שתף קטע נבחר

נתניהו נגד ארד: "לא תופסים אדם בשעת צערו"

ראש המועצה לביטחון לאומי לשעבר חשף בראיון ל"ידיעות אחרונות" גילויים מתקופת שירותו בלשכת רה"מ, ואמר שנתניהו "משוכנע שהמבקר זומם להשמיד אותו, ולכן רוח המפקד היא שמותר לשקר לביקורת". נתניהו ענה: "לא תופסים אדם בצערו"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיב הערב (יום ו') על ההתקפה שבה יצא נגדו ראש המועצה לביטחון לאומי לשעבר, עוזי ארד, בראיון מקיף ל"ידיעות אחרונות". "לא תופסים אדם בשעת צערו", אמר נתניהו על ארד, "המבחן האמיתי של ממשלת ישראל, כל ממשלה, הוא קודם כל הביטחון, הכלכלה והשדה המדיני".

 

ארד, ראש המועצה לביטחון לאומי שהוחשד בהדלפה ונאלץ להתפטר, דיבר לראשונה בעדות דרמטית ומקיפה על הדרך

שבה מתנהלים ראש הממשלה ולשכתו. בראיון בלעדי לשמעון שיפר ולנחום ברנע שהתפרסם ב"ידיעות אחרונות", חשף ארד שורה של גילויים מהתקופה שבה שירת בלשכת ראש הממשלה.

 

על היחס של ראש הממשלה נתניהו למבקר המדינה אמר ארד: "נתניהו משוכנע שהמבקר זומם להשמיד אותו, לכן רוח המפקד היא שמותר לשקר לביקורת ומי שמשתף איתה פעולה מוצג כסוס טרויאני".

 

הערב אמר נתניהו, המבקר בקנדה, כי אין לתפוס אדם בשעת צערו, וכי במבחניה האמיתיים ממשלתו עומדת: "בביטחון ישראל חזקה וההרתעה עובדת. הכלכלה משגשגת מול מפולת במדינות רבות אחרות, ובשדה המדיני השקענו מאמצים גדולים מאוד לשכנע מנהיגים בקהילה הבינלאומית שאיראן גרעינית מהווה סכנה לשלום ולביטחון בעולם כולו. אלה המבחנים האמיתיים שלפיהם צריך לבחון את הממשלה בראשותי ואני גאה בהישגי הממשלה".

 

"שרה הטיחה בי שאני מלשין"

בראיון ל"ידיעות אחרונות" אמר ארד על היחסים עם נתניהו: "בכל השנים שבהן היה ביבי כלב זרוק ברחוב, הייתי נאמן. בחקירות עמדי הוא בא אליי הביתה לבכות. אולמרט הציע לי לעבוד אצלו. אמרתי לו, אני עם ביבי. אני מאוד מעריך את מעלותיו של נתניהו, אבל אני לא יס־מן, לא חנפן. כשאני חושב שהוא שוגה, אני נלחם. הוא מפרש את זה כחוסר נאמנות". על שרה נתניהו, אמר ארד: "שרה הטיחה בי שאני מלשין. 'למה הלשנת למבקר', אמרה".

 

הוא הכחיש כי הדליף סודות מדינה. "מי שהדליף בעבר סודות מדינה קונה בקלות האשמה כזאת שמוטחת במישהו אחר", הוא מתח ביקורת על ראש הממשלה. על חקירת ההדלפה נגדו, הוא סיפר: "גברת צעירה חיכתה לי ביציאה מהמטוס. היא ניגשה אליי. 'מר ארד', אמרה, 'אתה מוזמן להתייעצות ביטחונית'. ליוו אותי לחדר בטרמינל. כשנפתחה הדלת, ראיתי מולי את ראש אגף החקירות בשב"כ. לצידו היו שלושה חוקרים. אחרי החקירה התקשרתי לראש הממשלה. דיסקין דיווח לי שעצר אותך בנמל התעופה, אמר לי ביבי, אני לא נכנס לשיטות של השב"כ. הייתי מזועזע".

 

על המזכיר הצבאי, האלוף יוחנן לוקר, הוא אמר: "במקצועו לוקר נווט. הוא יודע לסמן את המטרה ולטוס אליה. אם המטרה

היא ישראלים, זה לא משנה לו - הוא מחסל אותם באש ידידותית". על עצמו הוא אמר: "לא רק שלא פגעתי בקצה הזרת בביטחון המדינה בסוגיית ההבנות עם אמריקה, אני בניתי אותן. כפי שטנק המרכבה, כך אני אבי ההבנות". על ראש השב"כ לשעבר: "לדיסקין יש חשבון איתי. הוא חושד בי שסיכלתי את מינויו לראש המוסד. האמת היא שלא היה לי חלק בהחלטה של ביבי לא למנות אותו, אבל הוא נוקם".

 

בראיון התייחס ארד גם לאיום האיראני. "אם תקום ועדת חקירה בנושא האיראני, וסביר שתקום, מי יהיה אחראי?" הוא אמר. "אני הפכתי את השולחן עשרים פעם. השתמשתי בכל הכלים חוץ מלירות בכלי נשק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש הממשלה נתניהו
צילום: מרק ישראל סלם
עוזי ארד
צילום: עידו ארז
מומלצים