שתף קטע נבחר

אינטל: "נגייס השנה 600 עובדים בישראל"

בשנת 2011 גייסה ענקית השבבים 700 עובדים בארץ; נשיא אינטל ישראל מולי אדן: "נקבל את ההחלטה על הקמת מפעל חדש מאוחר ככל האפשר"

אינטל ישראל תגייס 600 עובדים חדשים השנה - כך הודיעה הבוקר (א') ענקית השבבים במסיבת עיתונאים שערכה בתל אביב. ב-2011, לשם השוואה, גייסה החברה כ-700 עובדים.

 

 

באירוע ציינה החברה כי בשנת 2011 עמד מספר המועסקים באינטל ישראל על 7,782 עובדים. אינטל ישראל ייצאה בשנת 2011 בהיקף כספי של 2.2 מיליארד דולר, וביצעה בשנה החולפת רכש גומלין מספקים בשוק הישראלי בסך 628 מיליון דולר.

 

לטענת החברה, תרומתה של אינטל לכלכלת ישראל כתוצאה מפעילות התוכנית לפיתוח התעשייה מגיעה ליותר מ-4.1 מיליארד דולר משנת 2006. מולי אדן, נשיא אינטל ישראל החדש וסגן נשיא בכיר בחברה העולמית, ציין כי המרכז המקומי הוא בעל חשיבות לאינטל.

 

בדבריו התייחס אדן למגעים להקמת מפעל נוסף או מרכז מו"פ בארץ: "חברת אינטל מקבלת החלטות על תוספת של כושר ייצור רק כאשר היא צריכה לעשות זאת. בדיונים על המשך ההשקעות וגידול יכולות הייצור של אינטל לא נפלה עדיין שום החלטה, ונקבל אותה מאוחר ככל האפשר".

 

מינויו של אדן יצר תחילה אי-בהירות לגבי מעמדה של מנכ"לית אינטל ישראל, מקסין פסברג, והחברה הודיעה תחילה כי היא תמונה למנהלת חטיבת הייצור. בהמשך נאלצה אינטל לחזור בה ולהודיע כי פסברג תמשיך לכהן בתפקיד המנכ"לית, אף שתהיה כפופה לאדן.

 

משנשאל אדן מדוע אינטל זקוקה גם לנשיא וגם למנכ"לית בישראל, אמר כי מדובר בהכרה של אינטל העולמית בחשיבות של הפעילות בישראל. "חזרתי לארץ לתפקיד הנשיא כדי להגדיל את העוגה בישראל, להגדיל את נפח הפעילות. המבנה נשיא-מנכ"ל מקובל בעוד כמה מקומות בעולם, ואני מקווה שנוביל את המרכז בעתיד".

 

פסברג אמרה לאחרונה בכנס איגוד תעשיות האלקטרוניקה והתוכנה כי יש להחזיר את התעשייה הביתה. גלי העלייה מברה"מ, שסיפקו בשנים הראשונות תנופה אדירה לתעשיית ההייטק בישראל, פחתו ולא יספקו עוד את הבונוס שסיפקה העלייה בשנותיה הראשונות. כעת, עלינו להסתמך אך ורק על מערכת החינוך שתניע את גלגלי הטכנולוגיה הישראלית. לכן על ישראל להכין תוכנית לאומית למערכת החינוך ל-25 שנה ולא לשנתיים, שתהיה מקיפה ותנתח את צרכי התעשייה הישראלית כמגזר יצרני שיפתח את הדור הבא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מולי אדן, נשיא אינטל ישראל
מומלצים