שתף קטע נבחר

איור: אמיר בגון

לבני ומופז הצביעו בפריימריז: 'שתי קדימות שונות'

"אני אחליף את נתניהו", הבטיח שאול מופז, "אזרחי ישראל רוצים אותי", טענה מנגד ציפי לבני. שני המתמודדים על ראשות קדימה אמרו את דברם בקלפי - וקראו למתפקדים לא להיות אדישים. ynet מלווה את הפריימריז ביום שידורים מיוחד

ציפי לבני ושאול מופז הצביעו הבוקר (יום ג') בבחירות לראשות קדימה וקראו למתפקדים לצאת לקלפיות ולקבוע מי ינהיג את המפלגה הגדולה בכנסת בשנים הקרובות. עד לשעה 12:00 הצביעו 5.75 אחוזים מבעלי זכות ההצבעה. "אני מתכוון לנצח בבחירות הכלליות ולהחליף את נתניהו", הכריז מופז, ואילו לבני טענה: "אזרחי ישראל רוצים אותי. קדימה בראשותי היא אלטרנטיבה לראש הממשלה". ynet העביר בשידור חי את ההצבעות של השניים, וימשיך ללוות את יום הבחירות בשידורים ישירים.

 

לבני לפעילים: למשוך את המתפקדים באוזן לקלפי  

 

"ההרגשה שלי מצוינת וטובה מאוד", אמר מופז, שהגיע עם אשתו אורית להצביע במרכז הקונגרסים בכפר סבא והתקבל בתשואות. "הבחירות האלה בקדימה הן בחירות על עתידה, דמותה וערכיה של המדינה", אמר אחרי ששלשל את הפתק.

 

מופז קרא למתפקדים "להצביע, להשפיע וליצור מציאות חדשה במפה הפוליטית של מדינת ישראל". לדבריו, "בסוף היום הזה קדימה תצא לדרך חדשה כאלטרנטיבה שלטונית לממשלתו הרעה של נתניהו". לפני שיצא להצביע, ביקר חבר הכנסת את קבריהם של הוריו.  

 

לבני מצביעה. "לא עניין אישי" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
לבני מצביעה. "לא עניין אישי"(צילום: מוטי קמחי)

 

לבני, שהצביעה שעה קלה לאחר מכן בקלפי בתל אביב, אמרה: "זה לא עניין אישי ביני ובין שאול. זה שתי קדימות שונות - קדימה בראשותי היא אלטרנטיבה לראש הממשלה, מפלגה גדולה חזקה עם אידיאולוגיה שיכולה לייצג את הציבור הלא מיוצג בישראל". היא אמרה כי ההבדלים בינה לבין מופז עצומים, ושבה ואמרה כי בזמן שהיא ניסתה להקים ממשלה, הוא פנה לחרדים והבהיר להם שהיא לא תקים ממשלה בלעדיהם. היא גם רמזה שבניגוד אליה, מופז מוכן להיות "עלה תאנה" של הקואליציה.

 

מוקדם יותר שוחחה לבני עם פעילים במטה שלה בדרום תל אביב, וקראה להם "למשוך את המתפקדים באוזן" ולא לוותר להם. "אנשים צריכים לדעת שבסוף, העתיד של המדינה נקבע לפי מי יהיה היו"ר", אמרה יו"ר קדימה ורמזה לגבי עתידה במפלגה: "אני לא מאמינה באופוזיציות בתוך מפלגות". 

 

מופז משלשל את הפתק. "הרגשה טובה ומצוינת" (צילום: עידו ארז ) (צילום: עידו ארז )
מופז משלשל את הפתק. "הרגשה טובה ומצוינת"(צילום: עידו ארז )

 

ראש ועדת הבחירות, השופטת עדנה בקנשטיין, קראה להגיש תלונה במשטרה לאחר שמטה לבני התלונן על כך שמטה מופז הוציא הודעות טקסט מטעות בשמה של לבני, לפיהן הפריימריז יתקיימו בכלל מחר. "על פניו זהו מעשה שנועד להטות את הבחירות בדרך מרמה", אמרה. במטה לבני טוענים גם שכרזות שלה נתלשו במהלך הלילה בטבריה.

 

96 אלף מתפקדי המפלגה יוכלו להצביע היום בין 10:00 ל-22:00 ב-197 קלפיות ברחבי הארץ. ynet יעביר שידורים ישירים ממערכת הבחירות במהלך היום. בקלפי באיצטדיון טדי בירושלים הספיקו כבר עשרות מתפקדי קדימה להצביע. יהודה, בן 35, סיפר שהוא תומך בלבני. "לקחתי יום חופש מהעבודה ואפילו נידבתי את הרכב שלי כדי להסיע מצביעים פוטנציאליים", סיפר בגאווה, "אני עושה את זה כי אני חושב שלדור הצעיר שלנו אין ברירה אחרת. לבני היא האלטרנטיבה היחידה לנתניהו".

 

לבני או מופז? הקלפי בצפת (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
לבני או מופז? הקלפי בצפת(צילום: אביהו שפירא)
 

בתום ספירת הקולות, יוכרז רשמית מי המנצח באולם התקשורת המרכזי

שהוקם במטה התנועה בפתח תקווה. המועמד המנצח צפוי להגיע יחד עם פעילים וחברי כנסת למטה המרכזי ולשאת את נאום הניצחון.

 

מופז כבר הודיע כי יקבל כל תוצאה ויישאר בקדימה, אולם לבני סירבה עד כה לספק התחייבות דומה. ההערכה הרווחת במערכת הפוליטית היא כי אם תפסיד למופז - לבני לא תסכים להישאר במפלגה בראשותו ותבחר בדרך ציבורית אחרת.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 27/03/2012 09:51

 

בהכנת הידיעה השתתפו עומרי אפרים ואטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפריימריז יצאו לדרך
צילום: אליעד לוי
לבני. קראה לגרור את המתפקדים לקלפי
צילום: מוטי קמחי
מופז ורעייתו אורית
צילום: עידו ארז
"מופז ראש הממשלה"
צילום: עידו ארז
אורית מופז מצביעה
צילום: עידו ארז
מומלצים