שתף קטע נבחר

רופאים וח"כים: טיבי ואלדד בקטבי סקר המקצועות

הח"כים היריבים מצאו עצמם באותו המתרס. שניהם עוסקים במקצוע הכי פחות נחשק, אף שהוכשרו למקצוע המבוקש ביותר. "אני רופא לכל החיים וח"כ הוא תואר זמני", אמר טיבי. אלדד: "בכנסת אני עוסק ברפואה מונעת - נגד פלסטין"

גם בראש, גם בתחתית: אריה אלדד ואחמד טיבי הופתעו לגלות הבוקר (יום ד') כי הם נושאים במשרה הכי פחות נחשקת בארץ - חבר כנסת, בזמן שהם מוכשרים לעסוק במקצוע המבוקש ביותר - רפואה. "עין אחת בוכה ואחת צוחקת", התבדח אלדד בשיחה עם ynet.

 

המקצוע הנחשק בישראל: רופא בראש, ח"כ בסוף

 

לפי סקר של המועצה הלאומית למחקר ופיתוח במשרד המדע והטכנולוגיה, שממצאיו פורסמו אמש, הישראלים חולמים להיות רופאים ואם לא אז מדענים, מהנדסים או מורים. המקצוע הכי פחות נחשק הוא חבר כנסת.
המקצועות הנחשקים בישראל

המקצועות הנחשקים בישראל
מקצוע ציון
רופאים 8.86
מדענים 8.85
מהנדסים 7.95
מורים 7.33
קציני צבא 7.31
אנשי עסקים בכירים 7.10
אנשי רוח ואמנות (סופרים/אמנים) 7.08
עיתונאים 6.99
מנהיגים חברתיים 6.87
רואי חשבון 6.86
ספורטאים 6.80
עורכי דין 6.72
בנקאים 6.71
קציני משטרה 6.45
אנשי בידור 6.06
אנשי דת 5.54
חברי כנסת 5.45
 

ח"כ טיבי (רע"מ-תע"ל), גינקולוג במקצועו, מגדיר את עצמו בחשבון הטוויטר שלו כ"חבר כנסת, אבל רופא". הבוקר הוא התייחס לממצאי הסקר: "אני גאה ואוהב את מקצוע הרפואה. אני רופא לכל החיים וח"כ הוא תואר זמני, אך למרות זאת אני מתייחס ברצינות לתפקידי כחבר כנסת".

 

"אני מתגעגע לתפקידי כרופא", הוסיף טיבי, וניסה להסביר מדוע ישראלים מעטים כל כך רוצים לעסוק בפוליטיקה: "תעשיית 'התדמיות' היא שהובילה את הח"כים למקום אחרון ברשימה ושלא בצדק. אפשר להיות ח"כ רציני ופרלמנטר מצוין, ויש הרבה כאלה".

 

"הציבור לצערי נדבק לדמויות הזויות ומעשים וולגריים של חלק מעמיתיי ולכן המיקום הנמוך", הוסיף, "יחד עם זאת, ולמרות המיקום הנמוך, רבים מתדפקים על דלתה של הכנסת ורוצים להיות חברים בה. אני אומר זאת גם כרופא וגם חבר כנסת".

 

"מאיגרא רמא לבירא עמיקתא" 

ח"כ אלדד (האיחוד הלאומי) שימש בעבר כפלסטיקאי וכיהן כקצין רפואה ראשי בצה"ל וראש המחלקה לכירורגיה פלסטית בהדסה עין כרם. "לכאורה מחככת אמי את ידיה בהנאה", אמר בעקבות הסקר, "לא לשווא הביעה בפניי, שוב ושוב, את שאיפתה כי אלמד רפואה ואהיה לדוקטור".

 

"לצד ההבטחה כי מקצוע כזה ישפר את סיכויי למצוא שידוך הגון, הופעלו גם לחצים סמויים,

'לא תקבל רגל קרושה לשבת'", סיפר ח"כ אלדד, "ובסופו של דבר זכתה לראות אותי גם דוקטור, גם פרופסור, גם מנהל מחלקה בבית חולים אוניברסיטאי: חלוק לבן, סטטוסקופ, עיגולים שחורים מתחת לעיניים ומסכת חדר ניתוח שמוטה ברישול, כל הסט".

 

כעת, הוא אומר, אמו המנוחה רואה מהשמיים כיצד הידרדר מאיגרא רמא לבירא עמיקתא, "ולכן עין אחת בוכה במרומים, והשנייה שוחקת. כל מה שאוכל לעשות כדי למחות את דמעות עינה האחת ולהאיר עוד יותר את העין השנייה הוא להבטיח לה שגם בכנסת אני עוסק ברפואה, רפואה מונעת. אני מונע את הקמתה של מדינה פלסטינית". כך שלמרות הכול, שני הח"כים לא צפויים להחליף בקרוב חוויות מימיהם כרופאים במזנון הכנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ אלדד. מחשבות על אימא
צילום: גיל יוחנן
"מתגעגע לתפקידי כרופא". ח"כ טיבי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים