שתף קטע נבחר

ועדות ההתנגדות: מצרים הזהירה לפני החיסול

דובר הארגון שחיסול מנהיגו הוביל להסלמה טוען כי מצרים דרשה מוועדות ההתנגדות לא לפעול דרך סיני, אך לא ביקשה להפסיק בפעילות נגד ישראל. לדבריו, חמאס מעורב במגעים על תגובה משותפת - למרות הדיווחים על מאמצים להגיע לרגיעה

יומיים אחרי חיסול מזכ"ל ועדות ההתנגדות העממית, חשף היום (א') דובר הארגון אבו מוג'אהד פרטים חדשים על מותו של זוהיר אל-קייסי ועל שיתוף הפעולה בין ועדות ההתנגדות לבין מצרים וחמאס.

 

סבב הסלמה  - כותרות אחרונות:

דובר צה"ל מאשים: הג'יהאד יורה בתמיכת איראן

נתניהו לראשי רשויות בדרום: "צה"ל נותן מכות חזקות"

חתונה בצל הרקטות: "נמשיך בחופה גם באזעקה"

 

לדברי אבו מוג'אהד, גורמים מצריים ומקומיים הזהירו לאחרונה את ועדות ההתנגדות העממית כי ישראל מתכוונת לחסל את אל-קייסי בשל תפקידו הצבאי ופעולותיו הקשורות להתנגדות הפלסטינית. לדבריו,

משתפי פעולה שנתפסו לאחרונה ברצועת עזה הודו בפני מנגנוני הביטחון של חמאס כי קציני מודיעין ישראלים הורו להם לעקוב אחר המזכ"ל לכל מקום.

 

דובר ארגון הטרור סיפר כי לפני כחודש נערך מפגש בין הנהגת ועדות ההתנגדות העממית לבין גורמי מודיעין מצריים, שהזהירו כי יש סכנה ממשית לחייו של אל-קייסי. "למרות האזהרות הללו", התפאר אבו מוג'האד, "לא נתבקשנו לעצור את הפעולות שלנו. הודגש בפנינו במהלך הפגישה הזאת כי עלינו לפעול רק מתוך רצועת עזה ולא להשתמש בחצי האי סיני או בשטח המצרי (לצורך ביצוע הפעולות - א.ל)".

 

 

למרות סבב הלחימה שגבה את חייהם של 18 פלסטינים, ועל אף מאמצי חמאס להשיג רגיעה בקהיר, אמר אבו מוג'אהד כי בשלב הזה לא ניתן לדבר על הפסקת אש מול ישראל, משום ש"דם החללים בעזה עדיין לא התייבש". בינתיים, בארגון החליטו שלא לפרסם בפומבי את זהות יורשו של אל-קייסי - כדי שלא יחוסל כמו שלושת קודמיו.

 

דובר ועדות ההתנגדות העממית סיפר כי מתקיימים מגעים בין ההנהגה הצבאית של ארגונו לבין הזרועות הצבאיות של חמאס והג'יהאד האיסלאמי, כדי לדון בתגובה משותפת להסלמה. הוא הביע תקווה שהתגובה תוביל לריסון של ישראל, והזהיר כי היא לא תהיה מוגבלת רק לירי רקטות ושההתנגדות מוכנה לאפשרויות הגרועות ביותר.

 

אש בעזה לאחר תקיפת חיל האוויר (צילום: AFP) (צילום: AFP)
אש בעזה לאחר תקיפת חיל האוויר(צילום: AFP)

 

בתוך כך, בחמאס תקפו בחריפות את קהיר לנוכח ההסלמה. "זה לא הגיוני שעזה טובעת בדם ובאפלה, ולא התקבלו עד עתה החלטות נמרצות בדרגים הרשמיים, המוסדיים ובדרגי השטח המצריים כלפי מה שמתרחש", אמר דובר הארגון,

 פאוזי ברהום. "יש צורך בתמיכה מצרית לרצועת עזה בכל הדרגים, ולהציל אותה מהאפלה ומהתוקפנות. זה המינימום הנדרש ממצרים ומשאר המדינות הערביות".

 

מצה"ל נמסר כי בסך הכול, מאז תחילת ההסלמה ביום שישי, זוהו 95 נפילות בשטח ישראל ונמנו 40 יירוטים של כיפת ברזל. לאזור באר שבע נורו 29 טילים, לאזור אשדוד נורו 15, לאזור אשקלון נורו חמישה וכך גם לאזור אופקים.

 

מתחילת האירועים תקף חיל האוויר 24 יעדים ברצועת עזה, בהם 16 סיכולים של ניסיונות שיגור ושמונה מחסני אמצעי לחימה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זוהיר אל-קייסי. חוסל ביום שישי
צילום: AP
אבו מוג'אהד
מומלצים