שתף קטע נבחר

שטייניץ: הצלנו את ישראל מאסון, מוכנים לבחירות

המערכת הפוליטית מתייצבת על קו הזינוק לבחירות. יו"ר הכנסת ראובן ריבלין העריך שהבחירות יתקיימו בסוף אוגוסט או בתחילת ספטמבר. שר האוצר שטייניץ התגאה בהישגי הממשלה ואמר כי היא "הצליחה להציל את העם והמדינה מאסון חברתי וכלכלי נורא ואיום". ח"כ מיכאל איתן: אין טעם להאריך את ההמתנה לבחירות

עונת הבחירות החלה והפוליטיקאים ממהרים לפתוח את הקמפיין - איש-איש ומפלגתו. שר האוצר יובל שטייניץ קורא לשמור על משמעת תקציבית, ואמר הערב (יום א') ל-ynet בשולי מרכז הליכוד בגני התערוכה בתל-אביב כי "מבחינת הליכוד, כל תאריך לבחירות הוא טוב. אין לי ספק שהליכוד בראשות בנימין נתניהו תזכה בבחירות ותרכיב גם את הממשלה הבאה. הממשלה הזו היא היחידה - בניגוד לכל אירופה - שהצליחה להציל את העם והמדינה מאסון חברתי וכלכלי נורא ואיום".

 

במוצאי שבת קיים נתניהו התייעצות ובסיומה החליט לבחון את האפשרות לקיים את הבחירות כבר באוגוסט או בספטמבר הקרובים. אם אכן יתקיימו הבחירות הכלליות בסוף הקיץ, הפריימריז לרשימה בליכוד עשויים להתקיים ביוני. "נתניהו הבהיר שהשאיפה שלנו היא להשלים את כהונת הממשלה, אך יחד עם זאת יש דברים שצריך לעשות", הוסיף שטייניץ. "אם יתנהגו באחריות - הממשלה הזאת תמשיך. אם לא - הליכוד גם מוכן לבחירות".

 

ראובן ריבלין. "אם כבר בחירות - יפה שעה אחת קודם" (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
ראובן ריבלין. "אם כבר בחירות - יפה שעה אחת קודם"(צילום: נועם מושקוביץ)

 

ריח בחירות באוויר - כתבות אחרונות ב-ynet:

 

גם יו"ר הכנסת, ח"כ ראובן ריבלין, רמז כי הבחירות יכולות להתרחש בסוף אוגוסט או בתחילת ספטמבר, לכל היותר בשבוע הראשון של נובמבר. "הן יתקיימו בטווח הזמן שבין 94 יום מעכשיו ועד חמישה חודשים, מפני שעם ישראל יהיה עסוק בשבועיים האחרונים של ספטמבר בחגי ישראל. אם נגזר עלינו ללכת לבחירות, יפה שעה אחת קודם. לא טוב להיגרר במערכת פוליטית למצב שבו אתה נמצא בין הזמנים, בין הכנסת הזו שכבר לא יכולה לקבל החלטות לבין כנסת באה שאתה לא יודע מתי היא תקבל החלטות".

 

השר מיכאל איתן (ליכוד) טען שהמדינה נכנסה לתקופה של טרום-בחירות, ואין טעם להאריך אותה. "זאת תקופה של חוסר יציבות, תקופה שבמהלכה יעלו בכנסת באופן טבעי הצעות רבות להטיב עם הציבור במחיר כלכלי שהמדינה לא יכולה לעמוד בו", הוסיף. "זאת תקופה שצריך לעבור בשביל הדמוקרטיה, בשביל לכונן משטר יציג, אבל אסור שהיא תתארך. כמובן שגם לנו, כאנשי ליכוד, מוטב שמועד הבחירות לא יידחה".

 

העבודה: היוהרה של נתניהו היא מתכון למפלה

במפלגות העבודה וקדימה הגיבו לדברי ראש הממשלה לפיהם מפלגות האופוזיציה לא מוכנות ואינן מעוניינות בבחירות: "בנימין נתניהו היה צריך ללמוד מהניסיון שלו: היוהרה היא מתכון למפלה", אמר יו"ר סיעת העבודה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג. יו"ר העבודה שלי יחימוביץ' הוסיפה כי "מדובר בהתרברבות מופרזת שמאפיינת את התנהלותו של נתניהו בעת האחרונה".

 

ח"כ יחימוביץ'. "התרברבות מופרזת של נתניהו" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ח"כ יחימוביץ'. "התרברבות מופרזת של נתניהו"(צילום: גיל יוחנן)

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

לדבריה, מפלגת העבודה מוכנה לבחירות מבחינה ערכית, ארגונית וציבורית: "תחושת הכוח של ראש הממשלה תביא להפלתו. אנחנו קוראים לכל סיעות האופוזיציה - וגם לנתניהו - לחבור אלינו להצעת חוק פיזור הכנסת וללכת אל ציבור הבוחרים". הדברים נאמרו בתגובה לדבריו של נתניהו הבוקר במהלך מפגש עם ראשי מאהל המילואימניקים. ראש הממשלה הסביר שלהערכתו "יש תחרות באופוזיציה - אף שהם לא ששים לבחירות - להראות כאילו הם ששים לזה".

 

יו"ר סיעת העבודה בכנסת, ח"כ יצחק הרצוג, תקף גם הוא את נתניהו ואמר: "העבודה מוכנה לבחירות לאלתר. ראש הממשלה היה צריך ללמוד מהניסיון, שהיוהרה היא מתכון למפלה. בכל מקרה,

אם הוא כל כך יהיר - שיבוא לעם ויבקש את אמונו. נראה מה יחליט העם".

 

במפלגת קדימה אמרו לנתניהו כי הוא מוזמן לבדוק את נכונות הערכותיו. בכירים במפלגה הוסיפו ש"ביבי מפחד מבחירות שיגלו את עומק החידלון, הכישלון, אוזלת היד והמנהיגות הרופסת. קדימה רוצה בחירות, ערוכה לבחירות, תתמוך בהקדמתן ותנצח".

 

יו"ר הסיעה, ח"כ דליה איציק, הגדירה את כהונת הממשלה "הערת שוליים" בהיסטוריה של מדינת ישראל. "אני מציעה לראש הממשלה להירגע עם היוהרה", הוסיפה. "זו הממשלה המבוזבזת והמבזבזת ביותר בישראל. זמן כהונתה הוא זמן אבוד. עכשיו, כשנתניהו נתקע עם כל הסוגיות המרכזיות, הוא התחיל לדבר על בחירות. אולי הוא יקים ועדה גם על זה, כמו כל הוועדות שהוקמו ללא תכלית עד היום?".

 

ח"כ יואל חסון (קדימה) הוסיף: "אני מציע לראש הממשלה לבדוק אותנו ולצאת לבחירות מיד. נוכיח שאנחנו ערוכים ומוכנים. אני מניח שהסיוט שלו יתגשם וכל המחנה שמיתג עצמו כאלטרנטיבה יתאחד על מנת למנוע ממנו קדנציה שלישית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הצלנו את ישראל. שטייניץ ונתניהו
צילום: ירון ברנר
יחימוביץ' והרצוג. "נראה מה יחליט העם"
צילום: מוטי קמחי
ח"כ דליה איציק. ממשלת נתניהו היא "הערת שוליים"
צילום: אלי מנדלבאום
השר מיכאל איתן. למה לחכות?
מומלצים