שתף קטע נבחר

איור: אופיר בגון

שטרית לא ירוץ בקדימה: "אין מספיק תמיכה"

חבר הכנסת החליט שלא להתמודד מול ציפי לבני, שאול מופז ואבי דיכטר על ראשות קדימה - אך טרם החליט במי יתמוך. "אני לא מצליח להעביר כנראה את האהדה שיש כלפיי, או את הדעה החיובית עליי, לידי הצבעה", אמר

חבר הכנסת מאיר שטרית הודיע הבוקר (יום ד') כי לא יתמודד על ראשות מפלגת קדימה מול ציפי לבני, שאול מופז ואבי דיכטר. "בדקתי מה הסיכויים שלי לנצח, גם בציבור וגם בקרב פעילי קדימה. לצערי התוצאות מדברות בעד עצמן", אמר במסיבת עיתונאים בכנסת.

 

שטרית אמר כי החליט ש"אין טעם להתמודד", לאחר שגילה כי הוא זוכה ללא יותר מ-15 אחוזי תמיכה. עם זאת, הוא טרם הודיע באיזה מועמד יתמוך ובימים הקרובים בכוונתו להיפגש עם שלושת המועמדים. אתמול הודיע ראש העיר בת ים, שלומי לחיאני, כי הוא שוקל להצטרף למרוץ.

 

"אני לא מצליח להעביר כנראה את האהדה שיש כלפיי, או את הדעה החיובית עליי, לידי הצבעה", אמר שטרית, "לפי הבדיקה שלי, ל-70 עד 80 אחוז יש דעה חיובית עליי, אך כשזה מגיע להצבעה, זה מסתכם בערך בכ-15 אחוז. לא הצלחתי כנראה לתרגם את הניסון והיכולת להצבעה. יכול להיות שזו אשמתי. אני לא מאשים אף אחד אחר".

 

"חשבתי שאני יכול לשנות את המצב", הוסיף חבר הכנסת, "לצערי הבוחרים,

לפחות בקרב קדימה, לא חושבים ככה. סיבה נוספת שבגללה אני לא מתמודד היא כיוון שאני יודע שאם אני מתמודד ייתכן שלא תהיה הכרעה בסיבוב ראשון. יש לי הערכה לכל הממודדים ואני מוציא את עצמי כדי להבטיח שתהיה הכרעה בסיבוב ראשון. קדימה נמצאת בצרות וצריך לשקם את המפלגה ולסיים עם זה כמה שיותר מהר".

 

שטרית התייחס גם למתיחות במפלגה ואמר כי בהחלט ייתכן שהוא יוביל לפילוג. על אפשרות שישוב לליכוד אמר: "זה לא עמד על הפרק. קיימתי שיחות כדי להקים מפלגה חדשה, אבל זה לא יצא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאיר שטרית
צילום: אלי אלגרט
מומלצים