שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז

לבני בירכה את מופז, סירבה להתייחס לעתידה

היו"ר היוצאת של קדימה בירכה את יריבה הגדול, והתחמקה מלהשיב על השאלה אם תישאר במפלגה. לפעילים במטה אמרה: "אלה הבחירות, ואלה התוצאות. אמרתי לא לסחטנות והלכתי לאופוזיציה בשם העקרונות. נישפט על מעשינו הגדולים"

יושבת הראש היוצאת של קדימה, ציפי לבני, בירכה הלילה (יום ד') את שאול מופז בעקבות ניצחונו הגדול בבחירות לראשות המפלגה. בצאתה מהמטה שלה בתל-אביב סירבה להשיב על השאלה אם בכוונתה להישאר בקדימה תחת הנהגתו של מופז - או לפרוש ממנה. ynet העביר שידור חי ממטה לבני.

 

 

הפריימריז בקדימה - כותרות אחרונות:

 

בצאתה מהמטה שלה אמרה לבני: "התקשרתי עכשיו לשאול מופז, איחלתי לו בהצלחה. אלה התוצאות. אני רוצה להודות מעומק הלב לכל אותם מתנדבים מדהימים שחלקם נמצאים כאן עכשיו מאחוריי, לכל אותם חברי קדימה ואזרחים שהעניקו לי הרבה מאוד אהבה במהלך הדרך הזאת, ואלה התוצאות".
 
התקשרה למופז ובירכה. לבני (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
התקשרה למופז ובירכה. לבני(צילום: מוטי קמחי)

 

כשנשאלה על עתידה הפוליטי, השיבה לבני: "אני ממש לא מתכוונת לענות על שאלות. אלה היו חודשיים ארוכים, זה היה יום ארוך, וחשבתי שמן הראוי לעדכן את הציבור שבירכתי את שאול מופז. הולכים לישון". היא ביקשה להודות "לכל אחד ואחד ששם היום בקלפי את הפתק ציפי לבני".

 

עוד לפני שמסרה הצהרה לתקשורת, אמרה לבני לפעילי המטה שלה: "אלה בחירות ואלה התוצאות. קיבלתי בחיי החלטה עקרונית ללכת עד הסוף, דרך שלא מקובלת בפוליטיקה - להגיד לא לסחטנות וללכת לאופוזיציה בשם עקרונות, ונישפט על מעשינו הגדולים. אלה היו מעשים גדולים. ננוח אחרי המאמץ. אני אוהבת אתכם מאוד ומודה לכם על הכול".

 

 

לבני אמרה עוד לפעילים: "אתם הפנים היפות של המדינה, ובשבילכם הגעתי הנה. אני אסירת תודה לכל אחד ואחת מכם על החיבוק, האמונה הכנה והחברות. אני מאמינה שלמדינה מגיעה מנהיגות שראויה לכם".

 

במטה לבני קיבלו את התוצאות באכזבה קשה. חברי כנסת ששוחחו עם הפעילים המרכזיים במטה שלה אמרו כי הייתה להם הרגשה טובה לאורך היום. ח"כ אורית זוארץ אמרה על האפשרות שבעקבות נצחונו של מופז תתפלג קדימה: "קדימה היא לא מפלגה של פרסונה כזו או אחרת. הגעתי לקדימה בגלל האג'נדה הפוליטית של המפלגה,

ובכוונתי להמשיך לקיים אותה. יש לקדימה 95,000 מתפקדים, והם למעשה חשובים, כמו גם הדרך".

 

צחי הנגבי היה הראשון מבכירי מטה לבני להגיע הלילה לבית קדימה. הוא סירב לדבר, אך אמר בימים האחרונים כי אינו ממהר לשום מקום וכי הוא מתכוון להמתין ולראות כיצד ינהג מופז עם אנשי לבני.

 

הגיש את השידור החי יואב זיתון. צילום: חגי דקל, מפיקה: פולינה פרלמן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ציפי לבני. הודחה מהכיסא
צילום: חגי דקל
יושב הראש החדש של קדימה, שאול מופז
צילום: עופר עמרם
מומלצים