שתף קטע נבחר

הנאשם בהונאת שליט: "הייתי שעיר לעזאזל"

נועם שליט העיד במשפטו של רונן בר-שירה, הנאשם שניסה לגייס במרמה כספים לטובת משט מחאה למען בנו גלעד. שליט העיד כי ביקש לעצור את המשט למען שחרור בנו כששמע על "תלונות על גיוס כספים עד כדי מעשים פליליים"

נועם שליט העיד היום (ד') בבית המשפט המחוזי בתל-אביב במשפטו של רונן בר-שירה, הנאשם כי ניסה לגייס במרמה כספים לטובת משט מחאה למען שחרור בנו גלעד, כשעוד ישב בשבי חמאס בעזה.

 

עוד בחדשות ynet:

 

בר-שירה התבטא לפני תחילת הדיון נגד נועם שליט ואמר: "הייתי שעיר לעזאזל. עשית לי קמפיין". הוא הציג מסמכים שלטענתו מגבים את חפותו. לטענתו, "נראה ששליט היה מודע להוצאות המשט, אך היה לו נוח לראות בי כשעיר לעזאזל. הפכו אותי לקורבן, הגישו אותי אפוי. הוא הוסיף כי "נדמה לי ששליט יורד מעט מדרגת הקדושה שהייתה לו". בתגובה לדברים אמר נועם שליט לכתבים כי "אין אדם נתפס בשעת צערו".

 

שליט רצה לבטל המשט, בר-שירה אמר שנכנס לחובות (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
שליט רצה לבטל המשט, בר-שירה אמר שנכנס לחובות(צילום: מוטי קמחי)

 

בתחילת עדותו סיפר נועם שליט על מטה המאבק שהוקם כגוף התנדבותי, שבו לא שולם שכר למעט לאדם אחד. הוא אמר שקרן התרומות נועדה בתחילה לשלושת החטופים (כולל אודי גולדווסר ואלדד רגב ז"ל שנחטפו ללבנון שלושה שבועות אחרי חטיפת גלעד), ובהמשך נועדו הכספים למשפחת שליט.

 

בהמשך העיד שליט כי נפגש עם בר-שירה בבית קפה, והם דיברו על קיום משט לעזה למען שחרור בנו. לדבריו, הוא התלבט, אך לבסוף החליט לתמוך בכך, אף שלא היה מעורב בלוגיסטיקה. "מתוך הנחה שהנאשם עוסק בתרומות, כמו רבים אחרים, לא נכנסתי לדקויות", העיד שליט.

 

הוא הבין שמשהו אינו מתנהל כשורה כאשר שמשון ליבמן, ראש המטה לשחרור גלעד שליט, צלצל אליו. "ליבמן התקשר ואמר שהוא מקבל ריקושטים, תלונות על גיוס כספים של הנאשם עד כדי מעשים פליליים, אז אמרתי לו לעצור מיד את הפרויקט", אמר שליט ביחס למשט שתוכנן.

 

לטענתו, בר-שירה אמר לו כי לא ניתן לבטל את המשט, מכיוון שהוא כבר נכנס לחובות ולהתחייבויות. שליט העיד כי הוא התעקש וכי חרף בקשת עורך דינו, בר-שירה לא סיפק להם פירוט הוצאות וקבלת תרומות. הוא הוסיף שמכספי הקרן אף שולמו מספר חובות לאנשים שטענו שלא כובדו ההתחייבות כלפיהם, כמו הסעות לצעדה למען גלעד.

 

הפרשה נחשפה במוסף לשבת של "ידיעות אחרונות". בר-שירה הואשם כי בשנת 2010 פגש את מרכז אגף

המשימות בתנועה הקיבוצית, יואל מרשק, שסייע אז למטה המאבק למען שחרור שליט. הוא הבטיח למרשק שהוא יכול לגייס תרומות עבור משט למען גלעד, חבר למטה המאבק והצליח לגייס במרמה מארגונים ומאנשים פרטיים יותר מ-200 אלף שקל עבור המשט, שלא התקיים בסוף.

 

אבל לפי כתב האישום, את הכסף העביר בר-שירה לחשבון בנק שפתחו הוא ואשתו תחת השם "אל ישראל בשם ישראל". בר-שירה הואשם כי במסגרת פעילותו הנפיק חשבוניות מזויפות בסך 282 אלף שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נועם שליט בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
רונן בר-שירה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים