שתף קטע נבחר

ציפי, תישארי

הפסדה של לבני בקרב על ראשות קדימה הוא הפסד לחברה הישראלית. מפלגה חדשה, שלבני בראשה ולפיד תחתיה, היא היחידה שתוכל לטרוף את הקלפים בבחירות הבאות

מכנים אותה במילות "גנאי" כמו בוקית, מנומסת, ישרה כמו סרגל, עקבית, לא נחמדה, קמצנית בחיוכים, ובעיקר לא עלינו - פוליטיקאית. אבל ציפי לבני, היו"ר היוצאת של מפלגת קדימה, הייתה הדבר הכי אמין, מרשים, ערכי ועקבי שידעה הפוליטיקה הישראלית בעשורים האחרונים. פרישתה הצפויה מהעולם הציבורי היא הפסד גדול לא רק למפלגתה שצפויה להתרסק תחת הנהגתו של שאול מופז, אלא גם לחברה הישראלית בכללותה.

 

מעולם לא הצבעתי עבור לבני. למעשה, כשהיא נכנסה לחיים הפוליטיים אפילו לא סבלתי אותה. יחד איתי היו עוד הרבה שראו בה ג'ינג'ית ימנית קיצונית שמתראיינת תחת כל מיקרופון אפשרי בנושאים שהפגינה בהם ידע של טבולה-ראסה. שאבנו הנאה גדולה מהפינה "ציפי-פיטפיט" בתוכנית הרדיו של טל ברמן ואביעד קיסוס, שנהגו לקרוע אותה לגזרים. 

 

יוצאת ממטה הבחירות לאחר ההפסד הצורב. לבני (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יוצאת ממטה הבחירות לאחר ההפסד הצורב. לבני(צילום: מוטי קמחי)
 

אבל עברו לא מעט שנים, לבני עברה תהליך אישי-פוליטי מעורר השראה והפכה למנהיגה הגדולה, החשובה והמשפיעה ביותר בישראל מאז גולדה מאיר. על הראשונה אומרים שהיא לא נחמדה ומהשנייה זוכרים בעיקר את הביטוי "הם לא נחמדים". אבל בסופו של דבר, שתיהן היו מדינאיות דגולות כפי שיעיד ספר דברי הימים של הפוליטיקה הישראלית.

 

בניגוד למאיר, לבני עדיין איתנו, חיה ובועטת ואסור לנו כחברה לאפשר למנהיגה שכמותה, עם משנה פוליטית ואג'נדה ברורה, לעזוב את החיים הציבוריים ולהותיר אותנו עם אלטרנטיבות שלטוניות כמו נתניהו.

 

בחירתה לעמוד על עקרונותיה ולשבת באופוזיציה על אף הכיבודים הפוליטיים שיכולה הייתה לקבל אילו נכנסה לממשלה ובוודאי אם הייתה מקימה אותה, ובעיקר הטרור הפנימי שהפעילו נגדה חברי מפלגתה - שלא נתנו יום אחד של שקט ומנוחה - רק ממחישים עד כמה אמיצה האשה הזו. 

 

יש לי חלום 

ערב חג החירות היא יוצאת לחופשי. אבל הכוונה היא לחופש מקדימה בלבד, לא מהפוליטיקה. כי יש לי חלום, והחלום הוא שלבני תתפצל מקדימה עם עוד שבעה חברי כנסת איכותיים מתומכיה ותקים מפלגה עצמאית. יש לי חלום שאל לבני יחבור יאיר לפיד, שיחד יהוו את הכוח השלטוני הבא.

 

מפלגה חדשה שלבני בראשה ולפיד תחתיה, היא היחידה שתוכל לטרוף את הקלפים בבחירות הבאות, ובעיקר להותיר את מופז מאחור, שאולי אפילו לא יעבור את אחוז החסימה. מפלגה בראשות לבני ולפיד תסחוף מצביעי מרכז-שמאל, והיא היחידה שיכולה להוות איום משמעותי שמגובה בכוח אידיאולוגי על שלטון נתניהו-ברק-ליברמן.

 

אילו תרחיש זה יתממש, הפסדה של לבני בפריימריז יהיה הדבר הכי טוב שקרה לה ולחברה הישראלית. אנו נרוויח גם מפלגה חדשה ומבטיחה, גם אלטרנטיבה ברורה לנתניהו ובעיקר - בואו נודה על האמת - נרוויח את קריסתה של קדימה.

 

אסור שלבני תעזוב את הפוליטיקה כי ישראל חייבת אותה בחיים הציבוריים. לכן, ציפי, בזמן שאת חושבת על עתידך הפוליטי, בקשה ממני וממאות אלפי תומכייך: אנא ממך, אל תשאירי אותנו לבד. אנחנו, אזרחי מדינת ישראל, צריכים אותך.

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. צריכים אותך
צילום: חגי דקל
יחבור ללבני? יאיר לפיד
צילום: EPA
מומלצים