שתף קטע נבחר

חרדים, עזבו את הלסביות וההומואים

כל סירוב לרשום בתעודת הזהות או לבצע הפריה הוליד עתירות לבתי המשפט, שפסקו נגד ההלכה. הניחו לעם היהודי לעצב את משפחתו בעצמו. פתיחת הסכרים תחזק את המשפחה המוכרת

פסיקת בית המשפט לענייני משפחה בדבר ההכרה באשה שתרמה ביצית כאם, ולא רק בזו שנשאה את העובר ברחמה, קיבעה בפומבי את שהיה ידוע זמן רב: המשפחה הישראלית עברה שינוי. בית המשפט לא יכול היה להתעלם מהשינוי, ובאווירה הציבורית פסק את אשר התבקש.

 

עוד בערוץ הדעות של ynet:

מה מפחיד את שלום עכשיו בסיורים בחברון? / אורלי שרגא

הדרך האמיתית לגיוס חרדים / יעל מדר

 

כולנו זוכרים איך לפני עשרים שנה התקשתה החברה לעכל גירושים. במגזרים ובחברות סגורות אף ניסו להצניע זאת. החברה הישראלית נמצאת בנקודת מפנה, וממש לא משנה אם יש להתגאות (תרתי משמע) או להצטער על כך שלא ניתן להמשיך ולקדש את מבנה המשפחה המוכר מהעבר - אם, אב וצאצא. לאורך השנים יצא המגזר הדתי והחרדי נגד פסיקות אלו של בית המשפט. בתחילת המאבק הבהירו מיטב הדוברים החרדים כי מערכת יחסים חד-מינית היא פסולה וטומנת בחובה השלכות מרחיקות לכת על דמותו של העם היהודי. בהקשר זה אזכיר את המאבקים סביב מצעדי הגאווה בתל-אביב ובירושלים. 

  

לאחר שהעניקה החברה בישראל, בהשפעת העולם כמובן, לגיטימציה שבשתיקה לקשרי זוגיות אלו, עברה המערכה לצאצאים של זוגות אלו. דוברי תפישת העולם הדתית והחרדית הסבירו כי טוב שתהיה לילד דמות אב וגם דמות אם, ואין אנו יודעים מה יהיו ההשלכות על נפשו של הגדל לשני אבות או לשתי אמהות. אחרי שנכשלה, ככל הנראה, גם המערכה הזאת, עברה ההתנגדות למישור מתוחכם: ניצול הסמכות שיש לנציגות הדתית והחרדית, הקבועה לה בחוק, וניסיון להשפיע בדרך זו על מבנה המשפחה בישראל. כאשר שר הפנים הוא אדם חרדי וסגן שר הבריאות חרדי אף הוא, אזי המשימה פשוטה: יש שליטה לממסד הדתי בדבר היכולת לשלוט באישור ההיריון, ובנוסף על כך, יכולת לשלוט ברישום הנולדים בתעודות הזהות.

 

אני מבקש לקרוא להנהגה החרדית: די לערפול. אשרו לרשום כל מי שיבקש לרשום את עצמו עם כל מי שיבקש ויסכים בכתב להירשם עמו. הסכימו לבצע הפריות לכל מי שבריאות הנפש תאשר לו לבצע הפריה, ואם יש צורך - שַׁנּו את החוקים והתקנות במשרדיכם, כדי שזה יתאפשר. הסירו ידכם, מתוך עוצמה ובהכרה ברורה, מפיקוח ומשליטה על דמותה של המשפחה היהודית, והניחו לעם היהודי לעצב את עצמו. כל סירוב לרשום בתעודת הזהות או כל סירוב לבצע הפריה כמעט מתוך התניה פבלובית מוליך עותרים לבית המשפט, וזה פוסק נגד רוח ההלכה האורתודוכסית, וכך כל מה שנוצר הוא דיון ציבורי שאינו מועיל.

 

פתיחת הסכר אינה הפסד לשומרי תורה ומצוות. נהפוך הוא - היא יתרון. כל המקרים הללו יורחקו מעין התקשורת והפומביות כאשר יהיו מותרים. פתיחת הסכרים תאפשר פעם אחת ולתמיד להוכיח את כוחה של המשפחה המוכרת והישנה למול כוחה של המשפחה החדשה המוכרת באחרונה בפסיקות בית המשפט.

 

רועי לחמנוביץ', לשעבר דובר ש"ס, יועץ תקשורת ומרצה לתקשורת במכללת ספיר. 

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תוצאה חיובית לפתיחת הסכרים
צילום: AP
החרדים ניצלו את הסמכות החוקית. רועי לחמנוביץ'
מומלצים