שתף קטע נבחר

ג'ורג' סעדו טייל עם הכלב ברמלה ונתקל בנערים. הם קיללו, צעקו על עזה. אחד ירה - ווידא הריגה

כתב האישום נגד שמונה נערים מתאר את אירועי הלילה הקטלני בחודש שעבר ברמלה. אב לחמישה יצא לטיול שגרתי, ולרוע מזלו נתקל בחבורה הרצחנית. הוא התעלם מהם, אבל לפי הפרקליטות "לאחר הפגיעה, על מנת לוודא הריגה וכדי להרוג גם את הכלב, ירה הנאשם עוד שתי יריות"

הטיול הלילי עם הכלב נגמר ברצח שכלל וידוא הריגה, בלי סיבה של ממש. כתב האישום שהוגש היום (ה') נגד שמונה נערים מרמלה מתאר את השתלשלות האירועים שקדמה לירי בג'ורג' סעדו, אב לחמישה מרמלה, לפני כחודש. הוא נתקל בחבורת צעירים שקיללה אותו, ניסה להימנע מעימות - אך שילם בחייו.

 

עוד בערוץ החדשות:

גלעד שליט למען פולארד: קרא לפרס לפעול

דיון בקריה: "סיני - סוג אחר של התמודדות"

 

אחד הנערים מואשם ברצח, חמישה אחרים בהריגה. היתר מואשמים בנשיאת נשק שלא כדין, שיבוש הליכי משפט וסיוע שלאחר המעשה. על פי כתבי האישום, ב-11 במרס בשעות הערב, כפי שנהג לעשות מדי ערב, טייל סעדו עם כלבו בשטח פתוח ברמלה. שלושה מהנאשמים פגשו בו ושניים קיללו אותו. הוא לא השיב, המשיך לטייל ועזב את המקום.

 

"בעקבות התקרית חברו שישה מן הנאשמים, תוך שהם חמושים באקדח אשר כולם מודעים לקיומו, והמתינו לסעדו במטרה להתעמת עמו", נכתב באישום. "כפי שהעריכו בני החבורה, שב סעדו למקום בדרכו חזרה לעבר ביתו, והתפתחו חילופי דברים על רקע הקללות בתקרית המוקדמת. ארבעה מהנאשמים קיללו אותו, ואף צעקו לעברו אמירות התומכות בירי טילים לעבר ישראל מרצועת עזה, וכן אמירות גזעניות. שניים מהם גם בעטו בכלב ויידו לעברו אבנים".

 

הפרקליטות מתארת ויכוח פנימי בחבורה הרצחנית. אחד הנאשמים אמר שהוא רוצה לירות בסעדו. שניים מהם ביקשו שלא יעשה זאת. "נאשם אחר, בשומעו את הדברים, אמר לא להקשיב להם, והוסיף ואמר שבמידה והוא מפחד, ייתן לו את האקדח, והוא יירה בו".

 

משפחתו של סעדו מחוץ לאולם, היום (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
משפחתו של סעדו מחוץ לאולם, היום(צילום: עופר עמרם)

 

הנערים שאלו את סעדו אם הוא חמוש באקדח, הוא השיב בשלילה ואף הרים את חולצתו על מנת להוכיח זאת. "לאחר זמן קצר, בחר לסיים את התקרית, פנה לעזוב את המקום לעבר ביתו, החל להתרחק מבני החבורה וגבו מופנה אליהם, ובעשותו כן הפנה לרגע מבטו לעברם".

 

בשלב זה, נכתב באישום, "בין היתר בשל קריאות מי מבני החבורה, הסלמת האירוע בין באמירות ובין במעשים ואף בנוכחותם במקום של יתר בני החבורה, ובשל רצונו להביא למותו של סעדו, שלף אחד הנאשמים את האקדח וירה ירייה אחת שפגעה בסעדו, אשר התמוטט".

 

זה לא הספיק לאותו נער. לאחר הפגיעה, נכתב, על מנת לוודא הריגה וכדי להרוג גם את הכלב, ירה אותו נאשם שתי יריות נוספות. אחת מהן פגעה בכלב וגרמה למותו והירייה השנייה החטיאה. לאחר מכן נמלטו ששת הנערים מהמקום.

 

"שלא ירחמו עליהם"

בני משפחתו של סעדו, שהגיעו בצהריים לבית המשפט, הביעו תקווה שימוצה הדין עם רוצחי יקירם. נוי סעדו, בנו של הקורבן, אמר לפני הגשת האישום: "אנחנו רק רוצים שהצדק ייעשה על הצד הטוב ביותר. נילחם עד הטיפה האחרונה ואנחנו מקווים שמי שעשה את זה ישלם. אנחנו סומכים על המשטרה שהצדק ייצא לאור וזה גם מה שאבא היה רוצה".

