שתף קטע נבחר

השגריר אורן בקונגרס: חובתנו למנוע עוד שואה

בישיבה מיוחדת בקונגרס לציון יום השואה אמר השגריר הישראלי: "בראש איראן מנהיג עליון, תנועה השורפת ספרים ומוחצת את האופוזיציה הדמוקרטית. הם משמיצים את היהודים כסרטן שצריך להסירו"

הקונגרס האמריקני ציין הערב (יום ה') את יום השואה באירוע מיוחד שהתקיים בבניין הכיפה הרוטונדה. במהלך הישיבה הזהיר שגריר ישראל בוושינגטון, מייקל אורן, מהדימיון שבין התקופה של ערב השואה לבין מה שקורה עכשיו. "אנחנו לא יכולים להתעלם מהדימיון שבין התנאים שעודדו את השואה לבין אלה שאנחנו עדים להם היום", אמר השגריר הישראלי לחברי הקונגרס.  

 

 

עוד כתבות לרגל יום השואה:

מאושוויץ לניו-יורק ובחזרה - במצעד החיים

אלבום הנספים הוביל לדודן שמת ול"דודה" שחיה

נלחמו בגרמנים ונספו. חוזרים לאסון "ארינפורה"

 

השגריר אורן אמר בנאומו: "הרוע לא הופיע פתאום בשנות ה-30' ונעלם ב-1945 כדי לא להופיע שוב. אנחנו חייבים להודות ששינאה רצחנית נגד יהודים שבערה במהלך השנים הללו, נותרה מקור לתבערה". אורן חזר על דברי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כשהשווה בין המשטר הנאצי לבין המשטר האיראני. "החובה שלנו היא למנוע עוד שואה", אמר השגריר אורן. הוא טען כי איראן של היום פועלת בצורה דומה למשטר הנאצי.

 

אורן אמר שהתנאים של ערב עליית המשטר הנאצי דומים לתנאים היום של משבר כלכלי ואבטלה גבוהה. על משטר האייתוללות. הוא ציין כי "בראשם מנהיג עליון, תנועה השורפת ספרים ומוחצת את האופוזיציה הדמוקרטית", והזכיר כי הם "משמיצים את היהודים כסרטן שצריך להסירו".

 

היום התקיימו בארץ ובעולם טקסים לציון יום השואה. אלפי צועדים שחזרו בצהריים

 בפולין את הדרך שעשו אסירי מחנה אושוויץ לעבר מחנה בירקנאו הסמוך. עשרות משלחות מרחבי העולם, בהן בני נוער יהודים לצד אזרחים פרטיים, יצאו לדרך במצעד, המתקיים זו הפעם ה-21, וציינו את זכרם של הנספים. במצעד השתתף מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, שאמר: "לפני 67 שנים יצא ממחנה זה, מחנה אושוויץ, מפקדי, דוד קראוס, שאיבד כאן רבים מבני משפחתו, שרד את מכונת המוות הנאצית ועלה לישראל. זקופי קומה, במדי משטרת ישראל, אנו עומדים לרגע בנעליו ונשבעים - לא עוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השגריר מייקל אורן
צילום: AP
מומלצים