שתף קטע נבחר

מחר: כנס לשילוב דרוזים וצ'רקסים בהיי-טק

חברת "סיסקו" בנתניה תארח את האירוע השנתי של תכנית ExcelHT, בהשתתפות מעסיקים גדולים כמו HP, נס טכנולוגיות, אפלייד מטיריאלס, ECI, ומטריקס. התוכנית הוקמה לאור העובדה כי הציבור הדרוזי והצ'רקסי מתגייס לצבא, לומד באקדמיה, לוקח חלק פעיל בחברה ובכל זאת מתקשה להשתלב

האירוע השנתי של תכנית ExcelHT, לשילוב הנדסאים ואקדמאיים דרוזים וצ'רקסים בתעשיית ההיי-טק, ייערך מחר (ד'). את הכנס תארח חברת "סיסקו" בנתניה, ויגיעו אליו מעסיקים גדולים נוספים מעולם הטכנולוגיה וההיי-טק דוגמת חברת HP, נס טכנולוגיות, אפלייד מטיריאלס, ECI, מטריקס וסיסקו

 

 

במסגרת האירוע יקבלו המשתתפים כלים מקצועיים נוספים למען הצלחתם וקידומם בשוק הטכנולוגיה וההיי-טק. התוכנית מבקשת לסייע למשתתפיה למצוא עבודה איכותית, התואמת את כישוריהם והשכלתם, ובדרך זו גם ליצור רשת של קשרים בעולם ההיי-טק אשר תסייע בהשתלבות חברתית טובה יותר.

 

התוכנית הוקמה לאור העובדה כי הציבור הדרוזי והצ'רקסי מתגייס לצבא, לומד באקדמיה, לוקח חלק פעיל בחברה ובכל זאת לא מצליח להשתלב בה כראוי. לא פעם עקב חסמים תרבותיים וגיאוגרפיים, אולם גם היעדר קשרים ורשתות חברתיות במקומות העבודה, חוסר במיומנות בחיפוש עבודה, דעות קדומות ועוד מהווים גורמים משמעותיים לכך.

 

התוכנית קמה ביוזמת משרד ראש הממשלה וג'וינט ישראל-תב"ת, ובהפעלת עמותת IT-Works. עד כה נטלו חלק בתוכנית כ-200 איש, מתוכם, 77% מקרב הבוגרים השתלבו בתעסוקה איכותית, ההולמת את השכלתם והכשרתם.

 

המחזור הנוכחי סיפק גידול משמעותי במספר הבוגרים בהשוואה למחזור הראשון, והוא עומד על 125 משתתפים. בימים אלה מרבית משתתפי המחזור השני נמצאים בתהליכי חיפוש עבודה, אולם ישנן כבר כמה השמות איכותיות מאוד בקרב חלק מהם.

 

"ניתן להתגבר על החסמים"

לדברי פרופ' יוסי תמיר, מנכ"ל ג'וינט ישראל-תב"ת: "אחד האתגרים המשמעותיים ביותר בתחום התעסוקה הינו בנושא השמות איכותיות. ניתן להתגבר על החסמים העומדים בפני הצעירים הדרוזים והצ'רקסים באמצעות הכלים הנכונים, ואין ספק כי תכנית ExcelHT מוכיחה את הצלחתה בכך. ג'וינט ישראל ימשיך לסייע בהתמודדות עם אתגרים אלה, מתוך שאיפה לצמצום פערים בחברה הישראלית והשתלבות המגזרים השונים בה".

 

לדברי האשם חוסיין, מנהל תחום מיעוטים במשרד רה"מ: התוכנית חוללה במהלך השנתיים הראשונות שלה שינוי אמיתי ומהותי במידת השתלבות של אקדמאים דרוזים וצ'רקסים בשוק ההיי-טק הישראלי שלא תמיד שש לקבלם. בזכות המחויבות העמוקה של מובילי התוכנית נפתחו הדלתות בפני עשרות רבות של אקדמאים".

 

מאיה טל-מגן, מנהלת תוכנית ExcelHT, מעמותת ITWorks אמרה: "תוכנית ExcelHT מציעה למשתתפיה מסלולים מגוונים, אשר באמצעותם, ניתנת להם אפשרות אמיתית לחולל שינוי בחייהם ובאופן מאד מעשי להשתלב בתעסוקה, ההולמת את כישוריהם וצרכיהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים