שתף קטע נבחר

דיווח: מוחמד מראח ייקבר בטולוז ולא באלג'יריה

מנהיג מוסלמי שנמצא בקשר עם משפחתו של הרוצח מטולוז אמר כי אלג'יריה סירבה לקבל את גופתו "מסיבות של סדר ציבורי". לדבריו, הוא ככל הנראה ייקבר בעיר "תוך 24 שעות"

בניגוד להעדפת משפחתו של הרוצח מוחמד מראח , גופתו תיקבר בצרפת ולא באלג'יריה. כך אמר היום (יום ה') נציג מטעם "המועצה המוסלמית של צרפת" (CFCM). לדברי עבדאללה זכרי, הלווייתו של הצעיר שביצע את הטבח בבית הספר היהודי בטולוז ורצח שלושה חיילים תיערך "בתוך 24 שעות", לאחר שאלג'יריה סירבה לקבל את גופתו. זכרי אמר כי הוא סבור שההלוויה תיערך בחלקה המוסלמית של בית קברות בטולוז.

 

אחרי הטבח בטולוז - כותרות נוספות:

האלמה מהפיגוע בטולוז באה לנחם את אביבית שאער

אל-ג'זירה נענתה לסרקוזי: לא תשדר סרטי הרצח

המחבל מטולוז נישא - והתגרש יומיים לפני מותו

 

זכרי אמר כי הרשויות באלג'יריה סירבו להתיר את קבורת מראח בשטח המדינה בשל "סיבות הקשורות בסדר הציבורי". הוא נמצא בקשר עם הרשויות בטולוז ועם משפחתו של מראח כדי למצוא פתרון לסידורי ההלוויה. בעבר אמר גורם אחר בקהילה המוסלמית כ אם ייקבר מראח בצרפת, הדבר ייעשה בחשאי כדי למנוע פגיעה בהלוויה.

 

לפני שנודע על סירובה של אלג'יריה, הייתה אמורה גופתו של הרוצח להיות מוטסת לשם היום, על פי בקשת משפחתו הנמצאת במדינה הצפון-אפריקנית. הוא היה אמור להיקבר בכפר בזאז, שבו נולד אביו, מוחמד. 

 

מוקדם יותר השבוע, ביקר מראח האב את פעולת כוחות הביטחון בצרפת והאשים אותם בהרג בנו. על פי דיווח אחר, הוא אף הודיע כי הוא שוקל לתבוע אותם בנושא. "צרפת היא ארץ בעלת עוצמה ומשאבים רבים", אמר לערוץ "פראנס 24". "הם יכלו להשתלט עליו בשנתו, הם יכלו להשתמש בגז מרדים. למה הם הרגו אותו? הם יכלו לעצור אותו ולהביאו למשפט".

 

הוריו של מראח התגרשו כשהיה בן שש ואביו חזר לאלג'יריה ולא שמר במיוחד על קשר עם משפחתו בצרפת.

לדברי דודו של מראח הבן, ג'מל אזירי, הוא ביקר לאחרונה באלג'יריה ב-2010. "הוא ביקש מאבא שלו לקנות לו דירה כדי שיוכל להתחתן, אבל הוא סירב", סיפר הדוד.

 

כוחות הביטחון של צרפת כיתרו לפני שבוע את הבית שבו התבצר מראח - צרפתי בן 23 ממוצא אלג'יראי - וניהלו עמו משא ומתן ממושך. מראח סירב להיכנע, דיבר עם השוטרים מאחורי הדלת ואף ירה בשני שוטרים והם נפגעו באורח קל. לאחר 32 שעות של מצור, פשטו הכוחות על הבית. מראח יצא אליהם לבוש שכפ"ץ וירה מנשק אוטומטי. הוא קפץ מהחלון ונורה למוות בראשו בידי השוטרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מראח. באלג'יריה לא רצו אותו
צילום: AFP
מומלצים