שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז

לבני צפויה לפרוש מהפוליטיקה: "זה נגמר"

גורמים המקורבים ליו"ר קדימה לשעבר העריכו שתודיע בעתיד הלא רחוק על פרישתה מהחיים הפוליטיים, לאחר שהפסידה בפריימריז לשאול מופז. גורמים בסביבתה אמרו: "לבני אמרה שהבינה שהיא מפספסת את הייעוד שלה, שזה כבר לא יקרה"

"ציפי, מקומך איתנו", אמר ח"כ שאול מופז הלילה (יום ד') בנאום הניצחון שלו בפריימריז של קדימה, אך ח"כ ציפי לבני לא מתכוונת להישאר זמן רב במפלגה שבה כיהנה כיו"ר במשך שלוש שנים וחצי.

 

ניצחון מופז - הכתבות האחרונות:

מופז בנאום הניצחון: ציפי, מקומך איתנו

לבני בירכה את מופז, סירבה להתייחס לעתידה

הליכוד על נצחון מופז: 'קדימה הגיעה לסוף דרכה'

דליה איציק: "שאול יחבק את ציפי"

רמטכ"ל, שר ביטחון, יו"ר קדימה. חיי שאול מופז

 

לפניכם כתבת סיכום הפריימריז של ניר (שוקו) כהן 

כבר הלילה, כשנודע שמופז זכה ב-61.7% מהקולות ולבני ב-37.2%, הבינה יו"ר קדימה היוצאת שתם פרק בחייה. היא הפנימה שהיא לא הצליחה להגשים את ייעודה - להנהיג את המערכת הפוליטית "אחרת" ולהגשים את מטרותיה הפוליטיות והמדיניות. היא קלטה, ועיניה התמלאו דמעות.

 

תוצאות הפריימריז בקדימה (צילום: עידו ארז ודורון גולן) (צילום: עידו ארז ודורון גולן)
תוצאות הפריימריז בקדימה(צילום: עידו ארז ודורון גולן)

 

גורמים המקורבים ליו"ר קדימה לשעבר העריכו כי לבני צפויה להודיע בעתיד הלא רחוק על פרישתה מהחיים הפוליטיים. לבני נפרדה הלילה מתומכיה ומפעיליה במילים "נתראה מתישהו. איפשהו". גורמים בסביבתה אומרים כי היא "הבינה שזה נגמר לאחר שראתה את התוצאות, שזה הסוף. לבני אמרה שהבינה שהיא מפספסת את הייעוד שלה, שזה כבר לא יקרה".

 

יוצאת ממטה הבחירות. ציפי לבני (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יוצאת ממטה הבחירות. ציפי לבני(צילום: מוטי קמחי)
 

ח"כ מופז קרא בנאום הניצחון שלו ללבני להיות חלק מההנהגה של קדימה, אולם לבני מסרבת אפילו לחשוב על האפשרות הזו. אין לה שום כוונה לעמוד לצדו של מופז, ובשיחות סגורות הבהירה "אם אני לא מובילה את העסק הזה, אין למה להצביע. אני לא אהיה שם רק כדי להיות שם".

 

מופז בבית המפלגה בפתח תקווה (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
מופז בבית המפלגה בפתח תקווה(צילום: ירון ברנר)

 

לבני התקשרה למופז ובירכה אותו על ניצחונו. "אלה התוצאות. אני רוצה להודות מעומק הלב לכל אותם מתנדבים מדהימים שחלקם נמצאים כאן עכשיו מאחוריי, לכל אותם חברי קדימה ואזרחים שהעניקו לי הרבה מאוד אהבה במהלך הדרך הזאת, ואלה התוצאות", היא אמרה הלילה כשיצאה ממטה הבחירות שלה בתל-אביב.

 

כשנשאלה על עתידה הפוליטי, השיבה לבני: "אני ממש לא מתכוונת לענות על שאלות. אלה היו חודשיים ארוכים, זה היה יום ארוך, וחשבתי שמן הראוי לעדכן את הציבור שבירכתי את שאול מופז. הולכים לישון". היא ביקשה להודות "לכל אחד ואחד ששם היום בקלפי את הפתק ציפי לבני".

 

עוד לפני שמסרה הצהרה לתקשורת, אמרה לבני לפעילי המטה שלה: "אלה

 בחירות ואלה התוצאות. קיבלתי בחיי החלטה עקרונית ללכת עד הסוף, דרך שלא מקובלת בפוליטיקה - להגיד לא לסחטנות וללכת לאופוזיציה בשם עקרונות, ונישפט על מעשינו הגדולים. אלה היו מעשים גדולים. ננוח אחרי המאמץ. אני אוהבת אתכם מאוד ומודה לכם על הכול".

 

מנגד, מופז דיבר בנאום הניצחון שלו על הצורך באחדות בקדימה. במהלך נאומו קרא לשר לשעבר צחי הנגבי, שלא נמנה על תומכיו, לעלות לבמה וכך גם לחברי הכנסת שתמכו בח"כ ציפי לבני.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני מודה לתומכיה
צילום: מוטי קמחי
מופז לפני נאום הניצחון
צילום: איציק אדרי
הנגבי. נקרא לעלות לבמה
צילום: ירון ברנר
מומלצים