שתף קטע נבחר

המבקר על טענות עוזי ארד: נבדוק את הנושא

מבקר המדינה השתתף בדיון בכנסת בעקבות הטענות שהעלה עוזי ארד בראיון ל"ידיעות אחרונות". המבקר אמר כי הטענות ייבדקו בצורה יסודית

פרשת ראש המועצה הלאומית לביטחון לשעבר, ד"ר עוזי ארד, עוברת למשרד מבקר המדינה. הבוקר (יום ג'), במהלך דיון שנערך בוועדה לביקורת המדינה בכנסת, הודיע המבקר מיכה לינדנשטראוס שיבדוק את הטענות שהועלו על ידי ארד, כמו גם את טענות לשכת ראש הממשלה בנושא ההתנהלות מול משרד המבקר. "אנחנו מגלים עניין בנושא", אמר המבקר בתום הדיון, "אנחנו נמצאים פה משעות הבוקר המוקדמות ודי לחכימא ברמיזא".

 

הדיון התקיים בעקבות ראיון שערך ארד ב"ידיעות אחרונות", שם סיפר על אי יישום חוק המל"ל על ידי לשכת ראש הממשלה, טען שהיועצת המשפטית של הלשכה מנחה את העובדים שלא לשתף פעולה עם ביקורת המדינה ושורת טענות נוספות. על היחס של

 ראש הממשלה בנימין נתניהו למבקר המדינה, אמר ארד: "נתניהו משוכנע שהמבקר זומם להשמיד אותו, לכן רוח המפקד היא שמותר לשקר לביקורת ומי שמשתף איתה פעולה מוצג כסוס טרויאני".

 

ארד פתח הדיון וסיפר על השתלשלות האירועים. לאחר מכן ניתנה רשות הדיבור ליועצת המשפטית, שלומית ברנע פרגו, שהתבקשה למסור את גרסתה לטענות. פרגו ברנע טענה כי לאורך כל שנות עבודתה נהגה בשקיפות ובשיתוף פעולה עם אנשי משרד המבקר. "משרד המבקר", היא אמרה, "אסף חומרים במשרד ראש הממשלה ללא סייג וללא התערבות".

 

על המסמך, שלגביו יוחס לה כי הנחתה שלא לסייע למבקר, אמרה: "בלשכתי הוכן המסמך. הוא לא ממוען ולא חתום. לא התכוונתי להנחות אף אחד. זה סוג של תרשומת שנעשתה עבורי. הוא לא היה כדי לתת הנחיה לאף אחד, לא נתן שום תרשומת".

 

יו"ר הוועדה, ח"כ רוני בר און (קדימה), לא התרשם מהגרסה הזאת

 ואמר לה: "זה מסמך שמציג תמונה קשה של התנהגות הגורם המתכלל את תשובת ראש הממשלה לביקורת בעניין שהוא סופר מערכתי". היועצת המשפטית השיבה: "בנייר לא כתוב שאין לכתוב טענות עובדתיות. כתוב בנייר שלא צריך לבקש מהמבקר או להשתמש בדו"ח הביקורת כאמצעי להשגת מטרות שדו"ח הביקורת הוא לא דרך להשיגם".

 

בתום הדיון אמר לינדנשטראוס כי הטענות כולן ייבדקו על ידו. "אנחנו לא יכולים להגיב לפני שאנחנו בודקים את הדברים בצורה יסודית", הוא אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עוזי ארד
צילום: אורי פורת
המבקר לינדנשטראוס
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים