שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרופ' היס במשפט דניאל מעוז: יותר מרוצח אחד?
  ראש המכון לרפואה משפטית העיד במשפט רצח ההורים, כי על גופותיהם של נח ונורית מעוז נמצאו חתכים בשתי הידיים - ממצא שמאפיין זירה של יותר מתוקף אחד. וגם: מדוע החוקר המשטרתי לא גילה לאף אחד שאשתו היא קרובת המשפחה?

  פרופ' יהודה היס, ראש המכון לרפואה משפטית העיד היום (ד') מטעם התביעה בשלב ההוכחות במשפטו של דניאל מעוז, המואשם ברצח הוריו נורית ונח באוגוסט 2011 בירושלים, וטען כי ממצאי הזירה מעלים חשד כי באירוע השתתף יותר מדוקר אחד.

   

  פרקליטיו של הנאשם מעוז, עורכי הדין דוד ברהום וארז בר-צבי, ניסו בחקירה הנגדית להציג סדקים ומחדלים בחקירת המשטרה וטענו כדי דבריו של היס "אינם מתיישבים עם כתב האישום". בדבריו התייחס היס לחוות דעתו הפתולוגית וסיפר כי על הגופות נמצאו בין 30 ל-40 סימני דקירה. "בהסתמך על הפצעים, סביר להניח שהיה יותר מתוקף אחד", הסביר היס. "ברגע שאצל קורבנות תקיפה על ידי סכין/סכינים ישנם פצעי הגנה בשתי הידיים זה מתאים לתקיפה על ידי יותר מתוקף אחד. זה לא משנה אם כל אחד מהקורבנות הותקפו לחוד או ביחד, זו הגישה המקובלת".

   

  דניאל מעוז. שאל שאלות מחשידות (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  דניאל מעוז. שאל שאלות מחשידות (צילום: גיל יוחנן)

   

  עוד בחדשות ynet:

   

  ראש המכון לרפואה משפטית הסביר כי במקרה שקורבן מגן על עצמו, יופיעו חתכים על ידו האחת כי הוא מגן על פניו. במקרה של נח ונורית מעוז, נמצאו חתכים מסוג זה בשתי הידיים "ולכן המחשבה שהיו שני תוקפים". עם זאת, היס סייג את דבריו ואמר כי "לא מדובר במדע מדויק, שאינו יכול לשלול שהיה תוקף אחד וסכין אחד".

   

  עו"ד ברהום ביקש מפרופ' היס להתייחס לבדיקה שנעשתה על גופו של ניר מעוז כשבוע לאחר הרצח, ונועדה לגלות על גופו פצעים. היס דיווח על פצע במרפק ולאפשרות שאולי היה גם חתך בפניו של מעוז, ייתכן מגילוח. "לדעתי, לא היה לפצע הזה שום משמעות רפואית-משפטית וכך כתבתי", אמר היס.

   

  זירת הרצח. הנאשם הבחין בהיעלמות הסכינים (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
  זירת הרצח. הנאשם הבחין בהיעלמות הסכינים(צילום: אוהד צויגנברג)

   

  עו"ד ברהום שאל שאלה נוספת על חוות הדעת של היס, התובע יובל קפלינסקי התנגד לדברים ואילו מתוך האולם קרא לעברו האח ניר: "הפצע שאתה גורם". עו"ד ברהום פנה לשופט צבי סגל וביקש ממנו להתייחס לכך, וזה הורה לניר מעוז לקום ואמר לו: "כפי שביקשתי מכל אדם שנוכח באולם, אני מבקש לשמור על השקט. אם קשה לך אז תצא, אבל כאן שמור על הדברים".

   

  בהמשך עלה להעיד איש הימ"ר דודו לוי, שהיה זה שחקר את דניאל מעוז ברוב חקירותיו. לוי גילה כי הוא מקורב לבני משפחת מעוז – וכי אשתו היא בת הדודה של האחים דניאל וניר. "למה זה לא מתועד בשום מקום?", שאלו הסנגורים, ואילו לוי השיב: "אני לא יודע, אך זה היה ידוע לכולם".

   

  לוי תיאר את ההגעה לדירת הנרצחים בירושלים יחד עם בני המשפחה, לפני שדניאל הפך

   לחשוד המרכזי. "הגעתי בהתחלה עם דני לדירה וחיכינו לשאר המשפחה", העיד. "הדבר החריג שהבחנו בו היה שדניאל נכנס למבואה בתוך הסלון, שם היו חומרי ניקוי, והוא נכנס ישר לשם. הוא הסתכל מסביב, בחן את סימני המעבדה של עובדת המז"פ (מעבדה לזיהוי פלילי) ושאל לגבי הסימנים. דניאל הבחין גם שיש סכין חסרה - פנה לאחיו ניר ואמר לו 'חסרה הסכין שאבא תמיד היה חותך איתה אבטיח'. אחרי זה הוא ציין בפנינו שסכין נוספת חסרה".

   

  לטענת לוי, הנאשם המשיך ושאל שאלות מחשידות כמו לגבי הימצאות הדנ"א שלו בבית, תוצאות בדיקת המעבדה, וכן שאל אם החוקרים הוציאו דגימות או שרידים מהציפורניים של הוריו.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דניאל מעוז. חתך במרפק
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: הרצל יוסף
  פרופ' היס. בניגוד לכתב האישום
  צילום: הרצל יוסף
  בני הזוג מעוז. יותר מ-30 דקירות
  מומלצים