שתף קטע נבחר

לנדאו: אסור לפסול שימוש באנרגיה גרעינית

שר האנרגיה והמים אמר בראיון ל-ynet, כי ישראל תידרש בעתיד לשלב כמה מקורות למילוי כל צורכי האנרגיה שלה. שר התשתיות לשעבר בן אליעזר: "לא ניתן להסתפק רק בגז". עצמאות אנרגטית לישראל - כתבה ראשונה בסדרה

ישראל בדרך לעצמאות אנרגטית - כך קבע עוזי לנדאו, שר האנרגיה והמים, בראיון שהעניק השבוע ל-ynet. עם זאת לדבריו, "זו דרך לא פשוטה וצריך לתכנן אותה לא רק בהסתמכות על גז אלא בשילוב על כמה מקורות אנרגיה: גז, פחם, ואנרגיה מתחדשת". השר הוסיף, כי "בעתיד הרחוק יותר אסור שנוציא מכלל חשבון גם אנרגיה גרעינית".

 

 

לנדאו אמר את הדברים בכנס שנערך במכללה האקדמית נתניה, שכותרתו "אנרגיה כמינוף לקידום אזורי". בכנס נכחו בכירי משק האנרגיה הישראלי, שדנו בחשיבות הפיתוח והקצאת המשאבים הנדרשים, על מנת שישראל תהפוך להיות שחקן מרכזי ועצמאי בתחום האנרגיה.

 

יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק אמר בכנס, כי לאנרגיה בעידן זה קיימת חשיבות מכרעת בעולם. לדבריו אנו נמצאים בעיצומה של מהפכה בתחום האנרגיה במדינת ישראל. "אין לי ספק, שתקופה זו תרשם בספר דברי הימים של ההיסטוריה של מדינת ישראל בה הפכנו למעצמת אנרגיה כחול לבן", אמר והוסיףף כי ייצוא הגז יאפשר את המשך בניית המפעל של חיפושי גז ונפט ויחזק את מעמדה של ישראל בעולם כולו.

 

פואד בן אליעזר, לשעבר שר התמ"ת ושר התשתיות, גרס כי ישראל חייבת לפעול במספר ערוצים שיבטיחו את עצמאותה האנרגטית. "אסור לנו בשום פנים ואופן להשתמש במקורות אנרגיה מוגבלים", אמר. "מדינה החפצה חיים, במיוחד מדינה שהיא אי אנרגיה מבודד כמו שלנו, חייבת לפעול במספר ערוצים שיבטיחו את עצמאותה האנרגתית ואני מדגיש, לא רק עצמאות אנרגתית, אלא גם יתירות אנרגתית.

 

"זה אומר שלא ניתן להסתפק רק בגז", הוסיף בן אליעזר, "זה אומר להמשיך לחפש נפט ביבשה ולמצוא דרכים לבדוק את משאב פצלי השמן האדיר כפי שעושים גם בשכנתנו ירדן". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכור בדימונה
צילום: צפריר אביוב:
לנדאו. לא פוסל גרעין
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים