שתף קטע נבחר

ברק הזמין סקר: 'מקבל 3 מנדטים, הפינוי השפיע'

סקר פנימי שערכה מפלגת עצמאות מנבא שתעבור את אחוז החסימה. בסביבת שר הביטחון מרוצים: "יש שינוי מגמה"

האם פינוי בית המכפלה בחברון מסייע לאהוד ברק בדעת הקהל? סקר פנימי של מפלגת עצמאות, שנערך ביום רביעי בערב על ידי תומכיו של שר הביטחון והוזמן בעקבות הפריימריז בקדימה, מגלה כי אילו הבחירות לכנסת התקיימו כיום, המפלגה הייתה זוכה בשלושה מנדטים. זאת לעומת שני מנדטים בלבד שניבאו לעצמאות סקרים קודמים.

 

לפחות על פי הסקר שהזמין ברק, נראה שהחלטת שר הביטחון לפנות את בית המריבה הצליחה למשוך אל מפלגתו תומכים חדשים. גורמים בסביבתו של ברק אמרו ל-ynet כי "אין ספק שהאירוע בחברון השפיע על אנשים במרכז-שמאל, שרק חיכו לראות את ברק עושה מהלך כזה. אנחנו מרוצים, משום שיש כאן שינוי מגמה, והמגמה החדשה די ברורה וחיובית".

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

הסקר, שנתוניו המלאים מנותחים עדיין על ידי סוקרים מקצועיים והוזמן ללא קשר לפינוי בית המריבה בחברון, נחשב לסקר עומק וכלל שאלות רבות גם על מפלגות אחרות - בהן מפלגתו העתידית של יאיר לפיד.

כמו כן בדק הסקר את מעמדו של ברק בציבור הישראלי, ואת שביעות הרצון של הציבור מתפקודו כשר ביטחון בהשוואה לשאר השרים, ובהם שר החוץ אביגדור ליברמן.

 

אחת השאלות עסקה גם בהתאמתם של השניים לתפקיד שר הביטחון, ועל פי גורמים המכירים את נתוני הסקר, ברק זוכה לפופולריות רבה יותר בקרב הנשאלים.

 

בימין זעמו בימים האחרונים על ברק, ושרים בליכוד תקפו אותו על ההוראה לפנות את בית המכפלה. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, קרא לברק לעכב את הפינוי, אולם בשל קביעת היועץ המשפטי לממשלה הוחלט בסופו של דבר לא לעשות כן, ולהשלים את הפינוי עוד לפני ליל הסדר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. "המגמה החדשה ברורה וחיובית"
צילום: אבי רוקח
מומלצים