שתף קטע נבחר

שופט זיכה נאשם בתקיפת ילדים ונזף בפרקליטות

שני ילדים בני 8 ו-9 טענו כי האיש שפיקח עליהם בתלמוד תורה ביצע בהם מעשים מגונים. השופט חיים לירן זיכה אותו ומתח ביקורת על הפרקליטות והמשטרה, שמנעו מהילדים להעיד במשפט: "הפרקליטות בחרה לעשות דין לעצמה"

בית משפט השלום בירושלים זיכה היום (ג') גבר בן 48 מביתר עילית שהואשם בביצוע מעשים מגונים בילדים בני תשע ושמונה. השופט חיים לירן קבע כי התרשם לטובה מעדותו של הנאשם, ומתח ביקורת נוקבת על המשטרה ועל הפרקליטות שמנעו מהילדים להעיד במשפט.

 

עוד בערוץ החדשות:

הערכה: קצר במטען חשמלי גרם לשריפה הקטלנית

לבני ומופז הצביעו בפריימריז: "שתי קדימות שונות"

 

האיש שימש במשך 21 שנה כמחנך במוסדות תורניים ובארבע השנים האחרונות עבד כמפקח בתלמוד תורה בבית שמש. לפי כתב האישום שהוגש נגדו, במהלך 2011 הוא ביצע מעשים מגונים בשני הילדים.

 

בעדותו במשפט הכחיש הנאשם שנגע בילדים באופן מיני והסביר כי הוא נרתע ממגע עם איברים אינטימיים. השופט ציין בהכרעת הדין כי העדות הותירה בפניו רושם חיובי וכי הוא מקבל את טענתו של הנאשם כי נגע באחד הילדים כדי למרוח משחה על בטנו התחתונה, והכניס את ידו לכיס של השני על מנת לחפש שם חפצים.

 

החוקר תדרך את אחד הילדים?

השופט קבע כי לא ניתן להרשיע את האיש על סמך עדויותיהם של שני הילדים ואף אמר כי נראה שאחד הילדים

תודרך על-ידי חוקר המשטרה. הוא מתח ביקורת חריפה על הפרקליטות, שלדבריו רק שמונה ימים לפני הדיון הסופי בתיק הגישה בקשה לקיים את עדות הילדים באמצעות ועידת וידאו, כדי למנוע מהם פגישה עם הנאשם - במקום שלושה שבועות מראש. השופט קבע כי אחד הילדים יעיד מאחורי פרגוד, אולם העדות לא התקיימה מכיוון שהפרקליטות "בחרה לעשות דין לעצמה ולכפות על בית המשפט דרך ניהול דיון שונה מזה שהתווה".

 

השופט קבע כי התנהגות הפרקליטות מצטערת מאוד ולא חסך ביקורת גם מחוקר הילדים שהיה אמון על התיק. "בהחלטתו שלא להעיד את הילדים כלל, חרף החלטתי שהילדים יעידו בתנאים שקבעתי, מנע חוקר הילדים ובעקבותיו המאשימה מהסנגור את זכותו הבסיסית לחקור את הילדים בחקירה נגדית", כתב השופט, "משכך הם פני הדברים ומשנמנעה חקירה נגדית שלא מטעמים שמקורם בסנגור, אין לייחס משקל כלשהו לעדויותיהם של הילדים בפני חוקר הילדים, שהוגשו כעדותם בחקירה ראשית".

 

יו"ר המועצה לשלום הילד, יצחק קדמן, אמר בתגובה להכרעת הדין: "אנו פונים כבר היום לפרקליטת המחוז בדרישה להגיש ערעור על פסק הדין התמוה מאוד שהתקבל היום. אנו לא חושבים שילדים שהם נפגעי עבירות מין צריכים לשלם את המחיר של כעסו של בית המשפט על הפרקליטות ועל חוקר הילדים. גם בית המשפט מחוייב לנהוג על פי החוק שקובע שאך ורק חוקר הילדים הוא המוסמך להחליט אם ילדים נפגעי עבירות מין יעידו במשפט ובאילו תנאים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים