שתף קטע נבחר

ליברמן הורה לנתק כל קשר עם מועצת זכויות האדם

בירושלים אומרים כי שר החוץ החליט ש"גם אם חברי הפורום של האו"ם יבקרו בארץ - אנחנו לא נסייע ואפילו לא נענה לטלפונים"

שר החוץ אביגדור ליברמן החליט "לנתק כל קשר עם הפורום לזכויות אדם של האו"ם" בעקבות החלטתה לחקור את השפעת ההתנחלויות על הפלסטינים, כך אמר הבוקר (יום ב') גורם מדיני בכיר. "היה איתם סיג ושיח, למרות שאיננו חברים במועצה. אנחנו לא מופיעים יותר בפני הוועדה ואפילו לא עונים לטלפונים. גם אם הם רוצים לבקר כאן - אנחנו לא נסייע. אסור לנו לספור אותם".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

לדברי הגורם, "הפלסטינים מאמצים אסטרטגיה של חד צדדיות, לא להגיע לשום סיכום. כל הזמן לדבר על ההתנחלויות, ולתרץ הכול בהתנחלויות. הניסיונות להוביל פרוייקטים בשטחי C ללא תיאום, וגם בבית הדין הבינלאומי נועדו לטרפד כל מהלך מדיני. הקו הדומיננטי זה להמשיך בקו החד צדדי, כדי להוביל להכרה חד צדדית באו"ם".

 

למרות הפעולה ההחלטית, במשרד החוץ מוטרדים מהקיפאון בתהליך המדיני, וליברמן מגבש שורה של צעדים על מנת "להפסיק את הסטגנציה" - אך במשרד לא פירטו לפי שעה על הצעדים.

 

ליברמן ביום השנה להקמת ההתנחלות חיננית (צילום: גור דותן) (צילום: גור דותן)
ליברמן ביום השנה להקמת ההתנחלות חיננית(צילום: גור דותן)

 

מועצת זכויות האדם של האו"ם אישרה לראשונה הקמת ועדה שתחקור הפרה אפשרית של זכויות הפלסטינים בעקבות מפעל הההתנחליות של ישראל ב"שטחים הפלסטינים הכבושים, כולל מזרח ירושלים". בנוסף, קראה המועצה לישראל לנקוט "צעדים רציניים", כמו החרמת כלי נשק "כדי למנוע מעשי אלימות מצד מתנחלים".

 

כעת, תצא משלחת מטעם המועצה בז'נווה לבדוק בשטח את ה"השלכות האזרחיות, הפוליטיות, הכלכליות, החברתיות והתרבותיות" של ההתנחלויות על העם הפלסטיני.

 

ממשרד החוץ בירושלים נמסר בתגובה כי מדובר בעוד "החלטה הזויה מבית היוצר של המועצה, אשר מנוצלת ככלי לקידום מהלכים פוליטיים חד צדדיים, במקום לקדם זכויות אדם". בתגובת משרד החוץ הדגישו כי "בשעה שבמזרח התיכון מתרחשות הפרות זכויות אדם בקנה מידה חסר תקדים בהיקפו, בוחרת המועצה לזכויות אדם, באופן נלעג, להקדיש את זמנה ומשאביה להקמת גוף מיותר ובזבזני, שכל מטרתו היא להשביע את גחמותיהם של הפלסטינים ולפגוע בסיכויים העתידיים להגיע להסדר בדרכי שלום".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אביגדור ליברמן
צילום: רויטרס
מומלצים