בהם שאול מופז, כלל לא הגיעו למליאה ולא השתתפו בהצבעה.

 

"כשקדימה נלחמת על החלטה עקרונית ומרכזית במצע שלה וחלק מחברי קדימה לא באים להצביע כי זה לא מתאים להם פוליטית - זו תופעה פסולה שלא תימשך ולא תחזור על עצמה", הבהירה היום לבני. "לאחר נצחוני בפריימריז, מי שלא יקבל את דרכי ואת ההחלטות שמייצגות את מצע קדימה ואת ציבור הבוחרים שלה - מצדי שיחפש לעצמו מקום אחר. לא תתקבלנה תופעות כמו ההיעדרות מההצבעה בנושאים קריטיים כל כך למדינת ישראל".

 

גורם במטה מופז אמר בעקבות הדברים כי "לבני נמצאת במצוקה גדולה הנובעת ממשבר מנהיגותי חמור ומתמשך.

קדימה תתרומם בקרוב ותצא לדרך חדשה תחת מנהיגותו של שאול מופז".

 

עוד ביום ההצבעה, טענו אנשי מופז כי הוא נכח בטקס הזיכרון השנתי לרס"ן איתן בלחסן, מפקד סיירת צנחנים שנפל בלבנון. בדף הפייסבוק שלו, פרסם מופז תגובה על דברי הביקורת שנשמעו נגדו ואמר שהוא "יוצא נגד הצביעות וההתחסדות באמצעי התקשורת לצרכים פוליטיים זולים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ציפי לבני
צילום: בן קלמר
שאול מופז
צילום: גיל יוחנן
מומלצים