 

האחות נופר נשמעה חריפה יותר: "הילדים שביצעו את המעשה והוריהם צריכים להתבייש כשהם רואים אותנו ולהוריד את הראש. לאף אחד אין זכות לקחת חיים. לא נעשה בחיים סולחה עם משפחות הילדים. עם הכפר שבו הם מתגוררים עשינו סולחה, איתם אנחנו בסדר. אני רוצה שלא ירחמו עליהם ושכל אחד מהם יקבל שני מאסרי עולם לפחות".

 

"שיסתכלו בעיניים של חמישה ילדים" 

מור, בן הזקונים של סעדו (15), אמר: "זה קשה להאמין, זה כמו שעכשיו אני אהרוג מישהו בגיל של אבא שלי. אני מקווה שהם יקבלו עונש חמור. אבא היה חבר. כשראיתי אותם היום לא פחדתי, אין לי מה להגיד להם, הם יודעים מה הם עשו".

 

אמו של מור, גרושתו של הנרצח, הוסיפה: "שיסתכלו בעיניים של חמישה ילדים, שיראו את מי הם רצחו, איזה בן אדם הוא היה, זה בלתי נתפש". 

 

מנגד, אביו של אחד הנאשמים ברצח, אמר כי "מדובר באירוע חמור מאוד, אני באמת מבין את כאב המשפחה.

הם איבדו אבא, אבל לא צריך שיהיה לזה הד לאומני. זה עסק שגלש לקללות והידרדר. לעשות מהילדים מחבלים זה לא נכון. אני מקווה מאוד שהבן שלי, שרק היה במקום האירוע ישתחרר. כל שש המשפחות לא קשורות לפשע או לאומנות".

 

הסנגורים: זה אבסורד, מרשינו ניסו למנוע ירי

ב-ynet נחשף לפני כשלושה שבועות כי הנאשם שירה בסעדו הודה ושחזר את המעשה. "יריתי בו, וברחתי", הוא סיפר לחוקרי המשטרה. הם הופתעו לגלות כי היורה היה אמור להיות בכלל במעצר בית בעת האירוע. טרם נמצא האקדח שבו השתמש. "חשבתי שהוא מוציא משהו מהכיס אז יריתי שלוש יריות וברחתי", הסביר אז הנער.

 

זירת הרצח ברמלה. כולם היו מודעים לאקדח (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
זירת הרצח ברמלה. כולם היו מודעים לאקדח(צילום: אבי מועלם)
 

 

סנגורו של הנער המואשם ברצח, עו"ד משה שרמן, אמר כי "לא ייתכן שנאשם אחד מקבל כתב אישום על רצח וכל השאר על הריגה. אנחנו נלמד את התיק ואת חומר הראיות וניפגש עם הפרקליטות".

 

עורכי הדין ירום הלוי וגיורא זילברשטיין, המייצגים שניים מהנאשמים בהריגה, אמרו בתגובה: "למראה האבסורד אפילו לפי כתב האישום שהוגש נגד מרשינו, הם ניסו למנוע את הירי ולכן מאוד לא ברור מדוע שני הילדים הללו צורפו כשותפים לכאורה להריגה".

 

עו"ד שי טובים, המייצג קטין נוסף המואשם בהריגה: "חלקו בכתב

האישום הוא הקטן ביותר. במהלך המשפט נתמודד עם חלק זה של האשמות". גם עו"ד נחמן בטיטו סיפר כי מרשו, שגם הוא נאשם בהריגה, "מכחיש מכל ולכל קשר לעבירה. מכתב האישום עולה כי הוא נכח במקום נוכחות בלבד איננה מהווה בסיס בהרשעה בעבירת הריגה ולכן לא היה מקום להגיש כתב אישום בגין עבירה שכזו".

 

עו"ד דוד יפתח, שמייצג את הנאשם החמישי בהריגה, טען כי "מרשי מכחיש שאמר לירות ברגליו של המנוח. אין לו קשר למותו, והוא מצטער צער רב על המוות".

 

עו"ד ארי קדרי, המייצג את שני הנאשמים בשיבוש וסיוע, אמר: "לחשודים הללו אין קשר לעברה המיוחסת, הם לא יודעים על מה מדובר, לדעתי המעצר הוא בלתי חוקי, הוסיפו להם עבירה של נשיאת נשק, עבירה שאפילו לא נחקרו עליה. מדובר בקטינים בני 14".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ג'ורג' סעדו ובתו
אחד הנאשמים בדיון קודם
צילום: אבי מועלם
עו"ד שי טובים
עו"ד ירום הלוי
עו"ד ארי קדרי
צילום: אלי סניור
עו"ד גיורא זילברשטיין
עו"ד משה שרמן
צילום: הרצל יוסף
מומלצים