שתף קטע נבחר

האחים המוסלמים נגד סולימאן: "יגרום למהפכה"

"עלבון למהפכה ולעם המצרי" - כך מגדירים בתנועה החזקה במצרים את החלטת סגן הנשיא לשעבר עומר סולימאן להתמודד על הנשיאות. "הוא ינצח רק באמצעות זיוף, ואם זה יקרה, המהפכה תתחיל שוב", הזהיר חיירת א-שאטר, שיתמודד מולו

שעות אחרי המועד האחרון להגשת מועמדות לנשיאות מצרים, נראה שהקמפיין כבר התחיל: מועמד תנועת "האחים המוסלמים" תקף היום (א') את סגן הנשיא לשעבר עומר סולימאן ואמר כי החלטתו להתמודד בבחירות מהווה עלבון לעם המצרי והיא עלולה להוביל למהפכה נוספת בארץ הנילוס.

 

מצרים בדרך לקלפי - הכתבות האחרונות:

הדקה ה-90 במצרים: מי ירוץ לנשיאות?

זעם במצרים: "סולימאן מהמוסד רץ לנשיאות"

מצרים: מהו הקשר היהודי של עמרו מוסא?

 

מדובר בהתבטאות פומבית ראשונה של חיירת א-שאטר, מיליונר בן 61, מאז שנבחר ב-31 במרס למועמד לנשיאות מטעם "האחים המוסלמים". "אני מחשיב את כניסתו (למרוץ) כעלבון למהפכה ולעם המצרי", אמר בראיון לסוכנות הידיעות "רויטרס", "עומר סולימאן עשה טעות גדולה. הוא ינצח רק באמצעות זיוף, ואם זה יקרה, המהפכה תתחיל מחדש".

 

המועמדים הבולטים בבחירות לנשיאות (צילום: רויטרס ,EPA) (צילום: רויטרס ,EPA)
המועמדים הבולטים בבחירות לנשיאות(צילום: רויטרס ,EPA)
 

א-שאטר ניסה להסביר גם מדוע "האחים המוסלמים", שזכו בכמעט

מחצית מהמושבים בפרלמנט, שינו את דעתם והחליטו להציג מועמדות לנשיאות. לדבריו, התנועה חששה שהפרלמנט לא יקבל מספיק סמכויות, ומוקד הכוח יישאר בידי ממשלה הנשלטת על-ידי הצבא.

 

עם זאת, הוא הדגיש שיש להימנע מעימות עם המועצה הצבאית העליונה השולטת במצרים מאז המהפכה בשנה שעברה: "אפילו אם יש מחלוקות לגבי הדרך שבה המועצה הצבאית מתמודדת עם תקופת המעבר, יש לפתור את הנושאים הללו בצורה שלא תוביל לעימות אמיתי עם הכוחות המזוינים. עלינו לפעול כדי לחזק ולפתח את הצבא".

  

הבחירות לנשיאת יתקיימו במאי וביוני, ואחריהן אמורה המועצה הצבאית

העליונה לוותר על סמכויותיה. יותר מ-20 מועמדים הגישו מועמדות לתפקיד, ומי שנחשבים למובילים הם או איסלאמיסטים כמו א-שאטר ואבו אל-פתוח או פוליטיקאים מימיו של מובארק כמו סולימאן ועמרו מוסא.

 

א-שאטר נחשב אמנם לפייבוריט, אך סולימאן, שאסף במהירות את 30 אלף החתימות הנדרשות להגשת מועמדות, הוכיח כי הוא עשוי להוות איום על השאיפות של "האחים המוסלמים" להשתלט על מצרים בעידן שאחרי מובארק.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
א-שאטר. חושש מסגן הנשיא לשעבר?
צילום: AP
"עשה טעות גדולה". סולימאן
צילום: רויטרס
גם הוא מתמודד. עמרו מוסא
צילום: רויטרס
מומלצים