שתף קטע נבחר

25,000 איש הציעו סיוע לתמר; המרכזייה קרסה

אמש פורסם ב-ynet סיפורה הקשה של תמר בת השנה ו-8 חודשים, שבגופה התגלה סרטן אלים, ורק ניתוח יקר בחו"ל יציל את חייה. בתוך חצי שעה נרשמו 25 אלף פניות המציעות תרומה, עד לקריסת המרכזייה בארגון המסייע למשפחה

עם ישראל שוב פותח את הלב: תוך חצי שעה מפרסום הכתבה ב-ynet על תמר הקטנה הזקוקה להשתלת כבד בניו יורק שעלותו 400 אלף דולרים, קרסה מרכזיית "חברים לרפואה" בפנייה של 25 אלף אנשים המציעים עזרה.

 

אלפים התרגשו בקריאת הכתבה, פתחו את הכיס והציעו עזרה כספית, סיוע למשפחה ועריכת ערבי התרמה למענה. על פי ההערכות, אלפים נוספים העבירו כספים באמצעות כרטיס האשראי או העברה בנקאית, אולם הסכום המדויק שנאסף ייוודע רק בשבוע הבא.
 
אתמול טסה תמר עם הוריה ומשפחתה לניו יורק, כדי להתחיל בהליך הרפואי שם.

 

בבטן התגלה גידול ענק

בארגון "חברים לרפואה" האוסף את הכספים והסיוע למשפחה אומרים כי הם מקווים שהציבור בישראל ימשיך לפתוח את הלב ולסייע בתרומה הכספית, שבלעדיה לא ניתן יהיה להציל את חייה של תמר.

 

הסיפור החל לפני שלושה שבועות: הוריה של תמר, תושבי כפר ורבורג הגיעו עם ביתם למיון ילדים כשהיא סובלת מעצירויות, בכי לא מוסבר וירידה כללית במצב הרוח. בבדיקת אולטרסאונד התברר כי היא סובלת מגידול ענק בגודל תשעה סנטימטרים בבטנה.

 

בדיקות נוספות גילו כי לא די בגודלו העצום של הגידול, אלא שמדובר בהפטובלסטומה, גידול ממאיר ונדיר ביותר בכבד, שכבר הספיק לשלוח גרורות לריאותיה של תמר הקטנה. הרופאים אבחנו כי מדובר בסרטן בדרגת חומרה גבוהה מאוד. סרטן כזה הוא כאמור נדיר ביותר ופוגע באחד למיליון תינוקות.

 

דרושים 400 אלף דולר. תמר ואמה ()
דרושים 400 אלף דולר. תמר ואמה

 

החיים השתנו כהרף עין

תמר החלה בשני טיפולי כימותרפיה, אך הגיבה להם בצורה קשה מאוד. על פי המלצת המומחים ויועצים רפואיים, התברר כי רק ניתוח בבית החולים קולומביה שבניו יורק, יאפשר להוציא את הגידול ולהציל את חייה. אלא שעלות הניתוח והטיפול הנלווה נאמדים בכ-400 אלף דולרים, סכום שהמשפחה אינה יכולה לגייס ללא עזרה.

 

"תמר היא תינוקת חייכנית ויפהפיה שלא תשרוד ללא הניתוח" מספר ל-ynet אביה של תמר, דורי שטטר, טייס אל על. "נפלה עלינו מכה שקשה לנו עדיין לעכל. אנחנו כל כך עסוקים בהלוואות שכל המשפחה לקחה, ובנסיון לגייס תרומות, שאנחנו משתדלים שלא לשקוע בעצב. אבל החיים שלנו השתנו כהרף עין.

 

"תמר שוכבת כל היום במיטה, היא אמנם עדיין לא מדברת שוטף, אבל מבינה היטב מה קורה לה. רק עזרה של הציבור תציל את חייה, אנחנו מקווים שעם ישראל יפתח את הלב ויעזור לנו להצילה".

 

איך אפשר לתרום לתמר?

את התרומה ניתן להעביר לקרן מיוחדת שהקים ארגון "חברים לרפואה", עבור תמר שטטר, בבנק הפועלים סניף 681 דיזינגוף, מספר חשבון 605278.

 

ניתן לתרום גם באמצעות משלוח צ'ק על שם "חברים עבור תמר ש" לכתובת: משרדי "חברים לרפואה" ת.ד. 6782 רמת-גן 52167.

 

או באמצעות כרטיס אשראי בטלפון: 03-5777666 או ישירות באתר חברים לרפואה.

  

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חייכנית - וחולה. תמר שטטר זקוקה לתרומה
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים