שתף קטע נבחר

איוולת בחוף: מבנה בטון ענק "למען המתרחצים"

תושבים באשדוד מתלוננים על מתחם ענק שמקימה העירייה בחוף אורנים, שיכלול מלתחות, סוכות מציל ושירותי חוף: "חסמו לנו את הנוף". אדם טבע ודין: אין סיבה לבנות מבני בטון מסיביים בסמיכות כה גדולה למים. העירייה: הכל חוקי

המבקרים בחוף אורנים באשדוד הופתעו לאחרונה לראות מבנה גדול ממדים שנבנה על קו המים. לא מדובר במיזם נד"לני פרטי, אלא במתחם מנהלה שיזמה העירייה למען המתרחצים עצמם, הכולל מלתחות, סוכות מציל ושירותי חוף נוספים. עם זאת, חלק מתושבי העיר מתלוננים על המבנה הגדול שיוקם לטענתם קרוב מדי לקו המים.

 

עוד בערוץ כלכלה ירוקה:

 

חוף אורנים ממוקם בין חוף לידו לחוף הקשתות. ש', תושב העיר אשדוד, מספר כי בעבר היו שם מבנים ששימשו את המתרחצים, עם מחסן, מרפאה ומשרד למצילים, אולם הם פורקו. "במקום זאת, החלו לבנות מבנה ענקי", הוא קובל. "אפשר לבנות שירותים מלתחות ומרפאה, אבל למה לבנות מפלצת כזו ועוד בתוך חוף הרחצה? חסמו את כל הנוף".

 

המבנה על החוף. "למה לחסום את הנוף?" (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
המבנה על החוף. "למה לחסום את הנוף?"(צילום: אבי רוקח)

 

האבסורד, לדבריו, הוא שבחופים הסמוכים לא חסרים מבנים למתן שירותי חוף, העונים על צרכני המבקרים. "בחוף הקשתות, 200 מטר דרומה, יש מחסנים, משרדים למצילים ומרפאה, וכך גם בחוף לידו, במרחק של 150 מטר צפונה", הוא טוען.

 

את העבודות מבצעת חפ"א (חברת פיתוח אשדוד) - חברת בת של העירייה, האחראית על פיתוח חופים. מהעירייה נמסר כי הבנייה מתבצעת מכוח היתרים חוקיים, אולם בעמותת אדם טבע ודין טוענים כי גם אם זה המצב - "אין ספק כי התמונות ופניות התושבים שהגיעו לאט"ד מעידות כי מתבצעת בנייה על שפת הים, אשר חוסמת חלקים מרצועת החוף ופוגעת באופיו הפתוח".

 

בעמותה מוסיפים: "אין שום סיבה שבסמיכות כה גדולה למים ייבנו מבני בטון מסיביים לטובת מבני מנהלה שיכולים להיות במקום אחר, ולא בהכרח בקרבת החוף. אם העירייה החליטה להשקיע בחוף, ראוי כי הדבר ייעשה ברוח השמירה על כל סנטימטר של חוף לרווחת התושבים וכמה שפחות בטון שלא לצורך על שפת הים".

 

"חופי הזהב של ישראל"

מעיריית אשדוד נמסר: בשלוש השנים האחרונות פועלת עיריית אשדוד לשדרוג חופיה ולהביאם לרמה בינלאומית, תחת המיתוג 'חופי הזהב של ישראל'.

 

"במסגרת זו הושקעו משאבים רבים שכללו: סימון גבולות גזרה לכל שבעת החופים, הצבת תחנות הצלה חדשות מאובזרות ומצוידות כנדרש, הצבת סככות צל חדשות ושדרוג ישנות, הצבת מתקני שעשועים ומתקני ספורט, בניית מלתחות חדשות, שירותי עזרה ראשונה, מקלחות ושירותים, הסדרת זכיונות להשכרת ציודי חוף ושירותי קיוסק, סלילת שטחי חנייה מוסדרים, הנגשת נכים בכמה חופים, הסדרת שטחים להורדת כלי שיט לים והקצאת חוף לגולשים, הצבת שלטי הכוון, פחי אשפה וכדומה.

 

"במסגרת האמור לעיל נבנו מלתחות חדשות בכמה חופים הכוללות מבנה ובו הפונקציות הנדרשות בחוף. גם בחוף לידו בונה העירייה מבנה חוף חדש, עם כל הפונקציות הנדרשות, המוקם בקצה גבול החוף ובסמוך לשטחי החנייה (ממש לא קרוב למים). בניית המבנה הנ"ל, שנעשה על פי היתר בניה כחוק, וחתום ע"י כל הגופים הנדרשים, ישפר את השירותים הניתנים לציבור המתרחצים ויהיה המשך לתוכנית הגדולה שתקבע את חופי אשדוד כחופי הזהב של ישראל".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי רוקח
המבנה החדש על החוף
צילום: אבי רוקח
מומלצים