שתף קטע נבחר

איור:  אופיר בגון

מאיר שטרית יכריז מחר: תומך במופז בפריימריז

ל-ynet נודע כי עוד בכיר בקדימה מביע תמיכה פומבית ביו"ר ועדת חוץ וביטחון, שרוצה להדיח את יו"ר המפלגה

חבר הכנסת מאיר שטרית צפוי להודיע מחר (יום ב') על תמיכתו בח"כ שאול מופז בהתמודדות על ראשות קדימה. כך נודע ל-ynet. בשבועות האחרונים התלבט שטרית אם להתמודד בעצמו, כמו ב-2008, אולם לאחר שגילה כי סיכוייו להיבחר נמוכים החליט לוותר.

 

המאבק בקדימה - כותרות אחרונות

 

בימים האחרונים ניהל שטרית התייעצויות עם האנשים המקורבים לו ביותר והחליט לתמוך במופז ולהצטרף למטה הבחירות שלו. הוא מתח בחודשים האחרונים ביקורת על התנהלות קדימה ועל כוונתה הראשונית של יו"ר המפלגה, ח"כ ציפי לבני, שלא לקיים פריימריז מוקדמים - אולם נמנע מהטחת ביקורת אישית. ככל הידוע, שטרית עצמו טרם הודיע ללבני ולמופז על החלטתו, שאמורה להימסר בבוקר במסיבת עיתונאים.

 

שטרית הצהיר בשנים האחרונות כי הוא מתכוון להתמודד על ראשות קדימה ועל ראשות הממשלה, וטען כי ביכולתו להביא קהלים חדשים מימין ומשמאל למרכז המפה הפוליטית. בפריימריז לפני הבחירות הקודמות, לפני שלוש שנים וחצי הוא הגיע למקום השלישי עם 8.5% תמיכה בלבד.

 שטרית קיווה שהפעם סיכוייו גבוהים יותר בגלל מצבה הקשה של קדימה בסקרים, אולם לאחר בדיקות הבין שאינו צפוי לזכות.

 

מוקדם יותר היום, הודיעו ללבני חברי הכנסת לשעבר האלוף במיל' פרופסור יצחק בן ישראל ותת אלוף במיל' עמירה דותן, על תמיכתם בה. "כמי ששירתו את המדינה מטעם קדימה בכנסת ומחוצה לה מאז הקמתה, אני שמחה על אמירתם הברורה ועל המסר שהיא מעבירה לחברי קדימה הוותיקים והחדשים", אמרה לבני. בפריימריז ב-27 במרס מתמודד גם ח"כ אבי דיכטר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ מאיר שטרית
צילום: ניב קלדרון
מומלצים