שתף קטע נבחר

סיוט בטיסה לפריז: שיכור התפרע ונכבל בחגורות

נוסע בשם דוד ששתה לשוכרה תקף נוסעים, עד שלבסוף הצליחו לכבול אותו בחגורותיהם. אחת הנוסעות: "הוא משך לאנשים בשיער, הרביץ, נדרשו 20 דקות להשתלט עליו"

נוסעי טיסת ארקיע שיצאה אתמול אחר הצהריים (יום ב') מתל אביב לפריז, לא תארו לעצמם שבמהלכה ייקלעו לסיטואציה שמוכרת להם יותר מסרטי מתח. נוסע בשם דוד ששתה לשוכרה החל להשתולל ולתקוף אנשי צוות ונוסעים. לפי עדויותיהם, הוא אף ניסה לפתוח את דלת החירום במטוס, עד שנקשר בחגורות הנוסעים. "אנשים בכו, נדרשו 20 דקות להשתלט עליו", סיפרה אחת מהם.  

 

עוד על טיסות שהפכו סיוט ודווחו ב-ynet:

"נחיתת חירום בטיסה מפריז בגלל צפצוף סלולרי"

בהלה בטיסה: הודיעו בטעות שהמטוס יתרסק

נעצרו במטוס ללונדון: רק שאלנו אם נוסעים לאיראן

 

מרים, צעירה המתגוררת בישראל שטסה לבקר את הוריה בצרפת, ישבה מאחורי המתפרע. בשיחה עם yent פירטה את השתלשלות העניינים: "מתחילת הטיסה הבחור הזה ושני נוסעים נוספים שישבו לידו שתו המון וויסקי מבקבוק גדול שהם הביאו עמם. הם דיברו בקול ובגסות. ביקשתי מהם לדבר יותר בשקט והם ענו בחיוב, בתוספת קללה גסה".

  

לדבריה, החברים המשיכו לשתות עד שהגיעו למצב שכרות: "כולם שמו לב שהם שיכורים, גם הדיילות. שמעתי את אחד הדיילים אומר שברגע הנחיתה יעבירו אותם מאזור הכניסה". בהמשך, לפי עדותה, פתחו שני הגברים במשחקי ידיים אבל "הידיד של הבחור שיצא מכלל שליטה לא אהב את המשחק והתחילה מהומה. הגיע דייל למקום, והמתפרע תפס לו בעניבה, חנק אותו והתחיל להרביץ לו".

  

הצעירה, כמו נוסעים נוספים, העידה כי במקום התפתחה תגרה, כשאנשי הצוות מתקשים להשתלט על אותו דוד. הוא החל לתקוף גם נוסעים אחרים בסביבתו. "הוא משך לאנשים בשיער, הרביץ, נדרשו 20 דקות להשתלט עליו, כאשר בהתחלה השתלטו עליו, חשבו שנרגע ואז הוא השתולל שוב, והשתלטו עליו שוב".

  

לבסוף קשרו הנוסעים ואנשי הצוות את המתפרע באמצעות חגורות של הנוסעים, והציבו אותו כבול בחלק האחורי של המטוס. "זה היה לא נעים, בעיצומו של האירוע הוא ניגש לדלת החירום וניסה לפתוח אותה. אני מבינה שאדם לא יכול לעשות זאת, אבל נוסעים לא יודעים את זה. חבל שלא עשו משהו נגדו מוקדם יותר, ושלא היו אזיקים. אנשים נכנסו לבהלה, היו שבכו, ילדים היו בהלם", סיכמה מרים.

  

"הטיסה פשוט הפכה סיוט עבור כל הנוסעים שנאלצו לחוות את ההשתוללות", סיפר משה, נוסע נוסף שהיה על המטוס. "הבחור שתה כמות מופרזת של וויסקי, מצעקות זה הפך מהר מאוד לתגרה שבה מספר נוסעים ניסו לנטרל את האיש שישב ליד דלת החירום, זה נמשך דקות ארוכות, עד ששני שוטרים בחופשה קשרו את האיש ומנעו עצירת חירום בדרך". 

 

לאחר שהמטוס נחת הגיעו למקום שוטרים ממשטרת פריז שעצרו את הנוסע, ורק לאחר מכן הורשו יתר הנוסעים לרדת מן המטוס.  

 

מחברת ארקיע נמסר בתגובה כי "במהלך הטיסה הפריז ככל הנראה הנוסע בשתיית משקאות שרכש בחנות הפטורה ממכס בנתב"ג והחל להשתולל. אנשי הצוות בעזרת כמה נוסעים עשו הכול על מנת להרגיע את הנוסע השיכור, ולהרחיקו לחלק האחורי של המטוס על מנת שלא לפגוע בהנאת הטיסה של יתר הנוסעים. עם הנחיתה הועבר הנוסע תשאול במשטרת פריז".

 

מידע ראשוני לידיעה התקבל באי-מייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניסה לפתוח את דלת החירום
צילום: כרמית ראובן
יותר מדי וויסקי
צילום: index open
צילום: כרמית ראובן
הדיילים סייעו (אילוסטרציה)
צילום: כרמית ראובן
מומלצים