שתף קטע נבחר

תעלומה בפרו: אלפי דולפינים וציפורים מתים בחוף

800 דולפינים ו-1,200 ציפורים - בעיקר שקנאים - נסחפו בחודשים האחרונים ללא רוח חיים לחופה הצפוני של פרו. נשללה האפשרות לשפעת העופות, האם התחממות המים והיעדר מזון גרמו למותם? הרשויות ביקשו מתושבים ותיירים להתרחק

ממשלת פרו פרסמה אזהרה מפני רחצה לאורך קו החוף הצפוני שלה, וקראה לתושביה ולתיירים להתרחק מרצועות חופים ארוכות, בעקבות מותם הלא מוסבר של מאות דולפינים ושקנאים שנסחפו לחוף מסיבה שאינה ידועה. התעלומה הזו מעסיקה את פרו ודרום אמריקה זה כמה שבועות.

 

עוד חדשות מהעולם הגדול :

 

1,200 ציפורים לפחות, רובן שקנאים, נסחפו מתות אל חופי פרו בשבועות האחרונים, אחרי ש-800 דולפינים מתו באותו האזור בחודשים האחרונים.

 

משרד הבריאות המקומי המליץ לתושבים ולתיירים שלא להגיע לחופים, אבל נמנע מהטלת איסור גורף על הכניסה אליהם. הוא קרא לגורמי בריאות להשתמש בכפפות, במסכות ובאמצעי בטיחות נוספים כשהם אוספים ציפורים מתות. שיא עונת

התיירות סביב חופי לימה כבר עבר, אף שגולשים רבים עדיין יוצאים לים בחופי הבירה.

 

משרד החקלאות הפרואני הודיע כי בדיקות ראשוניות שנערכו לחלק מהשקנאים המתים הצביעו על כך שהם היו במצב של תת-תזונה. ראש מחלקת הבריאות במשרד החקלאות, אוסקר דומינגז, שלל את האפשרות שנגיף שפעת העופות פגע בהם.

 

"משרד הבריאות קורא לאוכלוסייה להימנע מיציאה לחופים עד שתוסר האזהרה", מסר המשרד בהודעה שפורסמה באתר האינטרנט שלו, לצד תמונה של שקנאי מת. המשרד הודיע כי גורמים מטעמו בדקו עד כה 18 חופים בלימה ובסביבתה בחיפוש אחר ציפורים מתות, אך לא נמסר מידע על ממצאים כלשהם.

 

"אנחנו מתחילים מההשערה שזה נובע מכך שהציפורים צעירות ואינן מסוגלות למצוא די אוכל לעצמן, וגם מכך שטמפרטורת הים

עלתה והעפיינים (דגי אנשובי) עברו למקום אחר", אמר סגן שר החקלאות, חואן ראיינק. גם ב-1997 נרשם מוות המוני של שקנאים מול חופי פרו, ובשעתו נטען כי היעדר מזון עבורם בשל תופעת ה"אל-ניניו" הוא שהביא למותם.

 

למרות הכול, יש מי שאינם נרתעים בעקבות מקרי המוות המסתוריים. "אנחנו אוכלים דגים טריים על המזח מדי יום, ואף דייג לא מת עדיין, אז אל תדאגו, זה שום דבר", אמרה גלוריה ריברה, בעלת מסעדה על חוף הים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מה הורג את הדולפינים של פרו?
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים