שתף קטע נבחר

אשדוד: חדר מיון קדמי וניידת MRI יופעלו בקרוב

התקדמות בהקמת חדר מיון בעיר אשדוד: לאחר עיכובים רבים הגיעו סגן שר הבריאות ליצמן וראש העיר ד"ר יחיאל לסרי להבנות המאפשרות חתימה על הסכם להפעלתו. בנוסף, תופעל ניידת MRI בעיר ותקצר משמעותית את זמן ההמתנה לבדיקה

התקדמות נוספת בשירותי הרפואה בדרום: לאחר ההודעה על הקמת מוקדים לרפואה דחופה בקריית שמונה, ירוחם ודימונה, הוסרו רוב המכשולים גם מהקמת חדר מיון קדמי באשדוד, והוא צפוי להיפתח בקרוב כשירות ציבורי למבוטחי כל קופות החולים. בנוסף, תופעל בעיר ניידת MRI על ידי מכבי-אסותא.

  

עוד על אפליית הפריפריה:

מצוקת הרפואה בדרום: 30% פחות רופאים ואחיות  

הצעת חוק: הטבות כספיות למתמחים בפריפריה

למרות ההבטחות - עדיין מחכים ל-MRI חצי שנה

 

בתום פגישה שנערכה בשבוע שעבר בין סגן שר הבריאות יעקב ליצמן וראש העיר אשדוד ד"ר יחיאל לסרי, הודיעו השניים כי לאחר עיכובים של כשנתיים חלה התקדמות משמעותית בנושא הפעלת חדר מיון קדמי בעיר ובתוך זמן קצר ייחתם ההסכם להפעלתו. בפגישה השתתף גם סגן ראש העיר הרב מרדכי ליברמן.

 

כחצי שנה מרגע החתימה על ההסכם צפוי להיפתח חדר המיון בעיר, שיספק ליותר מ-300 אלף תושבי האזור שירותי רפואת חירום, כולל אשפוז ל-24 שעות במקרה הצורך. עד כה נאלצו התושבים לפנות לטיפול בבתי החולים קפלן וברזילי או לנסוע למרכז הארץ.

 

חדר המיון הקדמי יופעל על ידי שירות מכבי-אסותא, השותפות למיזם לצד עמותת רפואה וישועה.

 

המבנה הדרוש לחדר המיון עדיין לא הושלם במלואו. עלות ההקמה מוערכת בכ-120 מיליו שקל, ועד כה הושקעו כ-80 מיליון שקל על ידי העמותה.

 

המבנה כולל חמש קומות מעל הקרקע וארבע מתחת לקרקע, והוא ייפתח בצמוד למבנה בית החולים החדש של אסותא אשדוד, שבנייתו אמורה להסתיים בעוד חמש שנים ויכלול 300 מיטות. בחדר המיון הקדמי יהיו 12 מיטות, ושאר הקומות ישמשו כמכוני טיפול.

 

יהיה חדר מיון. ליצמן וד"ר יחיאל לסרי בפגישתם (צילום: לייבה ליברמן, אשדוד בכותרות) (צילום: לייבה ליברמן, אשדוד בכותרות)
יהיה חדר מיון. ליצמן וד"ר יחיאל לסרי בפגישתם(צילום: לייבה ליברמן, אשדוד בכותרות)

 

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי אמר כי "סגן שר הבריאות ואני עובדים זמן רב בכדי לקדם את נושא חדר המיון למען תושבי אשדוד, במקביל לבניית בית החולים הציבורי. כעת עשינו עוד התקדמות משמעותית במתן שירותי בריאות לתושבי העיר. בשם תושבי אשדוד אנו מודים לסגן השר על המאמצים שהוא עושה".

 

כאמור, בשורה חשובה נוספת לתושבי האזור היא הפעלת ניידת MRI בעיר, אשר תגיע פעמיים בשבוע ותאפשר למאות אלפי תושבים לעבור את הבדיקות הדרושות סמוך למקום מגוריהם.

 

הניידת של מכבי-אסותא פועלת היום בשלוש ערים: באר שבע, דימונה ואילת, ומאפשרת לתושבי הדרום לבצע את כל סוגי הבדיקות קרוב לבית ובזמינות גבוהה, כיוון שעד כה התור לבדיקת MRI עמד בדרום על חודשים ארוכים.

 

השירות יופעל לציבור בשיתוף קופות החולים באמצעות טופס 17.
 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לייבה ליברמן, אשדוד בכותרות
למען תושבי אשדוד. ליצמן וד"ר לסרי בפגישה בלשכת ראש העיר
צילום: לייבה ליברמן, אשדוד בכותרות
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים